Šiųmetis festivalis "Pudra" sulaukė išskirtinio miesto vadovo ir policijos dėmesio. Instagram nuotr.

Kaip „Vakarinė Palanga“ rašė šeštadienį, savaitgalį viešbučio „Auska“ teritorijoje vykęs festivalis „Pudra“ dėl itin garsios muzikos, sklidusios iki 7 val. ryto, neleido šalia gyvenantiems palangiškiams visą naktį nors kiek užmigti. Po „Vakarinės Palangos“ publikacijos sureagavo ir miesto vadovas Š.Vaitkus, jis pagalbos sutramdyti triukšmadarius paprašė Generalinio policijos komisaro.

Kaip rašėme šeštadienį, garsas, sklidęs iš „Auskos“ teritorijos naktį iš penktadienio į šeštadienį, buvo toks stiprus, kad, palangiškių teigimu, atrodė, jog dreba namų langai, o vakarėlis vyksta jų pačių kieme. Telefonu 112 „Vakarinės Palangos“ pašnekovai bei kiti skambino net 14 kartų, keliolika kartų į renginio vietą vyko ir policijos ekipažai. Tačiau kaskart prisistatydavo vis kitas „Pudros“ atstovas ir pareigūnai surašydavo administracinės teisės pažeidimų protokolą su minimalia 20 eurų bauda kaip už pirmąjį nusižengimą. Tokiu būdu organizatoriai ne tik tyčiojosi iš policijos pareigūnų, bet ir nė neketino pritildyti garsą.

Šeštadienio rytą Palangos policijos komisariato atstovas „Vakarinei Palangai“ sakė, kad pareigūnai neturi jokių galimybių išreikalauti, kad būtų nustojama triukšmauti, nes jie negali brautis į privačia teritoriją ir, pavyzdžiui, atjungti elektros energiją.

Į parenešimus žiniasklaidoje sureagavo miesto vadovas Šarūnas Vaitkus, jis kreipėsi tiek į Palangos, tiek į Generalinį policijos komisarus. Renatas Požėla pažadėjo merui, jog tuo atveju, jei situacija pasikartos ir naktį iš šeštadienio į sekmadienį, bus imtasi specialių priemonių.

Tokia pat nesuvaldoma situacija buvo ir pernai „Auskoje“ vykusioje „Pudroje“, tuomet taip pat buvo sulaukta keliolika pranešimų dėl viešosios rimties sutrikdymo naktį, organizatoriai ir pernai panaudojo tą pačią „taktiką“, kai atvykus policijai „išsirašydavo“ 20 eurų baudą ir toliau darė, ką nori.

Vaizdo įrašas iš savaitgalio vakarėlio „Auskoje“:

View this post on Instagram

#pudra1444 💭 maestro @justyzvi 🎶 on stage @jar_migle @iamsenjasa 💃

A post shared by Giedrius Venckevicius (@giedrius_ven) on

Šiandien Prokuratūra pranešė, kad dėl viešosios tvarkos trikdymo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Palangos miesto policijos komisariatas per pirmąjį liepos savaitgalį gavo apie 10 dėl triukšmo besiskundžiančių asmenų skambučių. Visi jie teigė, kad garsi muzika sklinda iš vilos Palangoje, kurioje tris dienas vyko festivalis. Tačiau renginio organizatoriai ir dalyviai policijos pareigūnų nurodymus sistemingai ignoravo, tad dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminio tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti, kodėl skundai dėl atviroje lauko teritorijoje garsiai leidžiamos muzikos buvo ignoruojami ir kas dėl to kaltas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras, jį atlieka Palangos policijos komisariato tyrėjai“, – rašoma šiandien išplatintame pranešime spaudai.

„V.P.“ inf.

Išsamiau apie niekaip nesutramdomą triukšmą festivalyje „Pudra“, kuomet naktį iš penktadienio į šeštadienį nemiegojo dalis Palangos, skaitykite čia:

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: