Kandidatų Seimo rinkimuose klausimas buvo aptartas ir pernai rugsėjį Palangoje vykusiame TS – LKD Vakarų regiono sąskrydyje. Nuotraukoje Agnė Bilotaitė (kairėje) ir Monika Navickienė. FB nuotr.

Tamara Zaiceva

Vakar žiniasklaida pranešė, jog Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius kreipėsi į partijos Prezidiumą ir nurodė, jog, tuo atveju, jei skyriui ir toliau nebus leista pačiam pasirinkti, kas kandidatuos vienmandatėje Mėguvos apygardoje, o kandidatūra bus „nuleista“ iš viršaus, skyriaus Taryba sustabdys savo narystę partijoje ir galimai iškels savo nepriklausomą atstovą dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Laukė mero sprendimo

Kaip jau rašė „Vakarinė Palanga“, klausimas dėl to, kas nuo partijos kandidatuos vienmandatėje Mėguvos rinkimų apygardoje, kurios sudėtyje yra ir Palanga, niekaip neišsisprendžia nuo pavasario.

Iki gegužės pradžios buvo laukta, ar kandidatuos rinkimuose Palangos konservatorių lyderis miesto vadovas Šarūnas Vaitkus.

Merui nusprendus nekelti savo kandidatūros, skyriaus Taryba vienbalsiai pasisakė už „Palangos komunalinio ūkio“ direktorių Gediminą Valinevičių ir šią kandidatūrą gegužės 27 d. pristatė partijos Prezidiumui.

Merui Š.Vaitkui nusprendus nekelti savo kandidatūros, skyriaus Taryba vienbalsiai pasisakė už „Palangos komunalinio ūkio“ direktorių Gediminą Valinevičių (kairėje) ir šią kandidatūrą gegužės 27 d. pristatė partijos Prezidiumui. „V.P.” nuotr.

Tačiau G.Valinevičius buvo „išbrokuotas“: jau aštuonerius metus TS – LKD sudėtyje esančiam kandidatui buvo prikišta, jog jis nuo 2009 – ųjų pusantrų metų darbavosi tuomečio europarlamentaro Rolando Pakso patarėju Vakarų regionui. Ši aplinkybė niekam neužkliuvo tuomet, kai G.Valinevičius balotiravosi į Palangos miesto tarybą ir joje nuo 2011 metų buvo beveik dvi kadencijas, iki pradėjo vadovauti kurorto komunalininkams.

Tame pačiame Prezidiumo posėdyje partijos Kandidatų atrankos grupė pasiūlė į Mėguvos vienmandatę apygardą parlamentarę Agnę Bilotaitę, nors prieš tai Palangos skyriaus taryba vienbalsiai atmetė šią kandidatūrą, ir partijos vadovybė tai žinojo. Užvirus karštiems ginčams ir pasipriešinus palangiškiams, buvo nuspręsta rasti kompromisinę, abiem pusėms priimtiną kandidatūrą.

Nuo skyriaus – dvi kandidatūros

Prieš pusantros savaitės vykusiam partijos TS – LKD Prezidiumo posėdžiui Palangos skyriaus taryba pristatė naują savo kandidatą – palangiškį Mindaugą Skritulską, kuris partijoje yra jau 23 metai, o nuo 2003 iki dabar — Palangos TS – LKD skyriaus pirmininko pirmasis pavaduotojas ir vienas aktyviausių vietos politikų. Jis nuo 2000 m. yra nuolat gyventojų renkamas į Palangos savivaldybės tarybą ir yra antras, po mero, vietos politikas konservatorius pagal gautų pirmumo balsų skaičių.

„Neretai matome, kad į Seimą ateina visiškai atsitiktiniai žmonės, neturintys jokios politinio darbo patirties. Mindaugas jau du dešimtmečius yra vietos savivaldoje, o ši jo patirtis Seime bus ypač naudinga sprendžiant savivaldybėms aktualius klausimus. Neretai tenka pastebėti, kad Seime ne visi ir ne visad supranta, kas tai yra savivalda“, – „Vakarinei Palangai“ tuomet kalbėjo Š.Vaitkus.

Prieš pusantros savaitės vykusiam partijos TS – LKD Prezidiumo posėdžiui Palangos skyriaus taryba pristatė naują savo kandidatą – palangiškį Mindaugą Skritulską, kuris partijoje yra jau 23 metai. Asmeninio albumo nuotr.

Skyriaus Tarybos nuostabai, pristatant klausimą dėl kandidato Mėguvos apygardoje, Prezidiumui buvo pasiūlytos svarstyti net dvi palangiškių kandidatūros – Mindaugo Skritulsko ir Veronikos Skeberdytės. Abu jie yra to paties Palangos skyriaus nariai.

Nors dėl kvorumo stokos birželio 15 d. Prezidiumo posėdis neįvyko, palangiškiai šį partijos vadovybės ir Kandidatų atrankos grupės sprendimą įvertino kaip dar vieną intrigą.

Vakar „Lietuvos rytas“ pranešė, jog TS – LKD Palangos skyrius nusiuntė specialų kreipimąsi prezidiumui, kuriame apkaltino partijos vadovybę sąmoningai skaldant ir destabilizuojant kurorto konservatorius. Skyriaus lyderiai neva pagrasino sustabdyti savo narystę partijoje iki naujų jos pirmininko rinkimų.

Taip pat neva jie svarsto galimybę iškelti M.Skritulsko, kaip nepriklausomo savo atstovo, kandidatūrą.

„Lietuvos rytas“ vakar pranešė, jog „ir A.Bilotaitė kol kas nesitraukia – ji aiškino nekenkusi savivaldai ir svaidėsi kaltinimais kurorto skyriui be reikalo keliant sumaištį“.

Netinkamas politinis elgesys?

„Vakarinei Palangai“ nepavyko gauti TS – LKD Palangos skyriaus kreipimosi į partijos Prezidiumą teksto. Tačiau paprašėme jau skandalingais tapusius partijos kandidato Mėguvos apygardoje rinkimus pakomentuoti Seimo narę Agnę Bilotaitę, kuri nuolat minima šioje užsitęsusioje istorijoje.

„Man nuoširdžiai keista, kad TS – LKD Palangos skyriaus vadovus taip išgąsdino mano kandidatūra. Tikiu, kad didelė emocinė įtampa karantino metu šiek tiek apsuko galvas ir meras bei jo aplinka pasikarščiavo”, – teigia Seimo narė Agnė Bilotaitė. FB nuotr.

„Jau praėjusiame Prezidiumo posėdyje informavau visus, kad atsiimu savo kandidatūrą, todėl man nesuprantama, kodėl vis dar esu priversta aiškintis“, – bendraudama su „Vakarine Palanga“ stebėjosi Seimo narė. Taip pat ji kritiškai įvertino palangiškių parengtą ir partijos Prezidiumui išsiųstą kreipimąsi.

„TS – LKD turi aiškią tvarką ir demokratines procedūras, kokiu būdu yra keliami ir tvirtinami kandidatai Seimo vienmandatėse apygardose.

Mėguvos rinkimų apygarda apima trijų skirtingų TS – LKD skyrių teritorijas, todėl kandidatus siūlyti gali ne tik Palangos, bet ir kiti skyriai, o taip pat nacionalinė kandidatų atrankos grupė. Pavyzdžiui, mane į šią apygardą buvo pasiūlęs Klaipėdos rajono skyrius bei nacionalinė kandidatų atrankos grupė.

Apgailestautina, kad Palangos skyrius nespėjo savo kandidato pasiūlyti laiku, pagal numatytą tvarką, o vėliau pasiūlyta G.Valinevičiaus kandidatūra, paaiškėjus abejotiniems ir prieštaringiems jo politinės biografijos faktams, TS – LKD Prezidiumo iš esmės vienbalsiai buvo atmesta.

TS – LKD galimų kandidatų į Mėguvos apygardą svarstymo metu pasigedau iš TS – LKD Palangos skyriaus lyderių konstruktyvios, pagarbios ir kolegiškos laikysenos, kompromiso ir geriausio bendro rezultato visai bendruomenei paieškų. Keistai, nelogiškai ir netgi karštligiškai atrodo kai kurie Palangos skyriaus vadovybės pareiškimai bei bandymas savotiškai šantažuoti ir kelti ultimatumus. Toks politinis elgesys verčia tik suabejoti tokių pareiškimų turinio nuoširdumu bei sukelia tik papildomų abejonių ir klausimų.

Nemanau, kad taip turėtų elgtis šiuolaikiški, demokratiški, skaidrumo ir sąžiningumo vertybes savo veikloje puoselėti norintys politikai“, – teigė A.Bilotaitė „Vakarinei Palangai“ atsiųstuose atsakymuose į redakcijos pateiktus klausimus.

Priešiškumas nustebino

Paklausta, kaip vertina Palangos skyriaus Tarybos poziciją nepalaikyti jos kandidatūros ir priešišką nusiteikimą seimūnės atžvilgiu, A.Bilotaitė teigė, jog „priešiškumas iš kurorto TS – LKD skyriaus kelių vadovybės narių nuoširdžiai nustebino“.

Ilgai kuravau Vakarų Lietuvos regioną, gyniau ir tebeginu savo veikloje šio regiono žmonių interesus nacionaliniu lygiu

„Su daugybe skyriaus narių turiu puikius santykius, puikiai pažįstu ir myliu Palangos skyriaus žmones. Ilgai kuravau Vakarų Lietuvos regioną, gyniau ir tebeginu savo veikloje šio regiono žmonių interesus nacionaliniu lygiu. Tikiu ir neabejoju, kad dauguma palangiškių nori gyventi demokratiškai valdomoje, skaidrioje, nekorumpuotoje valstybėje, švarioje ir saugioje aplinkoje, o būtent tai yra mano politinės veiklos pagrindiniai prioritetai.

Todėl man nuoširdžiai keista, kad TS – LKD Palangos skyriaus vadovus taip išgąsdino mano kandidatūra. Tikiu, kad didelė emocinė įtampa karantino metu šiek tiek apsuko galvas ir meras bei jo aplinka pasikarščiavo, o ne skaidrumo siekis juos taip išgąsdino“, – „Vakarinei Palangai” teigė Seimo narė Agnė Bilotaitė.

Ji taip pat yra ir partijos Prezidiumo narė. TS – LKD vadovauja partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Kas vis dėlto nuo TS – LKD kandidatuos vienmandatėje Mėguvos rinkimų apygardoje, turėtų paaiškėti jau artimiausiomis dienomis.

 

2 KOMENTARAI

  1. Kazkodel tik pries rinkimus prasideda visokie meiles prisipazinimai…, tik klausimas ka ta meile labiausiai silde ir kokia forma ar turiniu ji buvo jauciama?😳

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: