Vaizdo konferencija su pajūrio merais. FB nuotr.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pranešė, jog šiandien nuotolinės vaizdo konferencijos metu su Lietuvos Prezidentu Gitanu Nausėda aptartos viso regiono problemos ir jų sprendimo būdai. Vaizdo pokalbyje taip pat dalyvavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos rajono vadovas Bronius Markauskas

„Šiandien Klaipėdos regiono merai vaizdo konferencijoje pusantros valandos bendravo su Prezidentu Gitanu Nausėda. Šio virtualaus susitikimo metu aptartos biudžeto surinkimo tendencijos, skolinimosi poreikis, kėlėme bendras regiono problemas, Prezidentas domėjosi, kaip rengiamasi artėjančiam vasaros sezonui, aptarti kiti regionui aktualūs klausimai“, – pranešė Palangos meras.

Pokalbio su Prezidentu metu regionas kėlė klausimą dėl pajūrio krantų erozijos. Kaip žinia, smėlis migruoja į šiaurę, į Latvijos pusę. G.Nausėfai buvo akcentuota, kad, siekiant išsaugoti plačius pajūrio paplūdimius, vien momentinio jų papildymo smėliu nepakanka – reikia ilgalaikių sprendimų, pavyzdžiui, pastatant molus.

„Ideali vieta tam – Šventosios uosto molo statyba, kuri pasitarnautų ne tik uosto infrastruktūrai, bet ir kaip aplinkosauginė priemonė, sulaikanti smėlio migraciją į Latvijos pusę. Ties molu susikaupusiu smėliu būtų galima pildyti paplūdimius“, – sakė Palangos meras.

Kita vaizdo susitikimo su Prezidentu metu iškelta problema – turizmas kaip prioritetinė sritis. Šiuo metu turizmas kaip atskira ekonomikos šaka valstybės prioritetuose nėra išskiriama, o vien Klaipėdos regione jis generuoja 3 proc. šalies BVP. Pagal apgyvendinamų turistų skaičių Klaipėdos regionas užima antrąją vietą šalyje. Rodikliai kalba patys už save – turizmo sektorius yra auganti ūkio šaka, kurios produktyvumas per praėjusius metus padidėjo 32 proc. Klaipėdos regionas pritraukė didžiausius šalyje vietinio turizmo srautus, labai sparčiai auga ir užsienio turistų skaičius.


Pokalbio su Prezidentu metu regionas kėlė klausimą dėl pajūrio krantų erozijos. Prezidentūros nuotr.

„Atkreipėme Prezidento ir jo komandos dėmesį, kad turizmas turi būti vienas iš šalies prioritetų, nes tai aktualu ne vien pajūriui, bet ir kitiems šalies miestams, kurortams, kaimo turizmo sodyboms. Todėl siūlėme naujuose valstybės planavimo dokumentuose (Regioninės plėtros įstatymo projekte, LR teritorijos bendrajame plane, Nacionaliniame pažangos plane 2021-2030 metais) turizmą išskirti kaip prioritetinę ūkio šaką, o rengiamame Lietuvos regioninės politikos įstatyme (kurį Seimas ketina priimti dar šiais metais) įtvirtinti sąvoką „kurortas ir kurortinė teritorija“. Idealu būtų, jei būtų priimtas atskiras Kurortų plėtros įstatymas“, – teigė Šarūnas Vaitkus.

„V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia