Palangos miesto gyventojai, esant poreikiui ir turėdami šeimos gydytojo siuntimą, jau gali kreiptis į Klaipėdoje duris atvėrusią Karščiavimo kliniką – tokią galimybę užtikrina Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybių pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl šios paslaugos teikimo.

Karščiavimo klinika Klaipėdoje įkurta VšĮ „Klaipėdos psichikos sveikatos centro“ pastate, esančiose Galinio Pylimo g. 3. Atkreiptinas dėmesys – čia priimami tik iš anksto užsiregistravę bei elektroninį šeimos gydytojo siuntimą turintys 18-60 metų amžiaus pacientai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių (šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas) ir karščiuojantys (temperatūra – 37,8 laipsnio ir daugiau).

Minėtus simptomus pajutę gyventojai pirmiausia turi telefonu kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šis po pokalbio su pacientu pagal kriterijus nustatys paciento būklę ir, esant poreikiui, užpildys elektroninį siuntimą į Karščiavimo kliniką.

Paskirtu laiku atvykęs automobiliu, pacientas, neišlipdamas iš transporto priemonės,  darbuotojams turės patekti savo duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą, taip pat – telefono numerį.

Į Karščiavimo kliniką jis galės užeiti tik gavęs leidimą. Čia pacientas bus apžiūrėtas, jam, esant poreikiui, bus atliekami tyrimai – kraujo tyrimas, plaučių rentgeno nuotrauka ar tepinėlis dėl koronaviruso. Tuomet bus paskirtas gydymas, ir pacientas, priklausomai nuo jo būklės, bus nukreipiamas gydytis namuose, stacionare ar ligoninės infekciniame skyriuje.

Karščiavimo klinikoje uostamiestyje dirbs ir Palangos sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių pirminę priežiūrą, komandos – Asmens sveikatos priežiūros centro bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro. Kiekvienoje komandoje dirbs po 4 asmenis: gydytojas, slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir valytojas. Visus Palangos darbuotojus būtinomis apsaugos priemonėmis aprūpina Palangos miesto savivaldybė.

Palangos savivaldybės inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia