Grafų Tiškevičių alėja. Aldo Kazlausko nuotr.

Valstybės dieną Palanga švęs itin džiugiai – kaip ir visame pasaulyje, liepos 6 d. 21 val. kurorte skambės Tautiška giesmė. Šventinė nuotaika šią dieną Palangoje tarsi plazdens ore – priminimų apie kiekvienam iš mūsų reikšmingą datą, valstybingumą bei žinučių apie tai, kad valstybė esame mes visi, mus supanti gamta, bus galima išvysti pačiose netikėčiausiose kurorto viešosiose erdvėse.  

Šventinė nuotaika

Artėjant vienai iš iškiliausių valstybės datų kurortas puošiasi – Grafų Tiškevičių alėja praeivių žvilgsnius traukia miesto bendruomenės sukurta įspūdinga, kone ilgiausia šalyje Trispalve, plazdenančia virš visos alėjos. Jau netrukus Trispalvėmis pasidabins ir jūros tiltas, tad šventinės, valstybingumą pabrėžiančios nuotaikos Palangoje nestigs.

Vietos gyventojai ir kurorto svečiai taip pat raginami prisijungti liepos 6-ąją kuriant išskirtinę nuotaiką. „Kviečiame visus, 21 val. susirinksiančius viešosiose erdvėse vieningai giedoti Tautišką giesmę, pasipuošti valstybės atributika, atsinešti Lietuvos vėliavėlių. Būtų puiku, jei žmonės, turintys tautinių kostiumų, jais pasidabintų. Juk šventinę nuotaiką kuria ne kas kita, o patys žmonės, šventės dalyviai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Giedoti himną – keliose vietose

Giedoti Tautišką giesmę liepos 6-ąją 21 val. palangiškiai ir kurorto svečiai, kaip ir kasmet,  kviečiami į keletą viešųjų erdvių: ant Birutės kalno, Grafų Tiškevičių alėjoje, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, prie jūros tilto, bei Šventojoje, Šventosios g. 1. Tautišką giesmę užves kurorto meno kolektyvai: ant Birutės kalno – folkloro ansamblis „Mėguva“, Grafų Tiškevičių alėjoje – Jūros šaulių vyrų choras, miesto bažnyčioje – Palangos kamerinis choras, Šventojoje – moterų vokalinis ansamblis „Guboja“.

„Atsižvelgiant į numatomus žmonių susibūrimo ribojimus bei šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ žinutę („… vienybės tiltai globaliame pasaulyje…“) kviečiame visus Tautišką giesmę giedoti įvairiose atvirose erdvėse Lietuvoje ir visame pasaulyje, kur galima laikytis saugaus atstumo ir tuo pačiu jausti bendrystę bei būti drauge. Bendrystės jausmas visame pasaulyje tą pačią valandą giedant Tautišką giesmę turi būti juntamas visur, apimti kiekvieną iš mūsų. Todėl raginame visus miesto gyventojus, kurorto svečius – neškime šviesą, giedokime himną visi drauge, pajauskime bendrumą“, – kalbėjo V. Petrauskienė.

„Atrask Palangą pozityviai“

Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną palangiškiai bei kurorto svečiai kviečiami ne tik pademonstruoti vienybę bei meilę Lietuvai, giedant Tautišką giesmę, bet ir leistis pažintais bei dar nepažintais Palangos ir Šventosios takais. Tokius atradimų kupinus nuotykius siūlo Palangos kultūros ir jaunimo centras, viešose erdvėse kviesdamas stabtelti ir netikėtai atrasti  išsidėsčiusius objektus, o tiksliau – spalvotas lenteles, kurių turinį kūrė Palangos ir Šventosios bendruomenės.

„Vietos bendruomenei ir atvykusiems kurorto svečiams norime pasiūlyti tokias interaktyvias staigmenas, kurios ne įpareigotų, o nustebintų ir pradžiugintų. Tad keliaudami pėsčiomis ar dviračiu kiekvienas įvairiose kurorto vietose galės atrasti spalvotą lentelę ir perskaityti ten užrašytą tekstą. Tikimės, kad tai dovanos netikėtumo pojūtį ir nuteiks pozityviai. Ne veltui šią interaktyvią instaliaciją minčių takais pavadinome „Atrask Palangą pozityviai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė.

Pasaulio dalis

Tad jau netrukus – nuo liepos 4 d. Palangoje ir Šventojoje bus įrengta 60 mėlynos, geltonos ir žalios spalvos lentelių, kurios išskirs tris pagrindines išsidėstymo vietas: miestą, paplūdimį ir mišką. Jas pamatyti bus galima visame mieste – miesto aikštėse, ties skulptūromis ar muziejais, paplūdimyje, kopose, netgi pačiose netikėčiausiose kurorto erdvėse – pavyzdžiui, šalia dviračių tako augančiame medyje. 

Šią Palangos kultūros ir jaunimo centro pasiūlytą idėją palangiškius bei šventojiškius ir kurorto svečius pakviesti į pozityvią kelionę minčių takais noriai palaikė ir kitos miesto kultūros įstaigos.

 „Džiaugiamės, kad prie šio sumanymo mielai sutiko prisijungti Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, pasiūliusi keletą žymių rašytojų ir kūrėjų citatų. Palangos kurorto muziejaus paprašėme gražiausių poezijos konkurso „Haiku Palangai 2020“ eilių, kurias kūrė palangiškiai ir šventojiškiai ir kurios sudaro didžiąją lentelių turinio dalį. Jono Šliūpo muziejus parinko kelias aušrininko ir Palangos burmistro Dr. Jono Šliūpo citatas. Dėkojame partneriams už bendradarbiavimą ir prisidėjimą originaliai paminėti Liepos 6–ąją, Valstybės dieną, Palangoje ir Šventojoje. Visi kartu siekiame sukurti šventinę nuotaiką bei padėti kiekvienam žmogui, Valstybės dieną apsilankiusiam Palangoje ar Šventojoje, pajusti pasididžiavimą savo šalimi, mūsų tautos vienybę, o kartu ir tai, kad esame viso pasaulio dalis“, – sakė V. Petrauskienė.

Palangos savivaldybės inf.

Taip pat skaitykite: