Palangoje jau veikė mobilusis testavimo punktas, jis buvo atidarytas balandžio 8 d. Palangos savivaldybės nuotr.

Tamara Zaiceva

Penktadienį Palangos savivaldybė aikštelėje prie baseino atidaro mobilųjų testavimo punktą. Tačiau neskubėkite džiaugtis, kad nebereikės važiuoti į Klaipėdą – punktas bus, bet, panašu, į jį nepateksime, nes registruotis testui šiomis dienomis neįmanoma.

Atidaroma penktadienį

Atsakydamas į „Vakarinės Palangos“ klausimus miesto vadovas Šarūnas Vaitkus šiandien teigė, jog mobilusis testavimo punktas savo veiklą atnaujins jau šį penktadienį. Jis veiks kaip ir pavasarį aikštelėje prie baseino.

Numatyta, jog norintieji testuotis bus priimami tris kartus per savaitę – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 9.30 iki 12 val.

Valdžia tikina, jog tuo atveju, jei bus didesnis poreikis, darbo valandos bus ilginamos ar dirbama dar daugiau dienų.

„Praėjusį penktadienį surengėme nuotolinį pasitarimą su Palangos medicinos įstaigomis, prašėme, kad jos deleguotų savo atstovus dirbti mobiliajame testavimo punkte. Kol kas atsiliepė ne visi, bet jau turime 12 medikų komandą“, – „Vakarinei Palangai“ šiandien pasakojo kurorto meras.

Š.Vaitkus teigė, jog šįsyk prie baseino bus įrengta ne palapinė, o konteinerinis punktas. Jame bus tualetas, patalpos bus apšildomos.

„Darome viską, kad medikams nereikėtų šalti vėsiame ore ir vėjuje“, – sakė Palangos vadovas.

Punkte bus priimami tik atvykusieji automobiliu, jiems nebus leidžiama išlipti iš transporto priemonės.

Ką daryti tiems, kurie neturi savo automobilio? „Gal Savivaldybė pasirūpins“, – svarstė meras.

Punktas bus, patekti neįmanoma

Tačiau neskubėkite džiaugtis, kad nebereikės važiuoti į Klaipėdą – punktas bus, bet, panašu, į jį nepateksime, nes registruotis testui šiomis dienomis neįmanoma.

Tam, kad būtų paimtas testas, jums reikia užsiregistruoti Karštojoje koronos linijoje telefonu 1808. Tačiau jau mažiausiai trečia darbo diena prisiskambinti šiuo numeriu visiškai neįmanoma, gali skambinti per dieną ir keliolika ar keliasdešimt kartų. Jei praėjusią savaitę paskambinus automatinis atsakiklis dar siūlydavo palaukti, o po kelių beprasmio laukimo minučių linija tiesiog pati atsijungdavo, tai šiandien iškart liepiama skambinti vėliau. Kada bus tas „vėliau“, kuomet pasiseks išgirsti ne atsakiklį, o gyvą pokalbininką, nepavyko sužinoti skambinant nuo pat 8 val. ryto iki dabar.

Paklaustas, kaip gi patekti į mobilųjį punktą, jei neįmanoma užsiregistruoti specialiuoju telefono numeriu 1808 ir ar Savivaldybė negali pati reguliuoti savo įsteigto punkto registracijos kitu telefonu, Š.Vaitkus tikino, jog toks yra Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A.Verygos nurodymas – registracija tik Karštojoje koronos linijoje.

„Mere, tuomet kokia prasmė Savivaldybei steigti punktą, eikvoti lėšas, medikams jame budėti, jei nebus įmanoma registruotis ir į punktą niekas neatvyks?“, – paklausėme miesto vadovo.

„Deja, toks nurodymas – tik telefonu 1808, tik Karštąja koronos linija. Spauda galėtų viešai iškelti šį klausimą“, – teigė meras.

Pexel nuotr.

Ministerija atsakys iki savaitės pabaigos

„Vakarinė Palanga“ išsiuntė klausimus Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Spaudos tarnybai.

Ministerijos paklausėme:

„1. Jau trečia darbo diena neįmanoma prisiskambinti į Karštąją koronos liniją ir užsiregistruoti testui. Kodėl 1808 funkcijos, sietinos su registracija testui, nėra decentralizuojamos šias pareigas deleguojant savivaldybėms arba privatiems skambučių operatoriams?

2. Kaip mus informavo Palangos savivaldybė, šį penktadienį ji Palangoje atidaro mobilųjį punktą. Kaip paaiškino, patekti į jį galima tik per Karštąją koronos liniją. Kokia tokių papildomų punktų prasmė, jei jie stovės be darbo, nes tiesiog neįmanoma prisiskambinti 1808?

3. Į žurnalistės klausimą, ar, pavyzdžiui, Palanga galėtų, apmokius kelis specialistus, pati registruoti savo gyventojus testui miesto mobiliajame punkte Savivaldybės nustatytu telefonu, Palangos vadovas patikino, kad tai darytų, bet reikalingas SAM leidimas. Ar SAM nesvarsto galimybės šiam darbui pajungti Visuomenės sveikatos biurus miestuose arba leisti savivaldybėmis pačioms reguliuoti jų teritorijose esančių mobiliųjų punktų apkrovimą?

4. Ką daryti tiems, kurie neturi automobilio ir negali tokiu būdu atvykti į mobiliuosius punktus, o priimami tik atvažiavusieji automobiliais? Kviesti greitąją pagalbą, nors medikai ir taip yra apkrauti darbo? Ar nesvarstoma tartis su savivaldybėmis dėl specialaus tokiems ir panašiems „covidiniams“ poreikiams skirto transporto?“

Iš ministerijos sulaukėme atsakymo, jog dėl daugybės žurnalistų užklausų ir itin didelio darbo krūvio „Vakarinei Palangai“ bus stengiamasi atsakyti iki šios savaitės pabaigos.

Kreipsis į A.Verygą

Kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, „Vakarinei Palangai“ perskambino meras Šarūnas Vaitkus ir teigė, jog Lietuvos savivaldybių asociacija kreipsis į Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovą A.Verygą dėl sunkumų registruotis testams Karštąja koronos linija ir siūlys savivaldybių pagalbą sprendžiant šią problemą.

„Šiandien vyko nuotolinis Lietuvos savivaldybių asociacijos narių pasitarimas. Iškėliau šį  klausimą. Buvo daug diskusijų, kai kurie merai teigė, jog Karštoji koronos linija sąmoningai pristabdo registraciją, nes laboratorijos tiesiog nespėja tirti visų testų. Jei neregistruoja, tai tikrai kokia prasmė atidaryti punktus, jei į juos niekas neatvažiuos?“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo meras Š.Vaitkus.

Savivaldybių asociacija rytoj parengs atitinkamą raštą ir kreipsis į A.Verygą.

Beje, „Vakarinės Palangos“ žurnalistė šiandien pabandė paskambinti į kelias uostamiesčio privačias įstaigas, kurios ima tepinėlius testui atlikti. Paslaugos kaina svyruoja nuo 76 iki 100 ir daugiau eurų, priklausomai nuo to, per kiek laiko – per kelias valandas ar kelias paras – norite sužinoti atsakymą. Bet artimiausia diena, kuomet galėtų priimti, lapkričio 10 – oji ir vėliau.

2 KOMENTARAI

  1. jo, tas grieztas nurodymas butinai atvykti automobiliu yra nesuprantomas. Gal didmiesicuose tai daroma su prielaida apriboti galima ligoni nuo vaziavimo viesuoju transportu iki mobiliojo punkto, ir , taip sakant, apsaugoti kitus. Bet pas musu , Palangoje, 70% neturi nuosavo transporto , bet ir tuo metu nesinaudoja miesto autobusais , o tik vaiksto ar vazineja dviraciais per miesta. Taigi nesuprantomas valdyninku noras pridaryti kuo daugiau kliuciu paprastam zmogui išsitirti. Dar placiau atveriamas kelias viruso plitimui

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: