"Vakarinės Palangos" nuotr.

Sveikatos apsaugo ministerija (SAM) pranešė, jog, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją savivaldybėje, nuo pirmadienio, lapkričio 2 d., 00:00 val. iki sekmadienio, lapkričio 8 d., vidurnakčio Palanga įtraukiama į raudonąją zoną. Iš viso, be Palangos, nuo pirmadienio raudonai zonai bus priskiriama dar 12 savivaldybių: Prienų rajono, Rietavo, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Panevėžio rajono.

Siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo.

SAM informuoja, kad sprendimai dėl karantino paskelbimo konkrečiose savivaldybėse yra priimami trečiadieniais Vyriausybės posėdyje. Taigi, ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas, bus sprendžiama kitą savaitę.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtrauktos 34 šalies savivaldybės, geltonąją – 21, žaliąją – 5. 

„Deja, taip ir įvyko”

„Ši žinia nebuvo netikėta – jau keletą mėnesių kasdien įdėmiai sekame situaciją Palangoje bei visoje šalyje, tad žinojome, kad epidemiologinė situacija mūsų kurorte bet kurią dieną gali pablogėti. Deja, taip ir įvyko. Per dvi pastarąsias savaites Palangoje COVID-19 susirgo 58 žmonės, iš viso šiuo metu kurorte koronaviruso infekcija serga 68 asmenys, pasveikusiųjų yra 12. Pagal sergančiųjų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, Palanga šalyje užima 9 vietą”, – savo paskyroje socialiniuose tinkluose parašė kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus.

Palangos meras ragina dėl to, kad atsidūrėme raudonojoje zonoje, nepanikuoti – anot jo, Savivaldybės yra pasirengusi planą, kokių priemonių reikėtų imtis.

Trečiadienį, iš karto po to, kai Vyriausybė apsispręs dėl lokalaus karantino įvedimo, į posėdį rinksis Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija bei priims reikiamus sprendimus.

„Svarbiausia – vaikai ir švietimo sistema. Paskelbus lokalų karantiną, darželinukai, ikimokylinukai ir priešmokyklinukai ir toliau lankys ugdymo įstaigas, o vyresniųjų klasių mokiniams bus pratęstas nuotolinis mokymas. Jei mažųjų klasėje ar grupėje bus užfiksuotas koronaviruso atvejis, nedelsiant bus skelbiamas nuotolinis klasės ar grupės mokymas. Neformalusis ugdymas bus vykdomas nuotoliniu būdu, jei tokios galimybės nėra – stabdomas”, – parašė Palangos vadovas.

Ragina elgtis atsakingai ir saugoti save bei artimuosius

Ekstremalių situacijų komisija priims ir daugiau sprendimų, visi jie įsigalios nuo ketvirtadienio.

„Tačiau prašau jūsų, mieli palangiškiai – nelaukite ketvirtadienio, imkitės visų galimų atsargumo bei saugumo priemonių jau dabar. Nesiburiuokime, atsisakykime nebūtinų išvykų, laikykimės socialinio atstumo, tinkamai naudokime apsaugos priemones. Suprantu, kad daugelis jau pavargo nuo ribojimų ir draudimų, tačiau turime suprasti – visa tai būtina, jei norime pasirūpinti ne tik savimi, bet ir savo artimaisiais. Viskas praeina, anksčiau ar vėliau praeis ir ši pasaulį apėmusi nelaimė. Tačiau suvaldyti bei įveikti ją galime tik visi kartu – elgdamiesi sąmoningai, supratingai kitų atžvilgiu bei būdami susitelkę. Labai prašau jūsų visų – saugokime save ir tuos, kurios mylime”, – ragina Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Kas yra raudonoji zona?

Į raudonąją zoną patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų dalis – 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t. y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.

Savivaldybės vertinamos, atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp visų tyrimų, atliktų per 7 dienas, ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, procentinę dalį per 7 dienas.

„V.P.” inf.

Vakar „Vakarinė Palanga” pranešė apie naują koronaviruso židinį Palangoje, jis įsiplieskė „Baltijos” pagrindinėje mokykloje. Plačiau apie tai čia:

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: