Palangos globos namai. Savivaldybės nuotr.

Per dvi pastarojo savaitgalio dienas Palangoje nustatyta 13 asmenų, kurių koronaviruso testas buvo teigiamas. Visi jie Palangos gyventojai.

Kaip „Vakarinę Palangą“ informavo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, tai vakar vakare buvo pranešta Savivaldybei.

Per parą – 13 atvejų

Susirgimai nustatyti: lopšelio ir darželio „Nykštukas“ darbuotojui; Palangos globos namų gyventojui; dviejų įmonių ( tai ne Palangos įmonės) darbuotojams; 1 šeimynis atvejis; 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas nežinomos.

Visi šie asmenys pajuto simptomus ir kreipėsi į gydymo įstaigą.

Kiek susirgimų Palangoje nustatyta per praėjusią parą, Savivaldybė duomenų dar neturi.

„Dabar Palangos globos namuose serga 2 gyventojai, jie abu ligoninėje, bet būklė stabili, nėra bloga. Ryt vėl visiems Globos namų gyventojams ir personalui darys testą. Informuosiu apie rezultatus“, – apie situaciją Globos namuose „Vakarinei Palangai“ sakė miesto vadovas Š.Vaitkus.

Kaip užsikrėtė globotiniai?

Iš tikrųjų ypač didelį nerimą kelia tai, jog COVID-19 savaitgalį patvirtintas Palangos globos namų gyventojui, kur globojami itin didelės rizikos garbaus amžiaus žmonės.

Tai jau antrasis atvejis, nustatytas tarp Palangos globos namų gyventojų. Be to, šiuo metu koronavirusu serga 6 šios įstaigos darbuotojai, dar vienas jau persirgo ir grįžo į darbą.

Kaip „Vakarinei Palangai“ sakė Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė, visi sergantys darbuotojai šiuo metu gydosi namuose, o du infekuoti globotiniai išvežti į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

„Praėjusį trečiadienį buvo daromi testai visiems globotiniams. Gavome vieną teigiamą atsakymą. Tačiau kitas globotinis, nors atsakymas ir buvo neigiamas, stipriai karščiavo. Į Globos namus atvykusi šeimos gydytoja nusprendė, kad vis dėlto karščiuojantįjį reikia vežti į ligoninę ir pati iškvietė Greitąją medicinos pagalbą. Nors pas mus, kaip minėjau, testas dėl koronaviruso šiam žmogui buvo neigiamas, ligoninėje padarytas pakartotinis testas jau buvo teigiamas. Abu globotiniai į Klaipėdą buvo išvežti ketvirtadienį“, – „Vakarinei Palangai“ sakė direktorė.

Anot I.Biriukaitės, visas personalas, turintis tiesioginių kontaktų su globotiniais, dirba su specialiais kombinezonais, respiratoriais, akis dengia specialiais akiniais. Lankytojai į Globos namus neįleidžiami, gyventojai maitinami kambariuose ir tarpusavyje mažai bendrauja. Dezinfekuojami net artimųjų atnešami siuntiniai, juos privalu palikti specialiai tam skirtoje vietoje lauke, po to jie paimami ir dezinfekuojami, o globotiniams nunešami tik po kelių valandų.

Kaip vis dėlto užsikrėtė Globos namų gyventojai? Direktorė I.Biriukaitė „Vakarinei Palangai“ teigė negalinti atsakyti į šį klausimą. „Nežinau, negaliu pasakyti. Globotiniai į miestą neišeina, niekur kitur nebūna. Tai, matyt, mes, mūsų darbuotojai, užkrėtėme“, – sakė direktorė.

„Bet juk jie dirba užsidėję itin didelės apsaugos priemones?“, – paklausėme direktorės.

„Taip, ir dar su kokiomis! Bet vis tiek tai, matyt, neapsaugojo“, – teigė I.Biriukaitė. Anot jos, įstaiga jau praėjusio karantino metu ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, bet išvengti viruso, kuris vis labiau plinta visuomenėje, nepavyko.

Situacija sudėtinga

Tiek gyventojai, tiek personalas nuolat testuojami, rytoj tepinėliai ir vėl bus imami iš visų gyventojų bei darbuotojų. „Testavomės jau gal 8 ar 9 kartus, tai daroma, kaip ir numatyta, ne rečiau kaip kas 14 dienų“, – pasakojo direktorė.

Tepinėlius ima Globos namų medikė, po to jie vežami į laboratoriją Klaipėdoje.

Šiuo metu Palangos globos namuose gyvena 38 garbaus amžiaus globotiniai, dirba 32 darbuotojai.

Dalis administracijos pakaitomis darbuojasi nuotoliniu būdu.

„Personalas serga, be tų 6, kuriems nustatytas koronavirusas, dar keli darbuotojai turi nedarbingumo lapelius dėl kitų ligų. Situacija sudėtinga, trūksta darbuotojų, sukamės kaip tik įmanoma. Nuovargis, didžiulė įtampa, dirbti nėra kam“, – apie šios dienos situaciją Palangos globos namuose kalbėjo direktorė Irena Biriukaitė. Moteris nelinksmai pajuokavo, jog, jei kas, kvies „Vakarinę Palangą“ savanoriauti prižiūrint senelius.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: