Asmeninio albumo ir V.Skaraičio nuotr. "Vakarinės Palangos" koliažas

Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame Facebook tinkle šiandien paskelbė, jog jam didelę nuostabą sukėlė pastarajame miesto Tarybos posėdyje socialdemokartės Svetlanos Grigorian pateiktas siūlymas mokėti politikams už bendravimą su rinkėjais telefonu, elektroniniu paštu ar net Facebooke. Anot mero, niekam per dvidešimt metų dar nekilo mintis, jog „davęs priesaiką tarnauti bendruomenei jis imtų skaičiuoti minutes ar valandas bendravimo su gyventojais ir už tai reikalautų užmokesčio“.

„Dėkoju Savivaldybės tarybos nariams, kurie praėjusio trečiadienio vykusio posėdžio metu nepalaikė Tarybos narės Svetlanos Grigorian pasiūlymo ir reglamente neįteisino pageidavimo iš miesto biudžeto mokėti Tarybos nariui atlygį už laiką, praleistą nuotoliniu būdu bendraujant su rinkėjais – atsiliepiant telefonu, susirašinėjant socialiniuose tinkluose, ar elektroniniais laiškais pasitelkus elektronines ryšio priemones. O nepalaikė šio siūlymo visi Tarybos nariai, išskyrus pačią S.Grigorian ir E.S.

V.Skaraičio / BFL nuotr.

Prisipažinsiu atvirai – toks jaunosios posėdžiautojos neadekvatus siūlymas mane, švelniai tariant, labai nemaloniai nustebino. Per beveik dvidešimt metų mano darbo miesto Taryboje ir 10 metų vadovavimo miestui niekam (!) iš vietos politikų – nei pozicijai, nei opozicijai – nekilo tokių minčių, jog davęs priesaiką tarnauti bendruomenei jis imtų skaičiuoti minutes ar valandas bendravimo su gyventojais ir už tai reikalautų užmokesčio“, – stebisi Palangos vadovas.

Anot Š.Vaitkaus, jaunoji tarybos narė tikriausiai pamiršo duotos priesaikos žodžius, kurių esmė – atstovauti rinkėjų lūkesčiams, kurti savo miesto gerovę, gerinti mūsų visų gyvenamąją aplinką ir gyvenimo kokybę. „Tai visuomeninės pareigos 24/7, o ne būdas rinkėjų pinigais papildyti savo asmeninę banko sąskaitą ir kelti savo neva itin aktyvaus politiko reitingus“, – primena meras.

Asmeninio albumo nuotr.

„Ką trečiadienį Savivaldybės tarybai pasiūlė S. Grigorian? Vaizdžiai kalbant, naudojantis Tarybos nario mandatu bandyti kuo daugiau užsidirbti iš gyventojų? Iš Jūsų, rinkėjai, bėdų, problemų, rūpesčių, Jūsų noro išsiaiškinti vieną ar kitą opų klausimą ar tiesiog iš bendrauti tinkamos nuotaikos. Ir – kuo daugiau bėdų, tuo daugiau pinigų!?“, – nuostabos neslepia miesto ir Tarybos vadovas.

Š.Vaitkus priminė, jog S. Grigorian jau anksčiau bandė gauti atlygį už nuotolinį bendravimą su rinkėjais. „Prieš metus pateikdama ataskaitą apie savo kaip Tarybos narės savarankišką veiklą, paprašė SUMOKĖTI už jos darbą su rinkėjais socialiniuose tinkluose – už „nuolatinę komunikaciją su Palangos savivaldybės gyventojais per socialinius tinklus, atsakymus į paklausimus – viešus komentarus ir asmeninius kreipimusis“. Tąsyk Tarybos narei užsidirbti iš bendravimo su rinkėjais nepavyko, nes tai nenumatyta Tarybos darbo reglamente. Nuoširdžiai tikėjausi, kad S. Grigorian suprato savo klaidą ir antrą kartą ant to paties grėblio nebelips. Deja, apetitas auga bevalgant“, – nuogąstauja Š.Vaitkus.

S.Grigorian siūlymo nepalaikė 19 iš 21 Tarybos nario. Už šį siūlymą balsavo pati S.Grigorian ir Eugenijus Simutis.

Ką manote jūs? Ar reikia mokėti miesto Tarybos nariui už nuotolinį bendravimą su rinkėjais telefonu, elektroniniu paštu, socialiniuose tinkluose? Savo nuomonę galite išsakyti komentaruose žemiau po šiuo straipsniu.

„V.P.“ inf.

5 KOMENTARAI

  1. Sakyčiau tokie reikalavimai parodo,kad tarybos ar seimo narys nesupranta kur atėjo, kokios jo pareigos,reikėtų konkrečiai -skelbti kiekvieno nuveiktus darbus, ataskaitas savo rinkėjams, juk tik ranką pakilnoti per posėdžius didelio proto nereikia..

  2. As taip kategoriskai tikrai neteisciau uz iskelima viesam svarstymui tokio klausimo.Tik reiketu nustatyti kriterijus uz koki darba su rinkejais.Vieni eina i valdzia spresti savo verslo klausimu, kiti renka sau „atlyginima“ korupcijos keliu.Na o jeigu zmogus issprende klausima svarbu rinkejams, kazka konkreciai padejo zmonems tuo paciu eikvodamas savo laika, energija, tai kodel jis neturetu gauti atlygi.Tik sededamas posedziuose ir vaidindamas virsininka, daugiau nieko neveikdamas tarybos narys neturi buti vienodose salygose su tuo kuris dirba.Gyvename kapitalistineje visuomeneje ir niekas neturi ir nedirba uz partijos komiteto garbes rasta.Pasiulymas normalus, vertas svarstymo.Galbut pries ji ir sukilo tie, kurie uzpakalius bijo pajudinti.Seimunai net isdriso sau skirti rentas iki gyvos galvos nesigedydami, o cia zmogus kalba apie atlygi uz savo darba.Man atrodo tai normalu.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: