Klaipėdos "Akropolis" pastarąjį savaitgalį buvo sausakimšas. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Laikinoji Vyriausybė trečiadienį sugriežtino karantino Lietuvoje sąlygas. Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teiktiems siūlymams drausti būriuotis didesnėms nei dviejų asmenų grupėms, neleisti prekiauti laikinose prekybos vietose, taip pat – rekomenduoti prekybos centrams nereklamuoti išpardavimų ir kitų prekybinių akcijų.

Kas keičiasi?

„Atsižvelgiant į nepalankią COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemiologinę situaciją Lietuvoje, siūloma taikyti griežtesnes karantino režimo priemones, siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose“, – teigiama Vyriausybei pateiktame nutarimo projekte.

Būriavimasis

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui sumažinti besibūriuojančių asmenų skaičių viešose ir kitose vietose nuo 5 asmenų iki 2.

Anot laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tarp viešose vietose esančių asmenų taip pat turėtų būti išlaikomas 2 metrų atstumas.

Prekybos vietos

Atsižvelgiant į tai, kad prasideda šventinis laikotarpis ir daugelyje prekybos vietų yra rengiamos kalėdinės mugės, kuriose įvairūs prekeiviai vykdo prekybą ne fizinėse parduotuvėse, o laikinose prekybos vietose, kur susirenka dideli pirkėjų srautai bei sunku užtikrinti reikalavimų laikymąsi, nutarta įvesti papildomus ribojimus.

Ministrų kabinetas pritarė siūlymui uždrausti visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose (išskyrus prekybą maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybines saleles), t.y., kai prekyba vykdoma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o, pavyzdžiui, bendrose prekybos centrų patalpose, praėjimuose ir pan.

Taip pat visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose rekomenduojama nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus tam tikru itin trumpu laiku ir tam tikroje vietoje (išskyrus prekybą internetu).

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras A.Veryga antradienį tikino, kad pačių akcijų ministerija neketina drausti, o rekomenduojama tik nekviesti pirkėjų jomis naudotis prekybos vietose. Anot jo, sutarimas, kad pakaks tik rekomendacijų, pasiektas po diskusijų su verslu.

Antrasis karantinas dėl spartaus koronaviruso plitimo Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją trims savaitėms, tačiau, negerėjant situacijai, jis pratęstas iki gruodžio vidurio. Vyriausybė nuo gruodžio 10-osios leido nedidelėms žmonių grupėms atverti muziejus, galerijas, vykdyti ekskursijas, tačiau neatmetė, kad sprendimas gali būti pakeistas.

lrytas.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: