FB nuotr.

„Vakar vėlai vakare iš laboratorijos Klaipėdoje sulaukta pirminių duomenų, kad iš 28 Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientų 21 patvirtintas koronavirusas. 6 pacientų mėginiai buvo neigiami, dar vieno – rezultatų negauta. Duomenys dar negalutiniai, taip pat tik apie 10-11 val. turėtumėme sulaukti duomenų dėl ligoninės personalo mėginių (patikrinta 14 darbuotojų)“, – tai šįryt pranešė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.


Skubiai vėlai vakare sušauktame Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo priimtas sprendimas izoliuoti ligoninę, prie pastato pradėjo budėti policijos ekipažas.

Taip pat spręsta, kaip izoliuoti ligonius, kuriems koronaviruso testas yra neigiamas. Šiuo metu priimtas sprendimas sveikus ligonius perkelti į antrąjį ligoninės aukštą, turintį visiškai atskirą įėjimą iš lauko.

„Vakare spręsta ir dėl galimybės išvežti ligoninius. Konsultuotasi tiek su Klaipėdos universitetine ligonine, rajono medicinos įstaigų vadovais, tiek su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Jų rekomendacijos – „židinys turi būti lokalizuotas vietoje“.
Kartu sutarta, kad naktį budėjęs personalas (2 žmonės) padirbs šiandien kiek ilgiau, iki bus rasta, kas juos pakeis. Drauge su visų rajono medicinos įstaigų vadovais ieškome, kas skubiai galėtų pakeisti ligoninės Kartenoje personalą (jiems bus mokami papildomi priedai, esant poreikiui bus užtikrintas apgyvendinimas bei kt.)“, – šįryt savo feisbuko paskyroje ptanešė kaimyninio miesto meras.

Taip pat šiandien rytą neleista į darbą išeiti ligoninės virtuvės darbuotojams, maistas pacientams ir personalui vienkartinėje taroje vežamas iš Kretingos.

Pavesta ir skubiai atlikti Kartenos viešųjų erdvių dezinfekciją (ligoninės patalpos dezinfekuotos jau vakar).

„Kartu primigtinai raginu ir prašau Kartenos gyventojų griežtai laikytis karantino bei nesant būtinybei, likti namuose. Kaip virusas galėjo patekti į ligoninę, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras dar aiškinasi“, – informavo meras.

„V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia