Martyno Jaugelavičiaus nuotr.

Šiandien Vyriausybė apsisprendė dėl karantino įvedimo visos šalies teritorijoje. Karantinas galios nuo šio penktadienio 24 val. tris savaites – iki lapkričio 29 d. 24 val.

Esminiai apribojimai, kuriuos privalome žinoti ir kurių privalu paisyti:

1. Geriau likti namuose. Rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų.

2. Socialinis bendravimas. Įpareigojimas susilaikyti nuo kontaktų su kitų šeimų/namų ūkių nariais; privačiai susitikti gali ne daugiau kaip dviejų šeimų/namų ūkių nariai ir ne daugiau kaip 10 žmonių; susitikimo metu rekomenduojamos kaukės.

3. Apsauginės kaukės. Apsaugines veido kaukes visose viešose vietose privalės dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys.

Kaukių dėvėti nereikės sportuojant atviroje erdvėje, aukštojo meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams.

Taip pat kaukės neprivalomos:

 • paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke,
 • neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei,
 • už gyvenamosios vietovės ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius.

4. Kelionės šalies viduje. Jeigu laikomasi socialinės distancijos apribojimų, nėra ribojamos, bet nerekomenduojamos.

5. Darbas. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.

6. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

7. Vestuvės, laidotuvės. Ne didesnės kaip 10 žmonių grupės, kuriose dalyvauja tik artimi giminaičiai.

8. Bažnyčia. Draudimas vykdyti pamaldas ir kitas apeigas fiziškai, rekomendacija vykdyti jas internetu.

9. Viešojo maitinimo įstaigos. Maistas tik išsinešimui.

10. Parduotuvės ir vaistinės. Maisto parduotuvės ir vaistinės veikia įprastu režimu, kitų poreikių parduotuvės griežtai riboja pirkėjų srautus. Parduotuvės, vaistinės gali tęsti darbą užtikrindamos 10 kv. metrų ploto vienam pirkėjui.

11. Kirpyklos, grožio, tatuiruočių salonai gali tęsti darbą, jei laikomasi higienos reikalavimų. Privalomos kaukės, išankstinė registracija.

12. Masažo kabinetai stabdo darbą, išskyrus medicinos procedūras; privalomos kaukės.

13. Sporto, kūno kultūros klubai, baseinai, SPA uždaromi.

14. Šokių, dainavimo, kiti kontaktiniai užsiėmimai draudžiami.

15. Sporto, kūno kultūros veikla. Tik individualios treniruotės lauke; būtina išlaikyti bent 2 m. distanciją.

16. Leidžiama sportuoti individualiai, dviese arba su šeimos/namų ūkio nariais.

17. Viešbučiai. Leidžiama veikti tik individualių svečių paslaugoms teikti, išlaikant 2 m. atstumą bei dėvint kaukes; grupių paslaugos draudžiamos; maistas į kambarį ar išsinešti; privalomos kaukės.

18. Apgyvendinimo paslaugos. Apgyvendinimo paslaugos teikiamos apgyvendinant viename kambaryje ne daugiau nei po 2 asmenis, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus).

19. Darbo ar laisvalaikio susirinkimai vidaus patalpose ar išorėje draudžiami.

20. Transportas. Žmonės keliauja tik sėdimose vietose. Privalomos kaukės. Rekomenduojama keliauti tik tada, kai tai neišvengiama.

21. Mokyklos ir darželiai. Veikia darželiai ir pradinės klasės; dėl darželio lankymo sprendžia tėvai; draudžiama reikalauti pateisinti nelankytas darželio dienas. Jei kyla rizika dėl galimo viruso plitimo, darželių ir pradinių klasių veikimas gali būti nedelsiant stabdomas.

Vyresnių klasių kontaktinės pamokų valandos apribojamos ne mažiau kaip 50 proc., nuotolinis mokymas taikomas ne mažiau kaip 50 proc. mokymo laiko. Gimnazijoms leidžiama 100% taikyti nuotolinį mokymą.

22. Neįgaliųjų dienos centrai tęsia veiklą, jeigu įmanoma visiems proceso dalyviams užtikrinti kaukių dėvėjimą ir socialinę distanciją.

23. Aukštosios mokyklos vykdo tik nuotolinį mokymą.

24. Muziejai, teatrai, kino teatrai, bibliotekos vykdo veiklą tik nuotoliniu būdu.

25. Renginiai. Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

26. Sporto renginiai vyksta be žiūrovų.

27. Užtikrinamas asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas viešajame bei privačiajame sektoriuje, vadovaujantis šiais principais:

 • pilnai užtikrinama skubi pagalba;
 • pilnai užtikrinama COVID19 diagnostika, gydymas, izoliacija;
 • pilnai užtikrinama planinė neatidėliotina pagalba, kurios nesuteikus gali reikšmingai pablogėti paciento būklė;
 • proporcingai gali būti ribojama planinė pagalba, siekiant užtikrinti 21.1-21.3 paslaugų teikimą.

28. Visos paslaugos, kurias galima teikti nuotoliniu būdu, taip ir turi būti teikiamos. Visi darbai, kuriuos galima dirbti nuotoliniu būdu, taip ir turi būti organizuojami.

29. Kontaktiniu būdu bus teikiamos šios paslaugos:

 • odontologijos,
 • nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros,
 • vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą paslaugos, vykdant ligų prevencijos programas,
 • įsidarbinančių asmenų, siekiančių dirbti tokioje veiklos srityje, kurioje dirbant patiriamas atitinkamas kenksmingų rizikos veiksnių poveikis,
 • profilaktinių sveikatos patikrinimų paslaugos.

30. Lankymas. Draudžiamas gyventojų lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, išskyrus terminalinės būklės gyventojų lankymą ir (ar) asmenis, kurių lankymasis įstaigoje susijęs su pareigų atlikimu, teikiant socialines paslaugas socialinių paslaugų įstaigose. Apribojamas tiek ilgalaikių, tiek trumpalaikių pasimatymų pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose organizavimas ir vykdymas.

„V.P.“ inf.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: