Palangos kurorto muziejus. Muziejaus nuotr.

Šiandien Vyriausybė nusprendė karantiną visoje Lietuvoje pratęsti gruodžio 17 – osios vidurnakčio. Tačiau kai kurios karantino sąlygos pakeistos.

Vis augant susirgimų koronavirusu skaičiui, šiandien Vyriausybė nusprendė pratęsti visą šalį apimantį karantiną iki gruodžio 17 – osios vidurnakčio. Iki šios dienos liks galioti visi dabar esantys apribojimai, tačiau tuo pat metu nuspręsta leisti kai kurioms kultūros įstaigoms priimti lankytojus.

Nuspręsta nuo gruodžio 10 dienos leisti lankyti muziejus ir galerijas, tačiau numatytos tam tikros tokio lankymo sąlygos:

  • į muziejus ir galerijas lankytojai galės būti įleidžiami ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus),
  • užtikrinamas 10 kvadratinių metrų muziejaus ar galerijos lankomas plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių (iki 5 asmenų ar šeimos narių).

Be to, nuo gruodžio 10 dienos bus leidžiama organizuoti ekskursijas ir jose dalyvauti. Tokiai veiklai galios ribojimai:

  • ekskursijose galės dalyvauti ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus),
  • užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

„V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: