"Vakarinės Palangos" nuotr.

Šiandien priešpiet Premjeras Saulius Skvernelis informavo apie naujausius aktualius sprendimus, sietinus su koronaviruso pandemija ir karantinu. „Ką tik juos priėmėme COVID – 19 komiteto posėdyje, šiandien sprendimams dar turi pritarti Vyriausybė“, – „Facebook“ paskyroje pranešė Premjeras.

Kaukių nebereikės viešose vietose

„Visų pirma – dėl kaukių. Jų dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas – tik rekomenduojamas. Kaukių taip pat nebereikės dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems.

Tačiau kaukes vis dar reikės dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką: turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, viešuose renginiuose, ekskursijose bei viešojo transporto įlaipinimo vietose“, – pranešė Premjeras.

Kaukių nebereikės dėvėti jau nuo rytojaus, gegužės 14 d.

Tai reiškia, jog ir paplūdimiuose galėsime degintis be kaukių. Palangos meras Šarūnas Vaitkus informavo, jog pranešimai neva pliažuose neliks persirengimo kabinų, yra klaidinantys. Taip pat kurorto vadovas patikslino, jog paplūdimiuose bus privalu laikytis saugaus atstumo, t.y. tokia praktika, kai ant smėlio buvo gulamasi šalia vieni kitų, šią vasarą nebus tinkama.

Organizuos daugiau vasaros stovyklų

Premjeras pasisakė ir kitais klausimais.

„Dėl ugdymo proceso. Nutarta leisti pačioms švietimo įstaigoms pasirinkti, kokios formos ugdymą taikyti: nuotolinį, įprastą (su nustatytais reikalavimais) arba mišrų.

Taip pat šią vasarą bus organizuojama daugiau nei įprastai vaikų vasaros stovyklų. Suprantu, kad nemažai daliai tėvų tai bus labai aktualu. Dar daugiau: Vyriausybė ieškos būdų, kaip subsidijuoti šias stovyklas ir taip padengti bent dalį tėvų išlaidų.

Nuo gegužės 30 dienos siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas. Kol kas, žinoma, be žiūrovų.

Dėl renginių. Nuo gegužės 30-osios jie bus leidžiami tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvaus ne daugiau kaip 30 žiūrovų (renginio organizatoriai ir personalas čia neįsiskaičiuoja) ir bus išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų. Čia noriu pridurti, jog jau artimiausioje ateityje leidžiamas žiūrovų skaičius gali keistis didėjimo linkme – jei tik leis epidemiologinė situacija.

Pabaigai noriu priminti dar vieną svarbų dalyką: nuo ateinančio pirmadienio vėl bus leidžiama teikti odontologijos paslaugas. Tiek poliklinikose, tiek privačiuose kabinetuose, tiek ligoninėse. Kalbu ne tik apie skubią odontologinę pagalbą, bet ir įprastas planines procedūras.

Žinoma, visos įstaigos, kurios teikia odontologijos paslaugas, prieš atsidarydamos turi parengti planus, kaip organizuos darbą, juose numatyti viską, kas būtina, norint užtikrinti ir pacientų, ir personalo saugumą“, – pranešė Premjeras.

„V.P.“ inf.

2 KOMENTARAI

 1. 1)Pasakykite ka nors apie skrydžius?turime visa šeima 5 asmenys 2 suauge ir 3 vaikai bilietus UK Vilnius liepos 12d. Ar mums tiketis kad galesime grysti ar reikia nutraukti visus skrydžius viešbučius ir
  mašinos nuoma?skrydis su Ryanair.
  2)Ar gryžus jai bus tokia galimybe gryšti reikes vis karantinuotis,nes gryštame tik 10 čiai dienu.
  3)kodel yra leidziama pirkti skrydžius bilietus o skrydžius nera ir už jiuos negražina pinigu.
  Ačiu už atsakyma

  • 1. Dėl skrydžiu dar nieko negalime planuoti čia priklausys nuo velesnių rezultatu.
   2.Taip jūs privalėsite saveizoliuotis 14d. Nesvarbu kad viešnagė trumpesnė turite buti saviizolecijoje 14d. PRIVALOMA.
   3.Čia klauskite skrydžiu bendroviu ne mūsu.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia