“Norėjome parodyti, kad karatė yra gyvenimo būdas, filosofija, kuri neturi sienų. Kuri jungia ištisus žemynus, vienija ir įkvepia kovoti savo kovą net tada, kai karantinas neleidžia draugams susitikti dojo,” – apie įkurtą judėjimą “Karatė be sienų” pasakoja “Shodan” mokyklos vadovas Lukas Kubilius. Tai unikalios treniruotės, kurių metu palangiškiai online treniruotėse sportuoja su geriausiais karatė kyokushin kovotojais ir instruktoriais iš viso pasaulio.

Online treniruotės jau atrodo įprastas reiškinys – viena didžiausių ir stipriausių karatė kyokushin mokyklų Lietuvoje jas pradėjo vos kelios savaitės po karantino paskelbimo. Mokyklos treneriai džiaugiasi, kad jau nuo pirmųjų virtualių treniruočių kaskart noriai prisijungia daugiau kaip pusė tūkstančio jaunųjų talentų. Tiesa, net ir neįprastomis aplinkybėmis užsiėmimai vyksta reguliariai, tikslingai išskirstant vaikus į dvi grupes – pradedančiųjų bei pažengusių. Taip treneriai gali stebėti, skirti dėmesio ir patarti kiekvienam.

Online treniruotės jau atrodo įprastas reiškinys – viena didžiausių ir stipriausių karatė kyokushin mokyklų Lietuvoje jas pradėjo vos kelios savaitės po karantino paskelbimo.

Vos pajutę, jog tokia nuotolinė sistema veikia, treneriai nusprendė ieškoti naujų būdų, kaip dar labiau sustiprinti vaikų motyvaciją ir juos įkvėpti: juk galiausiai ir neįprastu būdu vykstančios treniruotės, o kur dar mokslai, tampa rutina. “Pamanėme, o kodėl gi neišnaudoti to kaip galimybės? Juk Pasaulio karatė organizacija WKO vienija daugiau nei 100 šalių ir visi šiuo metu praktikuoja nuotolinį judėjimą!”, – sako didelio auklėtinių palaikymo ir draugiškos pasaulio sportininkų iniciatyvos  sulaukęs Lukas.

Prie projekto prisijungė ir Brazilijos karatė federacijos vadovas, 5 Dan meistras  Denivaldo Carvalho, jis yra sukaupęs net 45 metų patirtį karatė kelyje.

Šiandien kiekvienos savaitės labiausiai laukiama dalis – svečio treniruotė, transliuojama iš įvairiausių pasaulio valstybių. Užsiėmimai taip pat skirstomi į pradedančiųjų bei pažengusiųjų grupes. Jau balandžio pabaigoje pirmasis žiniomis ir naujomis technikomis dalinosi didžiulę patirtį sukaupęs 6 Dan juodo diržo meistras, Belgijos karatė federacijos vadovas Koen Spitaels, vėliau sekė charizmatiškasis 6 Dan meistras iš Ispanijos – Jesus Talan, jis daugkartinis Ispanijos ir tarptautinių varžybų nugalėtojas, yra išugdęs ne vieną čempioną. Prie projekto prisijungė ir Brazilijos karatė federacijos vadovas, 5 Dan meistras  Denivaldo Carvalho, jis yra sukaupęs net 45 metų patirtį karatė kelyje. Paskutinė treniruotė vyko su svečiu iš tolimosios Australijos – Daniel Trifu, tai 5 Dan meistras, turintis net 700 studentų savo karatė mokykloje Sidnėjuje. O štai ateinantį penktadienį vaikus treniruos vienas stipriausių kovotojų iš Mauricijaus, egzotiškosios Afrikos, 5 Dan meistras Jeewa Aslum. Mokykla siekia šia gražia idėja apjuosti visus žemynus, tad įkvepiančių pamokų su svečiais planuose dar ne viena.

Paskutinė treniruotė vyko su svečiu iš tolimosios Australijos – Daniel Trifu, tai 5 Dan meistras, turintis net 700 studentų savo karatė mokykloje Sidnėjuje.

Taip visuomet susirenka per 500 vaikų, o neretas tokių treniruočių svečias yra ir patys auklėtinių tėvai, kurie itin palaiko mokyklos veiklą karantino metu. Tai, jog sportininkai toliau tobulėja ne tik fiziškai, bet ir emociškai, treneriams reiškia išties daug. Šiandien Palangos “Shodan” mokyklos auklėtinius nepasiduoti skatina ir artėjantys reikšmingi renginiai. Gegužės 30-31 dienomis planuojamos nuotolinės Lietuvos moksleivių Kata (kova su šešėliu) varžybos “Juodo diržo kelias”. O Lietuvos karatė kyokushin federacija stengiasi, jog mūsų šalies sportininkai savo jėgas galėtų išbandyti ir Europos mastu – birželio 13 dieną vyksiančiose virtualiose Kata varžybose. Nuoseklumas itin svarbus ir dėl diržų kvalifikacijos kėlimo egzamino, kuris įvyks jau birželio 27-28 dienomis. Tikimasi, kad nuo birželio mėnesio vaikai pamažu galės pasiruošimą tęsti realiai, jau savose grupėse, o iškart po to savaitę atsipūsti ir pramogauti kasmet rengiamoje vasaros stovykloje.

Jau balandžio pabaigoje pirmasis žiniomis ir naujomis technikomis dalinosi didžiulę patirtį sukaupęs 6 Dan juodo diržo meistras, Belgijos karatė federacijos vadovas Koen Spitaels

“Shodan” mokyklos inf. ir nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: