T.Sipavičius ir jo baras Šventojoje. "Vakarinės Palangos" koliažas

Tamara Zaiceva

„Griliaus terasos“ Šventojoje bendrasavininkis ir Klaipėdos Mažojo jaunimo teatro režisierius Tomas Sipavičius visą vasarą darbavosi pajūrio kurorte, dėl savo darbo specifikos nuolat zujo tarp begalės nepažįstamų žmonių ar dalyvavo masiniuose renginiuose. Pasibaigus vasarai verslininkas ir menininkas nusprendė pasidalinti įspūdžiais ir išvadomis, kaip, anot jo, deklaruojami teiginiai dėl koronaviruso ir reikalavimai dėl apsaugos priemonių gerokai prasilenkia su realybe ir kas iš tikrųjų, jo manymu, yra COVID‘as.

Per karantiną – į karščiausią Lietuvos tašką

„Taigi mielieji, žadėjau paviešinti socialinį eksperimentą, kurį darydamas buvau itin kantrus, nors keletą kartų vos nepratrūkau, bet gerai, kad iškentėjau nuo pavasario iki pat rudens.
Taigi tuo, ką sakau, dabar esu visiškai tikras, bus ir tamstoms peno apmąstymui, o gal kažkam abejojančiam – ir paskutinis taškas. Netikintys nesivarginkit, jums nors ant galvos kuolą tašyk, nepadės“, – savo socialinėje paskyroje rašo T.Sipavičius.

Klaipėdos Mažojo jaunimo teatro režisierius Tomas Sipavičius. Asmeninio albumo nuotr.

„Pradėkim nuo pradžių: kovo 14 d. vajaus pradžia ir pirmasis eksperimento etapas. Aš atsiradau karščiausiame taške, koks tik begali būti Lietuvoje, tai Palanga ir Šventoji. Visa Lietuva bėgdama nuo karantino rinkosi būtent čia! Maža to, mano kavinėje maitinosi darbininkų grupės iš Ukrainos, Baltarusijos, šalių, kurios buvo linčiuojamos lyg baisiausi COVID‘o židiniai. Atsiskaitymai vyko grynais pinigais, kortelių jie neturi. Kaukės – kas jos???

Uždarius Palangos oro uosto kavinę, nuvilnijo srautai valgytojų iš visur, iš kur tik įleido mūsų valdžia, atvykdavo visi keliaujantys, paleisti iš keltų, bevažiuojantys į Latviją. Primenu, tai buvo tas mėnuo, per kurį buvo registruoti rekordiniai skaičiai susirgimų ir mirčių. Šv. Velykų vajus, Mamos diena, izoliuoti miestai, tačiau turintys turto, darbo sutartis, tarp jų ir aš, patenkame į kurortus. Suvažiavusiųjų srautai ne vasariniai, bet… Patikėkit buvo visko…

Vėlgi grynieji pinigai, atstumai niekiniai, susitikus apsikabinimai ir visi kiti verygininkų košmarai“, – pasakoja menininkas, besirūpinantis baro Šventojoje reikalais.

Jokių apsisaugojimo ir dezinfekavimo priemonių

Anot Tomo, prasidėjus vasarai pasibaigė ir karantinas, kurorto verslininkai pradėjo sezoninių darbuotojų atranką ir mokymus.

„Visa Lietuva pajūryje – jokių termometrų, termovizorių, sveikatos patikros, net higienos tarnyba skėsčioja rankomis – nėra kaip patikrinti dirbančiųjų prie maisto. Tų, kurių galioja praėjusių metų higienos pasai, tiks ir šiemet… Gražu?!

O kur darbuotojai gyvena? Ogi rizikos grupėms priklausančių bobučių palėpėse, verandose ir, maža to, naudojasi jų virtuvėlėmis – ar ten yra atstumai? Raudonos linijos? Skydeliai? Nebejuokaukite!“, – pasakoja verslininkas ir čia pat primena: „Bet susirgimų koronavirusu atvejų – nulis!“.

Grilio baras Šventojoje, kurio bendrasavininkis yra T.Sipavičius. Asmeninio albumo nuotr.

Anot Tomo, po poros savaičių sezonas įsisiūbuoja, pradeda veikti naktiniai klubai, kuriuose renkasi ir lankytojai, ir jo baro personalo žmonės, šie po audringų naktų grįžta į darbus.

Maža to, visi darbuose geria iš vienos stiklinės ar iš tų pačių lėkščių ragauja tą patį sumuštinį.

„Susirgimų atvejų – nulis, bobutės sveikos, raudonais žandais skaičiuoja vasaros apgyvendinimo honorarus. Rizikos grupės ir visi poilsiautojai gatvėse geria šerbetus, valgo ledus iš to paties lovio, trinasi ant kebabinių palangių, godžiai besibučiuodami. Dezinfekantų gatvės prekyboje nerasta, „vaikšto“ tik grynieji pinigai, bet nė viena pardavėja neserga – atvejų nulis.

Mūsų vidutinio dydžio baras aptarnauja šimtus per dieną, didieji barai tūkstantį ir daugiau, sąskaitinės, į kurias dedami grynieji, kortelių aparatai, renkami kodai dešimtis kartų per kelias minutes – jų dezinfekuoti ar lankytojų rankas fiziškai neįmanoma. Ir vėlgi viso šito atostogų vajaus akivaizdoje absoliučiai visose įstaigose, visame pajūryje susirgimų atvejų skaičius – absoliutus nulis!“, – savo socialinėje paskyroje savotišką tyrimą atlieka T.Sipavičius.

„Mūsų vidutinio dydžio baras aptarnauja šimtus per dieną, didieji barai tūkstantį ir daugiau, sąskaitinės, į kurias dedami grynieji, kortelių aparatai, renkami kodai dešimtis kartų per kelias minutes – jų dezinfekuoti ar lankytojų rankas fiziškai neįmanoma”, – teigia verslininkas. Asmeninio archyvo nuotr.

Masiniai susibūrimai „viruso grėsmės židiniuose“

Verslininkas užsimena ir apie ryškiausius „potencialius viruso grėsmės židinius“ – masinius renginius. 

„Žolinė, Žvejo diena, „Beach Bike Fest“ – jau buvo vėl privalomos kaukės, bet nieks jų nenešiojo. Svečiai iš Latvijos, Estijos, Rusijos… Juk vieni virusą turėtų atvežti, kiti išsivežti, tretiems gi virusas turėtų likti čia, Šventojoje. Ogi nifiga!

Vietų gyventi mėnesį kurorte net neieškok – nerasi, nerasi ir COVID-19. Tai kaip čia dabar? Jūros jodas virusą užmuša ar vienos nakties nuotykiai organizmus išvalo?

Aš sąmoningai gyvenau kaip gyvenęs, turėjau kontaktą su visais teoriškai potencialiais užkrato nešiotojais, pas mus dažnai lankėsi rizikos grupei priklausantys uošviai, giminės, pažįstami. Visose tolimiausiose ir artimiausiose aplinkose viruso atvejų – nulis!

Baikerių festivalis Šventojoje – apsauginės kaukės privalomos, bet vasarotojai nepaisė šio reikalavimo, nebuvo ir jokių saugių distancijų tarp žmonių. Asmeninio albumo nuotr.

Išskirtinai paminėsiu nepakartojamai sterilias susibūrimo vietas, tai – viešieji kurorto tualetai.
Anot nelaimingų veidų specialistų ir Verygos sindromo šalininkų, čia tiesiog turėtų tvyroti kovidas ir jo burbulai tarsi surišti helio balionai, o kiekvienas išeidamas turėtų po vieną oriai neštis plevėsuojantį ir dviejų metrų atstumu kitus užkrečiantį.

Lankiausi ir ten, ir visa Lietuva ten lankėsi, o susirgimų atvejų – ir vėl nulis“.

Antrasis karantinas – rinkimų laikotarpiu?

T.Sipavičius su žmona Karolina ir sūneliu Leonu. Tomas pasakojo, jog darbų ir vyksmo šią vasarą Šventojoje buvo tiek daug, kad sunkiai rado laiko šeimos fotosesijai. DiLine photography nuotr.

Verslininkas teigia galįs drąsiai pasakyti, jog situacija dėl COVID‘o – tai išpūstas burbulas.

„Taip, jis yra, to nepaneigsi, o kiek yra ir kiek jis pavojingas, spręskite patys.
Pavojingiausias jis Lietuvos ateičiai, kai kompleksuotas ministras, pagavęs draudimų skonį, demonstruoja savo ketveriems metams likimo duotu periodu pabūti dievu galimybes, kai partija kerštauja miesto žmonėms už išprusimą, didesnį nei jų lyderio, kultūros komiteto pirmininko. Kai tamsuolių ir Vangos šalininkų laikinai kilstelėtais reitingais bandoma palaikyti įtampą. O tada, kai COVID’as tampa nebeįdomus ir jį nustelbia Baltarusijos įvykiai, vėlgi Lietuvoje susirgimų atvejų skaičius šokteli iki nematytų aukštumų“, – mano verslininkas.

Jis įsitikinęs, jog kitas karantinas jau oficialiai suplanuotas ir jis bus spalio 21 – 23 dienomis – po pirmojo ir prieš antrąjį rinkimų į Seimą turą, jeigu „kažkas į valdžią stojusiems nepaeis“.

Milžiniškos minios žmonių šią vasarą būriavosi ir Palangoje. Asmeninio albumo nuotr.

„Užbaigsiu savo močiutės žodžiais: neieškokit kiaušinių pažastyse, jų ten nėra! Galvokit galva ir gelbėkit savo šalį, vaikus, verslus, šeimas nuo suktų idiotų pandemijos“, – ragina Šventosios baro bendrasavininkis, savo kailiu išbandęs visas potencialias galimybes pasigauti koronaviruso užkratą, bet to išvengęs.

T.Sipavičiaus asmeninio albumo ir DiLine photography nuotr.

2 KOMENTARAI

  1. Kas labai bijo virusu ar dar ko,juk galima sedeti namie,niekur nevaziuoti,bet kam seti tas baimes,kam reikia tos beprotybes,optimizmas pakelia imunitetus ir priesingai,baime naikina juos.

  2. KAS BENT KARTA JUROJ PRIE SVENTISIOS ISIMAUDE JOKI KORONI NEPRIKBS,DAR NE VELU…PRASIDEDED GRAZIU BOBU VASARA…NUO KORUONES PADED Ge
    RIAU NE KA KOKI NORS SKIEPA..TROBAS LAISVAS,STUDENTU NER,VAKA MOKYKLOS BE NUOTOLINII,NORI BUT SVEKS VARYK ŚVENTAJA,KAINAS ZEMAS …SKAMBINK 861254399 I DAR ARBATELE SU MEDUCIU PAVAISINSIM…ATE..LAUKIAM

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: