Gediminas Valinevičius (kairėje) ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. "V.P." nuotr.

Šiandien Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS –LKD) Palangos skyriaus taryba iškėlė savo kandidatą vienmandatėje Mėguvos apygardoje ir vienbalsiai balsavo už tai, kad ši kandidatūra būtų teikiama partijos prezidiumui. Susirinkusi skyriaus taryba nusprendė siūlyti partijos prezidiumui tvirtinti bendrapartiečio Gedimino Valinevičiaus, vadovaujančio „Palangos komunaliniam ūkiui“, kandidatūrą.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra ir TS – LKD vietos skyriaus pirmininkas, „Vakarinei Palangai“ komentavo, jog daugelis partijos skyrių sprendimus apie savo keliamus kandidatus turėjo pranešti dar vasario mėnesį. Palangos bei dar keliems skyriams buvo leista apsispręsti iki gegužės 1 d. Iki to laiko laukta ir paties mero Š.Vaitkaus sprendimo, ar jis sutiksiąs miesto vadovo postą iškeisti į Seimo nario mandatą.

Prasidėjus karantinui skyrius, kuriame yra 140 narių, negalėjo sušaukti visuotinio susirinkimo, tad po svarstymų buvo nuspręsta, jog sprendimą priims skyriaus taryba. „Man nusprendus nedalyvauti Seimo rinkimuose, šiandien, laikydamiesi visų atsargumo priemonių ir distancijos, posėdžiavome ir vienbalsiai patvirtinome Gedimino Valinevičiaus kandidatūrą. Dabar viskas priklausys nuo partijos prezidiumo“, – sakė Š.Vaitkus.

Paklaustas, ar gali taip nutikti, jog partijos vadovybė netvirtins palangiškių kandidato, Š.Vaitkus teigė nemanąs, kad partija prieštarautų. „Partijos vadovybė supranta, jog šioje apygardoje lemiami bus palangiškių ir šventojiškių balsai, nes šių rinkėjų yra daugiausiai, tad kandidatas turi būti miestiečiams gerai žinomas ir priimtinas“, – teigė TS – LKD Palangos skyriaus vadovas. Anot jo, ir tuomet, kai Palanga buvo Pajūrio rinkimų apygardos sudėtyje, kurioje buvo ir dalis Klaipėdos bei Neringa, rinkimus vienmandatėje laimėdavo būtent Palangos kandidatas.

Š.Vaitkus atskleidė, jog kandidatuoti ilgai buvo kalbinamas partietis, jau ne vieną kadenciją miesto Taryboje dirbantis Mindaugas Skritulskas. Jis yra antras, po mero, vietos politikas konservatorius pagal gautų pirmumo balsų skaičių rinkimuose į miesto Tarybą.

Tačiau M.Skritulskas nesutiko kelti savo kandidatūros  motyvuodamas tuo, jog jam labai svarbu trijų jo mažamečių sūnų auklėjimas bei gyvenimo kokybė ir jis nemato galimybių, esant pergalei, išvežti juos į Vilnių, kur šie turėtų glaustis Seimo viešbutyje, taip pat pasikeistų ir vaikų įprastas gyvenimo, mokslų ir papildomų užsiėmimų ritmas.

„Gediminą Valinevičių pasirinkome dėl daugelio priežasčių: jis labai dalykiškas, konkretus, darbštus, o tuo pačiu labai nuoširdus ir žmogiškas“, – komentavo kurorto vadovas Š.Vaitkus. „V.P.“ nuotr.

„Gediminą Valinevičių pasirinkome dėl daugelio priežasčių: jis labai dalykiškas, konkretus, darbštus, o tuo pačiu labai nuoširdus ir žmogiškas. Kai Gediminas laimėjo konkursą „Palangos komunalinio ūkio“ direktoriaus pareigoms užimti, išgyvenome, ar jam pavyks išlaikyti iki tol itin aukštai iškeltą miesto tvarkymo ir priežiūros kokybės kartelę. Kaip dabar visi matome, G.Valinevičius puikiai organizuoja įmonės darbą, Palanga ir toliau džiugina visus savo išskirtine tvarka ir vis gražėjančia aplinka“, – komentavo kurorto vadovas.

G.Valinevičius anksčiau vadovavo „Kretingos vandenims“, turi ir nemažos politinio darbo patirties. 2003 – 2007 m. jis buvo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos, o 2011 – 2018 m. – Palangos miesto tarybos narys. Nuo 2018 m. jis vadovauja „Palangos komunaliniam ūkiui“.

Šįvakar su G.Valinevičiumi susisiekti nepavyko, bet prieš kurį laiką jis „Vakarinei Palangai“ sakė, jog atsargiai svarstąs kandidatavimo galimybę, nes tai, jei pavyktų laimėti, daug ką keistų jo gyvenime. Kita vertus, anot komunalininkų vadovo, tokios galimybės būna, ko gero, tik kartą gyvenime, o užsiimti profesionalia politine veikla bei taip padėti miestui, kuriame jis gyvena, būtų reikšmingas žingsnis jo karjeroje. Be kita ko, G.Valinevičius pasižymi dar ir tuo, kad niekada netuščiažodžiauja, nesišvaisto neįgyvendinamais pažadais ir pelnė itin didelį autoritetą kaip įmonės vadovas.

„V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia