Palangos savivaldybės administracija. "V.P." nuotr.

Koronavirusas praretino ir Palangos savivaldybės administracijos gretas – kai kurie darbuotojai serga, didžioji dalis specialistų dirba iš namų.

Kritiškiausia situacija – Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje

Kaip „Vakarinę Palangą“ informavo miesto vadovas Šarūnas Vaitkus, šios dienos duomenimis, labiausiai nuo koronoviruso nukentėjo Savivaldybės Ūkio ir turto skyrius. Čia COVID-19 nustatytas 3 darbuotojams, likusieji izoliavosi ir dirba nuotoliniu būdu.

Tačiau labiausiai kritiška situacija yra Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje. Čia 1 serga, dar 2 jaučia COVID-19 simptomus. Skyrius izoliuotas, jame dirba tik 1 darbuotojas, kuris kontakto su užsikrėtusiais neturėjo.

„Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius yra ta struktūra Savivaldybėje, kuri, be kita ko, tvirtina teritorijų planavimo, statinių projektavimo ir statybų dokumentus. O čia yra griežti terminai, jei pateiktų dokumentų per nustatytą terminą neaprobuoja Savivaldybė ir nepareiškia savo pozicijos, laikoma, kad dokumentams yra pritarta. Įsivaizduojate, kas čia bus? Palangos savivaldybėje, kaip ir kitose mažose, specialistų, turinčių teisę tvirtinti arba atmesti tokius dokumentus, nėra daug. Šiuo metu mūsų specialistė, nors ir jaučia koronaviruso simptomus, nedarbingumo neima ir darbuojasi iš namų. O kas bus jei ir ji nebegalės dirbti? Šiandien jau kėlėme šį klausimą Savivaldybių asociacijoje, rytoj ketiname kreiptis ir į Aplinkos ministeriją, ir į Statybų inspekciją. Turime ieškoti logiško sprendimo, kaip elgtis, kai valstybėje tokia situacija. Negali būti taip, kad dėl koronoviruso teritorijų planavimo ir statybų srityje kiltų visiškas chaosas“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo meras.

Dirbti nuotoliniu būdu nėra kada

Didžioji dauguma Savivaldybės administracijos darbuotojų dirba iš namų, tokių yra 65. Darbo vietose šiandien darbavosi tik 37 specialistai.

„Kad koronavirusas kuo mažiau plistų tarp darbuotojų, didžiąją daugumą specialistų palikome darbuotis iš namų“, – sakė meras.

Paklaustas, kokia situacija vadovybėje, ar nėra sergančiųjų tarp Savivaldybės vadovų, meras Š.Vaitkus atsakė, jog šiuo metu miesto vadovams ligos pavyko išvengti. „Dirbame daug ir labai įtemptai. Imamės visų atsargumo priemonių ir dirbame“, – teigė meras.

Savivaldybėje, savo darbo vietose, darbuojasi meras Šarūnas Vaitkus, Administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, jos pavaduotoja Violeta Staskonienė, mero patarėja Jurgita Vanagė. Iki šiandien savo kabinete darbavosi ir mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, bet nuo rytojaus jis dirbs iš namų nuotoliniu būdu.

Paklaustas, kodėl miesto vadovai atsisako darbo nuotoliniu būdu, Š.Vaitkus teigė, jog dabar, kai yra metų galas, darbo daug, reikia pateikti begales ataskaitų, priimti daugybę opių sprendimų, nuotolinis darbas vadovams yra sunkiai įmanomas.

„Šiuo metu miestas įgyvendina 60 įvairių projektų, tai ir keliai, ir Senosios gimnazijos rekonstrukcija, ir Kurhauzas, ir daugybė kitų. Reikia pateikti ataskaitas daugybei institucijų, o dar priiminėti kasdienius opius sprendimus. Nuotoliniu būdu operatyviai nepadirbsi, nepriskambinsi visiems, nėra tam laiko. Laikomės visų atsargumo priemonių ir darbuojamės“, – kalbėjo meras.

„V.P.“ inf.

Kaip jau rašėme šiandien, per praėjusią parą Palangoje registruotas rekordinis susirgimų skaičius, 1 žmogus mirė. Išsamiau apie tai čia:

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: