Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai gydytoja Judita Daratienė. Įstaigos nuotr.

Tamara Zaiceva

Jau antra savaitė žinios, gaunamos iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro apie koronaviruso protrūkį Palangos reabilitacijos ligoninėje, ypač neramios. Šios dienos duomenimis, susirgimų, susijusių su šia ligonine, skaičius jau perkopė per 30. Palanga tapo koronaviruso plitimo židiniu.

Susirgimų vis daugėja

Kaip jau skelbėme šįryt, per praėjusią parą nustatyti dar 3 atvejai, registruoti Klaipėdos, Kauno ir Tauragės apskrityse, kurie susiję su Palangos reabilitacijos ligonine. Iš viso su infekcijos protrūkiu šioje ligoninėje jau sietini 37 atvejai. Plačiau apie tai čia:

Kas gi vyksta Palangos reabilitacijos ligoninėje, kaip pažabojamas infekcijos židinys?

Pirmasis koronaviruso atvejis šioje įstaigoje buvo įtartas prieš savaitę, praėjusį pirmadienį, antradienį gautas tyrimo atsakymas parodė, jog pacientė tikrai serga koronavirusu.

Pacientų drastiškai sumažėjo

Kaip „Vakarinei Palangai“ šiandien popiet sakė Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Judita Daratienė, šiuo metu ligoninėje reabilituojama 30 pacientų – tie, kurie yra nevaikštantys, po sunkių operacijų, kuriems reikalinga nuolatinė medikų priežiūra ir pagalba.

Per praėjusią savaitę iš ligoninės savo noru išvyko kelios dešimtys pacientų. Kadangi visos procedūros praėjusią savaitę dėl aptikto koronaviruso buvo sustabdytos, tie ligoniai, kurie gali vaikščioti, nusprendė išvažiuoti iš Palangos.

Iš viso ligoninė vienu metu gali priimti apie 200 ligonių, dabar ji, akivaizdu, apytuštė.

Dėl koronavirusio protrūkio reabilitacijos įstaiga naujų pacientų šiuo metu nepriima, o ir dėl to, jog šalyje gerokai sumažėjo planinių operacijų, ši ligoninė Palangoje nebesulaukia tų, kuriems reikalinga pagalba.

Nenori viešinti skaičių

Palangos reabilitacijos ligoninė. Įstaigos nuotr.

Pirmasis koronaviruso atvejis ligoninėje buvo įtartas prieš savaitę, praėjusį pirmadienį, antradienį gautas tyrimo atsakymas parodė, jog pacientė tikrai serga koronavirusu.

„Pirmadienį aptikome, jog viena pacientė stipriai karščiuoja, pasireiškė ir sloga. Simptomai buvo panašūs į gripą, bet vis dėlto nutarėme padaryti COVID-19 testą. Antradienio rytą mums buvo pranešta, kad testas teigiamas, pacientė serga koronavirusu. Tada nusprendėme testuoti visus ligonius ir personalą“, – „Vakarinei Palangai“ pasakojo pavaduotoja medicinai J.Daratienė.

Pradėjus tikrinti ir ligonius, ir darbuotojus, skaičiai augo kasdien. Kaip minėta, šiuo metu su šiuo infekcijos protrūkiu siejama per 30 atvejų, tačiau pašnekovė atsisakė patikslinti, kiek iš jų serga personalo.

„Tai tikrai nėra valstybės paslaptis, tačiau nenorime viešinti informacijos, kiek serga mūsų darbuotojų“, – „Vakarinei Palangai“ sakė gydytoja.

Palangos reabilitacijos ligoninėje iš viso darbuojasi apie 200 žmonių.

Per parą – 60 testų

Kaip jau žinome, susirgimų koronavirusu atvejų, sietinų su Palangos reabilitacijos ligonine, kasdien vis daugėja, kiekvieną dieną pranešama apie vis naujus per parą išaiškintus atvejus, susijusius su protrūkiu šioje įstaigoje.

Pavaduotoja medicinai J.Daratienė teigia, jog tai yra dėl to, kad ligoninė negali vienu metu ištirti absoliučiai visus ligonius ir visą medicinos personalą.

„Per parą mes galime paimti 30 pacientų ir tiek pat personalo tepinėlių mėginių. Todėl taip ir gaunasi: padaromi testai 60 žmonių, kitą dieną – dar 60 ir t.t. Kasdien gauname praėjusios dienos tyrimų atsakymus, skaičiai kinta kasdien ne todėl, kad staiga visi susirgo, o dėl to kad tyrimai kiekvieną dieną atliekami ribotam žmonių skaičiui“, – teigė pašnekovė.

Gydytojos teigimu, visi ligoninės pacientai jau ištirti, tarp tų, kurie dabar yra likę, sergančiųjų koronavirusu nėra.

Dalis personalo taip pat jau turi tyrimų atsakymus, kita, mažesnioji, dalis dar laukia savo eilės. „Paskutiniai bus tiriami tie, kurie atostogavo ar atostogauja dabar“, – „Vakarinei Palangai“ sakė pašnekovė.

99 proc. užsikrėtusiųjų nejautė jokių simptomų

„Jei nebūtume pradėję masinio testavimo, taip ir nebūtume sužinoję, jog ligoninėje yra sergančiųjų koronavirusu“, – teigia „Vakarinės Palangos“ pašnekovė

„Mums taip ir nepavyko sužinoti, kur ir kaip užsikrėtė mūsų pirmoji pacientė. Ko gero, su virusu ji jau atvyko pas mus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, bandantis atsekti kiekvieną atvejį, kol kas mus neinformavo apie galimą šios pacientės užsikrėtimo vietą“, – teigė gydytoja.

Pašnekovė neslėpė, jog emocinė būsena ligoninėje pakankamai slogi.

„Sunku, labai sunku. Žinoma, jaudinamės, išgyvename, juk su tokiu virusu susiduriame pirmąsyk“, – kalbėjo viena iš Palangos reabilitacijos ligoninės vadovių.

„Jei nebūtume pradėję masinio testavimo, taip ir nebūtume sužinoję, jog ligoninėje yra sergančiųjų koronavirusu. Tik pirmoji ligonė juto akivaizdžius infekcijos simptomus, ir tai vienintelis žmogus ir tarp pacientų, ir tarp personalo, kuris pajuto ligos požymių. Visi kiti, kurie iki šios dienos pas mus ištirti ir sulaukė teigiamų atsakymų, nejautė absoliučiai jokių simptomų, visiškai jokių! Įsivaizduokite, žmonės vaikšto, gydosi ar atlieka savo kasdienes pareigas, ir staiga po tyrimų išaiškėja, kad ir jie infekuoti. O simptomų jokių, visiškai jokių!“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo J.Daratienė.

Anot gydytojos, tokių besimptomių ligonių, ko gero, yra begalės, ir jų rastume kiekvienoje įmonėje ar įstaigoje. „Jei visur, visose įmonėse ar įstaigose, būtų atliekami masiniai tyrimai, neabejoju, visur aptiktume sergančiųjų“, – mano gydytoja.

Tikrins pakartotinai

Palangos reabilitacijos ligoninės personalas šiomis dienomis dirba pamainomis, kad būtų kuo mažiau tarpusavio sąlyčio. Pacientams teikiamos individualios paslaugos. Įstaigoje taikomos visos, šiai situacijai būtinos apsaugos bei dezinfekcijos priemonės.

Anot pavaduotojos medicinai, dabar visas medicinos personalas bus pakartotinai tikrinamas kas 5 – 6 dienas. „Nors ministras nurodė, kad, esant neigiamam atsakymui, iš naujo tirtis nebereikia, vis dėlto mes nusprendėme, jog visus testuosime reguliariai“, – žurnalistei šiandien sakė Palangos reabilitacijos ligoninės pavaduotoja medicinai J.Daratienė.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: