Paprastos, mažos lentynėlės prie lovos ar didelės, skirtos knygų, kitų daiktų laikymui svetainėje – toks įprastas baldas kaip lentyna gali padėti pasirūpinti ir komfortu, ir interjero patrauklumu. Tad pakalbėkime apie jas daugiau.

Ne tik tvarka, bet ir išskirtinumas

Lentyna – baldas, kuris padeda ne tik palaikyti tvarką ir atrasti daiktams vietos, bet ir yra puikus pagalbininkas kuriant išskirtinį namų stilių. Tikslingai parinktos lentynos suteiks jaukumo, derančio su patogumu ir individualumu.

Skirtingi lentynų tipai

Kaip ir dauguma baldų, jos skirstomos į skirtingus tipus. Taigi, aptarkime, kokie tie tipai ir kaip skirtingas lentynas galima pritaikyti namuose.

  • Pastatomos. Jos labai patogios, kai norisi greito ir efektyvaus interjero atnaujinimo ar patobulinimo. Tinkamai išrinktos, jos puikiai įsikomponuoja namų ar kitos erdvės interjere, be to, jas bus lengva perstatyti į kitą vietą.
  • Pakabinamos. Šios tiks, kai ieškoma lentynų, kurios turės pastovią vietą. Jos puikiai pravers virtuvėje, norint surūšiuoti, tarkime, prieskonius, ar svetainėje, norint išdėlioti knygas ar kitas interjero detales.

Taip pat šie baldai dar gali būti skirstomi į:

  • turinčius stiklines, medines dureles,
  • atvirus,
  • mišrius.

Pirmieji pravers norint pademonstruoti įvairius kolekcionuojamus daiktus, mielas šeimynines nuotraukas, suvenyrus. Antrieji tiks norintiems privatumo ir daugiau tvarkos. O trečiasis variantas – itin universalus. Juose galima tiek padėti mielų, gražių prisiminimų keliančių niekučių, tiek tvarkingai laikyti asmeninius daiktus.

Kaip pasirinkti lentyną?

Renkantis daugumą baldų dažnai galioja nerašytos taisyklės. Ieškantiems tobulų lentynų jos taip pat pravers.

  • Kaina. Tai, žinoma, vienas iš svarbesnių kriterijų, tačiau, jei yra galimybių, ties kaina apsistoti nereikėtų. Tokiu atveju turėsite daugiau laisvės rinktis tai, kas atitiks visus kitus poreikius.
  • Tipas. Svarbu atsižvelgti, kokio tipo baldo namuose reikia. Juk nesinori išleisti pinigų ir vėliau suprasti, kad, pavyzdžiui, pakabinama lentyna nėra tai, ko reikia.
  • Baldo spalva, forma. Rekomenduojama, siekiant vientiso interjero, ieškoti tokio baldo, kuris bus tokios pat ar bent artimos spalvos, kaip aplink esantys baldai. Jei pasirinkote patalpoje pritaikyti vieną gana griežtą interjero stilių, nerizikuokite ir rinkitės to stiliaus lentynas. Žinoma, jei traukia eklektika, bohema, šiuolaikinis interjeras, drąsiai eksperimentuokite.
  • Gamybos medžiaga. Neretai pasirinkimas atsiremia į kainą, tačiau rekomenduojama kartais investuoti daugiau, bet džiaugtis kokybišku, ilgaamžiu baldu. LMDP ar gryna mediena – puikus pasirinkimas.
  • Funkcionalumas. Galbūt reikia sudėti drabužius, mažiau naudojamus daiktus ir tam reikalinga lentyna uždaromis durelėmis? O gal, norint išrikiuoti laivų modelių kolekciją, vertėtų rinktis baldą su skaidraus stiklo durelėmis? Atkreipkite dėmesį į lentynos matmenis, skyrių pritaikomumą.

Universalūs ir stilingi baldai: štai taip galima apibūdinti lentynas, kurios tiek pastatomos, tiek pakabinamos įvairioms erdvėms suteiks išskirtinumo, užbaigtumo pojūtį ir bus itin funkcionalios. Viskas, ko reikia – įvertinti savo bei namiškių poreikius ir tinkamai pasirinkti.

Pranešimas spaudai

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: