Svetlana Grigorian prieš LSDP frakcijos Seime susitikimą su kandidate į Premjerus Ingrida Šimonyte. V.Skaraičio / lrytas.lt nuotr.

Tamara Zaiceva

Peržiūrint nuotraukas iš kandidatės į Vyriausybės vadovo postą Ingridos Šimonytės susitikimo su LSDP frakcijos Seime atstovais, „Vakarinė Palanga“ pastebėjo, jog kartu su Seimo nariais būsimosios Premjerės prisistatymo atėjo pasiklausyti ir Palangos miesto Tarybos narė Svetlana Grigorian, kuri pati neseniai balotiravosi rinkimuose į Seimą vienmandatėje Mėguvos rinkimų apygardoje. Kurorto politikei parūpo sudalyvauti partijos atstovų susitikime su I.Šimonyte bei patransliuoti vietos žmonėms naujausias žinias apie būsimąją Ministrę pirmininkę ar yra kitų buvimo Seimo rūmuose priežasčių?

„Buvo abipusis pasikalbėjimas“

Netrukus po praėjusį ketvirtadienį vos minutę trukusio I.Šimonytės susitikimo su LSDP frakcija Seime, kuriame dalyvavo ir šios partijos atstovė S.Grigorian, „Vakarinė Palanga“, išsamiau pasidomėjusi, aptiko, jog Palangos miesto Tarybos narė įrašyta į LSDP pirmininko Gintauto Palucko komandos Seime sąrašą.

„Sveiki, Svetlana, ar jūs pradėjote darbuotis Seime?“, – telefonu paklausėme miesto Tarybos narės.

Matėsi, jog S.Grigorian tokio klausimo nesitikėjo, bet po pauzės ji patvirtino, jog „Vakarinė Palanga“ neklysta.

Vietos politikė teigė, jog tikrai pradėjo dirbti Seime ir yra LSDP pirmininko G.Palucko padėjėja. Ja darbuotis pradėjo nuo praėjusio pirmadienio, lapkričio 16 d.

Paklausta, kaip pateko į šią poziciją, pašnekovė neslėpė, jog pirmiausia pati parodė iniciatyvą. „Buvo abipusis pasikalbėjimas, po to susitikome antrąsyk ir buvo nuspręsta, jog aš dirbsiu G.Palucko padėjėja ir prisijungsiu prie jo komandos Seime“, – „Vakarinei Palangai“ sakė pašnekovė.

LSDP frakcijos Seime susitikimas su kandidate į Premjerus I.Šimonyte. V.Skaraičio/ lrytas.lt nuotr.

Buvimas Seimo rūmuose – ir nauda Palangai

Darbas Seime yra etatinis ir turi būti vykdomas darbuojantis Seimo rūmuose, jei savo korekcijų nepadiktuos koronaviruso pandemija, karantinas ir Seime paplitęs virusas, dėl ko jau vis garsiau kalbama apie seimūnų veiklą nuotoliniu būdu.

Kaip pasakojo S.Grigorian, padėjėjos pareigos įpareigoja ją padėti Seimo nariui rengiant teisės aktus, juos registruojant, rūpintis einamaisiais klausimas ir viskuo, kas susiję su rinkėjais.

„Tai man bus labai didelė patirtis teisėkūros srityje, ir tai labai svarbu. Žinau, kam paskambinti, kur ieškoti reikiamų dokumentų, gali išspausti kokybę. Matau, kad tiems Seimo nariams, kurie neturėjo panašaus darbo ar darbo vietos valdžioje patirties, yra sunkiau“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo S.Grigorian.

„Be to, ir nauda Palangai. Esant problemai ar tuo atveju, kai Palangai reikės pagalbos įstatymų lygmenyje, juk ir LSDP frakcija gali kelti šiuos klausimus ir juos padėti spręsti“, – apie savo buvimo Seime naudą Palangai kalbėjo miesto Tarybos narė.

Ar per savaitę darbo Seime buvo sutikusi palangiškį kolegą Mindaugą Skritulską, išrinktą į šalies parlamentą Mėguvos apygardoje? „Mačiau vienąsyk“, – sakė pašnekovė.

LSDP frakcijos Seime susitikimas su kandidate į Premjerus I.Šimonyte. V.Skaraičio/ lrytas.lt nuotr.

Viskas persikėlė į internetinę erdvę

S.Grigorian dabar ne tik darbuojasi Vilniuje, bet ir senokai ten gyvena, kur turi įsigijusi nuosavą butą.

„Svetlana, bet juk savivaldybės Tarybos nariu gali būti tik tos savivaldybės gyventojas. Ar neketinate trauktis iš Palangos miesto Tarybos?“, – paklausėme politikės.

Atsakydama į šį „Vakarinės Palangos“ klausimą, LSDP atstovė teigė, jog, nors ir gyvena Vilniuje, jos deklaruotoji gyvenamoji vieta yra Palangoje. Be to, anot pašnekovės, darbas Seime, nors ir yra labai intensyvus bei reikalaujantis daug laiko, jai netrukdys darbuotis palangiškių labui.

„Savo, kaip Palangos miesto tarybos narės, darbą atlieku kokybiškai, esu bene aktyviausia miesto Tarybos narė, savo darbo valandų politikoje neskaičiuoju, teikiu paklausimus, sprendžiu rinkėjų problemas“, – sakė politikė.

Kita vertus, anot jos, koks šiais laikais skirtumas, kur tu gyveni ar esi – viskas vis tiek vyksta nuotoliniu būdu, persikėlė į internetinę erdvę. „Aš ir Palangoje būdama dirbau nuotoliniu būdu“, – kalbėjo moteris.

LSDP frakcijos Seime susitikimas su kandidate į Premjerus I.Šimonyte. Nuotraukoje – LSDP pirmininkas Seimo narys Gintautas Paluckas. V.Skaraičio/ lrytas.lt nuotr.

„Gintautas Paluckas yra išmintingas politikas, turintis ir patirties, ir žinių, ir idėjų. Būnant jo komandoje augs ir mano asmeninė patirtis. Intensyvus darbas vyksta ir Palangos miesto Taryboje. Rengiame miesto strateginį planą iki 2030 – ųjų, ketvirtadienį vyko nuotolinis komisijos posėdis dėl žemės mokesčių tarifų nesitvarkantiems savo teritorijų ir pastatų, taip pat nuotoliniu būdu posėdžiavo ir Kontrolės komitetas. Taip pat ketiname pagal galimybes aplankyti Nemirsetos gyventojus ir surinkti jų parašus. Žmonės pageidauja, jog nuo Nemirsetos iki pat Palangos būtų įrengtas dviračių bei pėsčiųjų takas, kad jie galėtų pasiekti miestą ir be automobilio. Surinkę parašus teiksime atitinkamą raštą Savivaldybės administracijai, kad atsakingi asmenys imtųsi reikiamų veiksmų ir spręstų Nemirsetos gyventojų poreikius. Man, kaip Tarybos narei, darbų Palangoje tikrai yra nemažai, tam skiriu daug laiko, manau, kad dirbdama Seime palangiškiams galėsiu padėti dar daugiau“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo S.Grigorian.

Svetlana Grigorian yra ne tik Palangos miesto tarybos narė, bet ir LSDP Palangos skyriaus pirmininkė, taip pat ir Lietuvos socialdemokratų partijos Prezidiumo bei Tarybos narė.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas nurodo, jog Savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų.

Kaip manote, ar gali politikas, faktiškai negyvenantis Palangoje, būti Palangos miesto Tarybos nariu ir atstovauti palangiškių interesams? O gal šiais laikais, kai viskas persikėlė į internetinę erdvę, jau nebesvarbu, kur gyvena ir dirba išrinktasis miesto Tarybos narys? Savo nuomonę galite išsakyti komentaruose po šiuo straipsniu.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: