Tamara Zaiceva

Panašu į tai, kad nei Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, nei UAB „Palangos šilumos tinklai“ visiškai nesiorientuoja situacijoje šalyje ir nežino, kad iki gegužės 11 d. Lietuvoje vis dar galioja karantinas. Tuo metu, kai, ko gero, 90 proc. palangiškių laiką leidžia namuose, dirbdami nuotoliniu būdu, taip pat ir prižiūrėdami vaikus, kurių negalima nuvesti į darželius, o moksleiviai į pamokas „eina“ taip pat būdami namuose prie kompiuterių, „Litgrid“ darbo dieną ketina pusei miesto nukirsti elektros tiekimą, o vietos šilumininkai beveik savaitei palikti žmones be karšto vandens. Be jo liks ir tie, kurie namuose karštą vandenį gaminasi prie elektros tinklų jungiamų dujų katilų pagalba.

Kaip dirbti, mokytis, ruošti karštą maistą darželinukams ar tiesiog pasigaminti arbatos? Kaip vykdyti vieną iš aktualiausių koronaviruso prevencijos salygų – kruopšiai su muilu po tekančiu šiltu vandeniu nusiplauti rankas grįžus iš lauko? Juk vargu ar darželinukai bei pradinukai kiš rankas po lediniu vandeniu, o ir ne kiekvienam suaugusiam tai įmanoma dėl alergijos šalčiui.

Šie klausimai jau šiandien neramina palangiškius, kurie jau ateinančią savaitę bus atkirsti nuo pasaulio. Ne vienerius metus remonto darbus planavęs Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, taip pat ir metus laukę Palangos šilumininkai kažkodėl nusprendė, kad darbai dar bent porą savaičių negali palaukti ir juos būtinai reikia padaryti dabar, karantino metu.

Parai nutraukiamas elektros tiekimas

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ vakar pranešė, kad nuo ateinančio penktadienio, gegužės 8 d., 1 val. Palangoje bus keičiamos aštuonios 110 kV oro linijų atramos ir planinių remonto darbų metu 23 valandas bus atjungta Palangos transformatorių pastotė bei laikinai sustabdytas elektros energijos tiekimas daliai elektros vartotojų. Numatoma, kad elektros tiekimas bus visiškai atnaujintas iki gegužės 8 d. 24 valandos.

Pranešama, jog oro linijų rekonstrukcijos darbų metu elektros tiekimas bus laikinai sustabdytas 50,5 proc. elektros vartotojų Palangos miesto savivaldybėje – tai sudaro 9 500 vartotojų.

„Visi pasiruošimo darbai iš anksto suderinti tarp Palangos savivaldybės administracijos, „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO). Įvertinus visas aplinkybes ir miesto specifiką, nuspręsta darbus atlikti dabar, išnaudojant laiką, kai pasibaigęs šildymo sezonas, rekreacijos paslaugas teikiančios įstaigos tik ruošiasi būsimam vasaros sezonui ir šiuo metu gyvena karantino pabaigos laukimo nuotaikomis“, – teigiama pranešime spaudai

Pranešama, jog oro linijų rekonstrukcijos darbų metu elektros tiekimas bus laikinai sustabdytas 50,5 proc. elektros vartotojų Palangos miesto savivaldybėje – tai sudaro 9 500 vartotojų. Jie bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija apie planinius darbus taip pat bus skelbiama ESO savitarnos svetainėje. Likusiems elektros vartotojams energijos tiekimą avariniu būdu užtikrins ESO. Iš viso iš Palangos transformatorių pastotės ESO elektrą tiekia 18 532 klientams. Planuojant rekonstrukcijos darbus buvo iš anksto pasirūpinta, kad Palangos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Palangos oro uostui, sveikatos priežiūros institucijoms ir kitoms įstaigoms būtų užtikrintas  nepertraukiamas elektros energijos tiekimas.

„Litgrid“ nepranešė, kurių gatvių ar kurios miesto dalies vartotojams bus nutrauktas elektros tiekimas, tad dabar palangiškiams tenka tiesiog spėlioti, bus jų namuose elektra ar nebus, galės jie dirbti, mokytis nuotoliniu būdu ar negalės. Tiesiog kaip būrimai su ramunės žiedais: „Myli, nemyli“.

Ragina pasirengti

„Vakarų Lietuva yra išskirtinis regionas, kuriame energijos tiekimo patikimumui ypač daug įtakos turi  meteorologinės sąlygos. Todėl šiemet prioritetą skiriame šiam regionui ir norime greitai bei efektyviai rekonstruoti oro linijas ir padėti miestui sklandžiam vasaros sezonui. Įvertinome linijų būklę ir miesto savivaldybei siūlėme kelis darbų atlikimo laikotarpius – miestas priėmė sprendimą pasirinkti šią dieną, kai karantino metu tai paveiks ir mažesnę dalį verslų, ir paslaugas gyventojams teikiančių kitų organizacijų. Suprantame, kad vartotojai patirs nepatogumų, todėl ženkliai padidinome žmogiškuosius ir techninius resursus, kurie leis darbus atlikti per rekordiškai trumpą laiką – net keturis kartus greičiau”, – sako „Litgrid” vadovas Daivis Virbickas.

„Litgrid“ rekomendavo Palangos miesto gyventojams prevenciškai pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui. Pavyzdžiui, iš anksto pasirūpinti alternatyviais šviesos šaltiniais. piqsels.com nuotr.

„Litgrid“ rekomendavo Palangos miesto gyventojams prevenciškai pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui. Pavyzdžiui, iš anksto pasirūpinti alternatyviais šviesos šaltiniais, jeigu yra galimybė (veikiančiais baterijomis ar pan.), pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buitinius darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, negu tai yra būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus ir kt.

„Litgrid“ nepaaiškino, kaip darbo dieną, pavyzdžiui, dirbti nuotoliniu būdu, jei nešiojamasis kompiuteris, net ir pakrovus jį iš anksto, neatlaikys parą nepakrautas. O stalo darbo priemonė neveiks visiškai.

Be karšto vandens –  penkias dienas

Kaip susitarę, taip pat vakar apie remonto darbus pranešė ir šiluminininkai. Kaip aiškėja, ateinantį penktadienį miestiečiai neturės ne tik elektros, bet ir karšto vandens – tokia savotiška nepaprastoji padėtis.

„UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos energiją miestui tiekia požeminėmis bei orinėmis šilumos trasomis, kurios eksploatuojamos nuo 1974 m. Gyvenamuosiuose kvartaluose įgyvendinama šių trasų modernizacija.

Remonto darbus rajoninėje katilinėje planuojama atlikti gegužės 4 – 8 dienomis“, tuo metu mieste nebus tiekiama šilumos energija karštam vandeniui ruošti. inmedicina.lt

Siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi hidrauliniai šilumos trasų bandymai ir jų remonto darbai. Šių metų remonto darbų eigoje, pasiekėme kritinį tašką, kai privalome ilgesniam laikui stabdyti rajoninės katilinės darbą ir katilinės viduje atlikti 500 mm skersmens uždarymo sklendžių, filtrų, kitų technologinių įrenginių remonto darbus, esamą įrangą pakeičiant nauja mažesnio skersmens, patikima įranga. Numatomi darbai yra specifiniai, kadangi pasiruošimas ir vykdymas tokių darbų reikalauja didesnio laiko resurso: šildymo katilų stabdymas, technologinių vamzdynų ir kitų įrenginių nudrenavimas, aušinimas, demontavimo darbai, montavimo ir suvirinimo darbai, darbų patikrinimas, sistemų pildymas termofikaciniu vandeniu, sistemų sandarumo ir hidrauliniai bandymai, šildymo katilų paleidimas. Tai procedūros, kurios technologiškai būtinos, kad katilinės įranga, šilumos trasos veiktų patikimai ir vartotojams būtų užtikrinamas nenutrūkstamas šilumos tiekimo šildymo sezono metu“, – paaiškina „Palangos šilumos tinklai“.

Šilumos ir karšto vandens tiekėjas nurodo, jog „atsižvelgdami į  Palangos miesto specifiką, remonto darbus rajoninėje katilinėje planuojame atlikti gegužės 4 – 8 dienomis“, tuo metu mieste nebus tiekiama šilumos energija karštam vandeniui ruošti.

Hidrauliniai bandymai numatomi ir po rajoninės katilinės remonto darbų, gegužės mėnesį ir birželio mėnesio pradžioje, tuo metu taip pat numatomi laikini šilumos energijos tiekimo karštam vandeniui ruošti atjungimai.

Fotolia nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia