Šiemet gražuolė Palangos eglė bus įžiebta prie atkurto Kurhauzo. "V.P. nuotr.

Šįvakar Palanga nušvis kalėdinėmis spalvomis – tiek miesto centre ties Kurhauzu, tiek Šventosios centrinėje aikštėje bus įžiebtos Kalėdų eglės. Tiesa, atėjus prie žaliaskarių pasigrožėti šventiniu renginiu nebus galimybės – visas veiksmas vyks tik virtualioje erdvėje. „Prie eglių nebus nei scenos, nei specialaus apšvietimo, nei muzikinio fono, neveiks ir didysis Kalėdų ekranas“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė Vita Petrauskienė.

Prie eglių – šalta ir tamsu

V.Petrauskienė šiandien „Vakarinei Palangai“ teigė pastaruoju metu sulaukusi daug skambučių dėl Palangos Kalėdų eglės įžiebimo. „Daug kas piktinasi, jog nebus realaus renginio, o viskas persikelia į virtualią erdvę. Toks įžiebimas nėra mūsų išsigalvojimas, taip vyksta visoje Lietuvoje. Mes taip pat norime Kalėdų, bet pažiūrėkime į susirgimų koronavirusu skaičius. Nustumkime į šalį savo egoistinius kaprizus, geriau būkime sveiki“, – kalbėjo Kultūros ir jaunimo centro vadovė.

Anot V.Petrauskienės, tie, kurie vis dėlto sugalvos 18 val. atvykti prie eglučių Palangoje ar Šventojoje, daugiau praras nei atras. „Prie eglių nebus nei scenos, nei specialaus apšvietimo, nei muzikinio fono, šįvakar neveiks ir didysis Kalėdų ekranas. Tiesiog bus tuščia, o kažkuriuo metu užsidegs lemputės. Ir viskas“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė Vita Petrauskienė.

O tuo metu tie, kurie prisės prie kompiuterių ar telefonų ekranų, galės stebėti virtualų didžiausio šalies kurorto eglių įžiebimą.

„Stebėkite veiksmą virtualioje erdvėje, būdami namuose. Belaukdami šio renginio išsikepkite meduolių, išsivirkite kvapnios arbatos ar kakavos ir 18val., jaukiai įsitaisę namuose su pačiais artimiausiais žmonėmis, kartu su šventinio renginio dalyviais pasinerkite į Kalėdomis kvepiantį pasakų pasaulį“, – ragino Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Transliacijos – internetu

Šiais metais Palangoje ir Šventojoje Kalėdų eglės sužibės naujose vietoje – ties restauruota medine Kurhauzo dalimi ir rekonstruotoje centrinėje Šventosios aikštėje. Abi žaliaskarės bus įžiebtos vienu metu, o visi norintieji pasigrožėti šventiniu renginiu kviečiami prisijungti prie „Vakarinės Palangos“, Palangos kultūros ir jaunimo centro arba Palangos miesto savivaldybės facebook paskyrų.

Eglės įžiebimo renginys, transliuojamas socialiniame tinkle Facebook, truks maždaug 45 min. Būtent čia, virtualioje erdvėje, o ne prie miesto eglės, mažieji žiūrovai turės galimybę pasimatyti su taip laukiamu Kalėdų seniu, išgirsti stebuklingąjį burtažodį, padedantį įžiebti Kalėdų eglę, pasigrožėti dviem šventiškai pasidabinusiomis žaliaskarėmis bei pasinerti į stebuklingą pasakų pasaulį.

„Nuostabaus grožio šventinė pasaka „Sniego karalienė“ H. K. Anderseno pasakos motyvais – dovana visiems, eglių įžiebimo renginį stebėsiantiems virtualioje erdvėje. Noriu pabrėžti, kad miesto centre, prie eglės, šios pasakos išvysti nebus galimybės“, – kalbėjo V. Petrauskienė.

Palangos kultūros ir jaunimo centro darbuotojai primena, jog kalėdinis laikotarpis truks visą mėnesį, ir per šį laiką padabintos žaliaskarės tikrai niekur nedings. „Todėl neskubėkime prie eglės tuo metu, kai tikėtina, čia gali buriuotis daugiau žmonių. Jei labai smalsu kuo greičiau pamatyti miesto Kalėdų eglę, gal tiesiog pravažiuokime pro šalį automobiliu, pasigėrėkime žaliaskare pro automobilio langą, o kiek vėliau, kai būsime įsitikinę, jog žmonių prie eglės nebus daug, ateikime ir pasigrožėkite ja „gyvai“, – siūlė PKJC direktorė.  

„V.P.“ inf.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: