Ketvirtadienį pirmoje dienos pusėje „Aurum“ 1006 km lenktynių dalyviai surengė paradą Palangos gatvėmis, o popietę trasoje jau surengta pirmoji treniruotė, kurioje savo kovinę parengtį tikrino visos 28 komandos, puoselėjančios viltis šeštadienį užimti vietas prie maratoninių varžybų starto linijos.

Kitoks paradas

Trečiadienio popietę Palangoje pakelta „Aurum 1006 km lenktynių“ vėliava, pristatytos visos 21-mą kartą surengtose maratoninėse lenktynėse dalyvaujančios komandos.

O šiandien 28 lenktynėse varžysiančios ekipos išsirikiavo trasoje ir pradėjo paradą kurorto gatvėmis.

Be pertraukų nuo 2000-ųjų lenktynes rengianti VšĮ „Promo Events“ šiuo paradu pasistengė kompensuoti kasmet vykdavusią oficialią lenktynių atidarymo ceremoniją Vytauto gatvėje, sutraukdavusią tūkstančius žiūrovų ir pasibaigdavusią trumpomis, tačiau labai azartiškomis drago varžybomis.

Dėl visiems suprantamų priežasčių vengdami didžiulio žmonių antplūdžio, kokį sunkiai įmanoma suvaldyti, šiemet organizatoriai nusprendė atsisakyti šios ceremonijos.

Visos lenktynėse dalyvaujančios komandos lėtai suko ratus kurorto gatvėmis, tarsi leisdamos geriau įsižiūrėti į varžybose dalyvaujančius galingus automobilius ir kviesdamos stabtelėjusius žiūrovus į laikinąjį lenktynių miestelį, kur jau šiandien prasidėjo atkakliausios batalijos.

Sportininkus, renginio rėmėjus ir žiūrovus, linkėdamas visiems iš lenktynių ir didžiausio Lietuvos vasaros kurorto išsivežti kuo geriausius įspūdžius, sveikino pagrindinis lenktynių organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis.

Jis padėkojo Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui ir visiems, daug prisidėjusiems, kad renginys, nepaisant netikėtų aplinkybių, įvyktų, o lenktynės būtų gerai organizuotos ir patiktų žiūrovams.

„Visiškai suprantu organizatorių rūpestį ir pastangas padaryti viską, kad grėsmingas virusas neturėtų sąlygų plisti, – lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė kelmiškis Virginijus Jakubauskis. – Kita vertus, jie nebėgo į krūmus, o vietoje jau įprasto mums parado Vytauto gatvėje pasiūlė alternatyvą – komandų pravažiavimą pagrindinėmis kurorto gatvėmis, kurį stebėjo nemažai automobilių sporto mėgėjų“. 

Neliko nuošalyje ir ne tik automobilių sporto gerbėjams gerai pažįstamas Rimgaudas Statnickas, dalyvavęs net 15-oje čia surengtų maratoninių lenktynių: devynis kartus kaip lenktynininkas ir šešis – kaip komandos vadovas.

Tad Rimgaudui šios lenktynės ir visos jų peripetijos žinomos ne iš nuogirdų.

„Visiškai palaikau organizatorius ir jų sumanymą, o šis sportininkų paradas miesto gatvėmis pilnai pasiteisino. Nekantraujantiems žiūrovams tai tarsi gilesnė pažintis ir savotiška žvalgyba, kuri ekipa nusipelno daugiausia simpatijų, į kurią verta dėti daugiausia vilčių, prognozuoti favoritus“, – sakė R. Statnickas.

Žemaitis iš Skuodo Julius Verbauskis buvo žemaitiškai lakoniškas ir konkretus: „Renginio organizatoriai nusipelno didžiausių pagyrų ne tik už mainus vietoje parado Vytauto gatvėje, bet ir už tai, kad lenktynės šiuo sunkmečiu apskritai vyksta, o dar labiau, kad jos rengiamos jau 21 metus, kasmet mus praturtindamos vis naujais įspūdžiais“.

Varikliai ėmė gausti ir lenktynių miestelyje. Prieš vidurdienį atrankos varžytuves pradėjo drag‘o arba traukos lenktynių dalyviai, įkandin jų savo važiavimui akį traukiančius „Porsche“ išrikiavo „Porsche klubo Lietuva“ nariai, 13 val. duotas startas žiūrovų slalomui, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys – tiek žiūrovai, tiek ir slalomo varžybų dalyviai.

Pirmoji treniruotė

„Šio momento nekantriai laukė ne tik mūsų komanda, bet ir varžovai, – prieš treniruotės pradžią apsilankęs lenktynių spaudos centre kalbėjo „Antėja.lt Racing Team“ komandos pilotas Audrius Gricius. – Tai suprantama, nes pirmoji treniruotė – tai tarsi savotiškas atspirties taškas, kada gali tiksliau vertinti savo ambicijų pagrįstumą ir varžovų stipriąsias puses ar trūkumus, kuriuos būtina išnaudoti“.

Pirmosios treniruotės suteikia savotiško jaudulio visoms komandoms. Net ir toms, kurios čia varžosi daugybę metų.  

Pirmoji parengtis šeštadienio egzaminui vyko sausoje trasoje, šviečiant saulei ir šildant 24 laipsnių karščio temperatūrai. Idealios sąlygos buvo palankios geriau susipažinti su trasa ir automobilio parengtimi didžiajam egzaminui.

Pirmojoje dalyvių grupėje, kurioje varžėsi 14 komandų, greičiausias buvo „Tarzanija Racing“ komandos sportininkas Karolis Blėdis, vieną 2682 metrų ilgio trasos ratą su „Audi S4“ nuvažiavęs per 1 min. 18,573 sek.

Kiek daugiau nei sekunde nuo Karolio atsiliko „RD Signs-Polyplast Racing Team“ lenktynininkas Aurimas Eidžiūnas su BMW Z4 (1 min. 19,639 sek.), o trečią rezultatą užfiksavo „Dock by 222“ atstovas Igoris Sidunovas, vairavęs „Volkswagen  Scirocco“ ir vieną trasos ratą apsukęs per 1 min. 22,150 sek.

Antrojoje grupėje varžėsi galingesnių automobilių vairuotojai, todėl ir greičiai buvo didesni. Nors netikėtumų ir čia nesulaukta.

Greičiausias buvo pernykštės nugalėtojų „Circle K MilesPlus Racing Team atstovas Ralf Aron, greičiausią laiką užfiksavęs su „Porsche GT3 CUP GEN2“ važiuodamas 25 ratą, kurį apskriejo per 1 min. 10,665 sek.

Beveik 3 sekundes nuo grupės lyderio atsiliko „Porsche 911“ vairavęs „Porsche Club by LG Oled“ sportininkas Arūnas Tuma (1 min. 13, 451sek.), o trečias greičiausiųjų trejetuke buvo dar vieną „Porsche GT Cup“ vairavęs „Dynamit:T Energy by Baltic Petroleum“ komandos narys Andrius Čilvinas, vieną ratą nuvažiavęs per 1 min. 14,033 sek.)

Sportininkų treniruotės vyksta toliau.

Lenktynių spaudos centras

Vytauto Pilkausko ir Arno Strumilos nuotraukos

LENKTYNIŲ TVARKARAŠTIS

PENKTADIENIS // LIEPOS 17 D.

09:00 – Atsidaro VIP klubas.

09:00 – 21:00 – „Žiūrovų slalomas“ visiems norintiems (trasoje, įrengtoje už „Klaipėdos“ posūkio).

09:00 – 10:30 –1006 km lenktynių treniruotės.

10:30 – 10:55 – „108 km moterų iššūkis su Sonax“ startas lenktynių trasoje.

11:00 – 12:00 – 1006 km lenktynių treniruotės.

12:00 – 12:25 – Pit Walk (žiūrovams, įsigijusiems papildomus Pit Walk bilietus).

12:10 – 12:25 – 1000 m mechanikų bėgimo lenktynės (apdovanojimai įvyks didžiojoje scenoje iškart po lenktynių).

12:30 – 14:00 – 1006 km lenktynių treniruotės.

14:10 – 15:00 – „Porsche klubo Lietuva“ važiavimai.

15:00 – 16:00 – DRIFT dalyvių paradas į Palangą. Paradas prasidės lenktynių trasoje ir važiuos maršrutu Kretingos g. – Vytauto g. – S. Dariaus ir S. Girėno g. – Birutės al. – S. Nėries g. – Smilčių g. – Jūratės g. – Vytauto g. – Kretingos g. 

15:20 – 16:50 – 1006 km lenktynių kvalifikacija.

17:20 – 17:35 – TOP 10 kvalifikacija – „Super Pole“.

17:45 – 1006 km lenktynių kvalifikacijos nugalėtojų apdovanojimai didžiojoje scenoje.

18:00 – 22:30 – Gera dovana DRIFT.

22:30 – „108 km moterų iššūkis su Sonax“ nugalėtojų apdovanojimai didžiojoje scenoje.

22:50 – Gera dovana DRIFT nugalėtojų apdovanojimai didžiojoje scenoje.

ŠEŠTADIENIS // LIEPOS 18 D.

09:00 – Atsidaro VIP klubas.

09:00 – 17:00 – „Žiūrovų slalomas“ visiems norintiems (trasoje, įrengtoje už „Klaipėdos“ posūkio). 

11:00 – 21:00 – Lenktynių tiesioginė transliacija televizijoje.

11:00 – 11:30 – Grid Walk (žiūrovams, įsigijusiems papildomus Grid Walk bilietus).

12:00 –1006 KM LENKTYNIŲ STARTAS.

Šeštadienis skirtas šių lenktynių festivalio kulminacijai – Aurum 1006 km powered by Hankook lenktynėms. Visa diena lenktynių gaudesio, geros muzikos, naujų pažinčių, šypsenų ir visų kitų prieskonių, iš kurių susideda lenktynės. Na, kas buvo, tas žino, kiek akys sužiba ir kaip pasišiaušia oda, išgirdus riaumojančius motorus.

12:30 – Istorinių automobilių paradas su DeCuba. Prasidės nuo lenktynių trasos ir važiuos maršrutu Kretingos g. – Vytauto g. – S. Dariaus ir S. Girėno g. – Birutės al. – J. Basanavičiaus g., kurios atkarpoje nuo Birutės al. iki S. Daukanto g. įvyks trumpa automobilių ekspozicija.

12:30 – 16:30 – Audio Freakz Lietuva dB Drag kvalifikacijos ir ketvirtfinaliai.

14:00 – Race Walk su Dariumi Jonušiu (žiūrovams, įsigijusiems papildomus Race Walk bilietus).

17:30 – Audio Freakz Lietuva dB Drag finalas (prie didžiosios scenos).

19:30 – 19:50 – „Žiūrovų slalomas“  nugalėtojų apdovanojimai didžiojoje scenoje.

21:00 – Preliminarus 1006km lenktynių finišas. 20 min. po finišo – apdovanojimai didžiojoje scenoje.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia