Šiais metais švenčių sutikimu kurorte galės pasidžiaugti tiek vietos gyventojai bei tie, kuriems gali būti taikytinos Vyriausybės nutarime nurodytos išlygos. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Tamara Zaiceva

Po šiandien vakare vykusio vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės nuotolinio pasitarimo su savivaldybių vadovais, pagaliau tapo aišku, kaip Palanga gyvens nuo šio vidurnakčio ateinančias šešias savaites iki sausio 31 d.

Postai į Palangą – nuolatos

Po nuotolinio pasitarimo su vidaus reikalų ministre A.Bilotaite ir Generaliniu policijos komisaru Renatu Požėla, Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus „Vakarinei Palangai“ pateikė komentarus, kaip kurortas gyvens ateinančias šešias su puse savaitės.

„Labai daug dėmesio Palangai ir pajūriui buvo skirta jau pačioje pasitarimo pradžioje. Ir ministrė, ir generalinis komisaras supranta, jog didžiausia judėjimo kryptis šiomis prieššventinėmis ir švenčių dienomis bus pajūris. Jau dabar tiek ministerija, tiek Lietuvos policija sulaukia begalės užklausų, ar galima vykti į Palangą ar pajūrį, ar automobiliai nebus stabdomi ir išsiunčiami atgal. Pasitarimo metu buvo nuspręsta, jog keliai į Palangą bus blokuojami jau nuo šio vidurnakčio, o postai veiks kiekvieną dieną iki sausio 3 d. 24 val., nepriklausomai nuo to, ar tai darbo diena, ar savaitgalis, ar šventės“, – šįvakar „Vakarinei Palangai“ komentavo kurorto vadovas Š.Vaitkus.

Tai reiškia, jog kitaip nei visoje Lietuvoje, policijos postai 4 ar 5 pagrindiniuose įvažiavimuose į Palangą bus įrengti jau šį vidurnaktį ir, kitaip nei visoje Lietuvoje, veiks nuolatos be jokių išimčių iki Vyriausybės nutarime nurodytos judėjimo draudimo datos – sausio 3 – osios vidurnakčio. Šalutiniuose keliuose į Palangą nuo šio vidurnakčio bus įrengti judėjimą draudžiantys kelio ženklai ar metalinių tvorų atitvaros.

Ministrė A.Bilotaitė šiandien jau anksčiau pranešė, jog kitur Lietuvoje policija savivaldybėse organizuos stacionarius kontrolės postus prie visų savivaldybių ir kontroliuos įvažiuojančias transporto priemones tik tam tikromis dienomis. Tai vyks nuo gruodžio 18 d., 13 val., iki gruodžio 20 d., 21 val., bei nuo gruodžio 23 d., 13 val., iki 27 d., 21 val. Judėjimo ribojimo kontrolė taip pats vyks nuo gruodžio 31 d., 13 val., iki sausio 3 d., 21 val.

Kaip minėta, Palangoje judėjimo kontrolė bus vykdoma nenutrūkstamai.

Apgyvendinimo paslaugų teikėjai privalo atšaukti rezervacijas

Pasitarimo metu taip pat buvo gautas išaiškinimas, jog, nors apgyvendinimo paslaugų teikimas yra neuždraustas, tačiau Vyriausybė savo nutarime aiškiai nurodė, kada gyventojai gali palikti savo savivaldybių ribas.

„Dėl viešbučių ir privataus sektoriaus galimybių teikti apgyvendinimo paslaugas šįvakar pasitarimo metu buvo labai aiškiai pasakyta – juose gali apsistoti tik tie, kurie atitinka Vyriausybės nutarime nurodytus kriterijus, leidžiančius palikti savo gyvenamosios savivaldybės ribas. Bet kokia viešbučių ar privataus būsto rezervacija ar naudojimasis jų paslaugomis kitais tikslais yra kategoriškai negalima“, – „Vakarinei Palangai“ sakė Palangos vadovas.

Jis taip pat komentavo, jog tiek viešbučiai, tiek privatininkai, teikiantys apgyvendinimo paslaugas, turės prisiimti visišką atsakomybę už savo klientų apgyvendinimą. Bet kuriuo metu juos gali patikrinti policijos ar NVSC pareigūnai, paslaugų teikėjai privalės pateikti ne tik visą savo gyventojų sąrašą, bet ir konkrečius dokumentus, įrodančius, jog žmonės į Palangą atvyko darbo reikalais, todėl buvo apgyvendinti.

Š.Vaitkus paragino visus, kurie ketino šventes sutikti Palangoje, atšaukti savo rezervacijas. Tai turi padaryti ir viešbučiai, ir privatininkai. „Visi tiek viešbučiai, tiek privatūs apgyvendinimo paslaugų teikėjai turi atšaukti visas rezervacijas ir grąžinti žmonėms pinigus. Įvažiuoti į Palangą kitais tikslais, nei numatyta Vyriausybės nutarime, nebus jokių galimybių“, – sakė Palangos meras Š.Vaitkus.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Palanga sulauks didelio pastiprinimo

Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog norinčiųjų šventiniu laikotarpiu atvykti į Palangą ir čia praleisti visą šventinį laikotarpį yra itin daug, todėl didžiulis policijos pareigūnų dėmesys kurortui yra būtinas. Šio vakaro pasitarimo metu Palanga buvo patikinta, jog sulauks pareigūnų pastiprinimo iš apskrities.

„Esu labai dėkingas vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei, generaliniam policijos komisarui Renatui Požėlai už supratimą bei visokeriopą pagalbą pajūriui užtikrinant, kad karantino laikotarpiu būtų paisoma karantino reikalavimų. Taip pat kviečiu visus – tiek apgyvendinimo paslaugų teikėjus, tiek ir poilsiautojus – būti sąmoningus ir supratingus – sutikime šiųmetes šventes saugiai savo namuose. Atsisakykime bet kokių kelionių, viešnagių, rūpinkimės savo bei aplinkinių saugumu, kad kitąmet turėtume galimybę apkabinti tuos, kuriuos labiausiai mylime“, – į šalies gyventojus kreipėsi Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Kontrolė bus griežta

Jau dieną, atsakydamas į „Vakarinės Palangos“ klausimus apie tai, kaip bus blokuojami keliai į Palangą, kurorto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas teigė: „Pradėsime darbą šiąnakt nuo 00 valandų, nuo tada, kada įsigalioja Vyriausybės nutarime nurodyti draudimai. Fiziniai policijos postai bus įrengti 4 – 5 pagrindiniuose įvažiavimuose į Palangą, kitur bus pastatyti ženklai. Žinoma, jei visiškai nebus automobilių ar srautai bus itin nedideli, mes nelaikysime žmonių postuose, ypač naktimis, tačiau tuomet tokia judėjimo kontrolė bus vykdoma nuolat pasirinktinai patikrinant visus įvažiavimus, be to, bet koks automobilis ir mieste gali būti stabdomas, tikrinant jo judėjimo teisėtumą“.

Taip atrodė Palanga šį pavasarį per Velykas, kuomet taip pat buvo blokuoti įvažiavimai į Palangą. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Anot A.Budgino, prieš savaitgalius ir savaitgaliais bei švenčių dienomis judėjimo kontrolė bus dar labiau sustiprinta, ties visais pagrindiniais įvažiavimais nuolat budės mažiausiai dviejų žmonių policijos ekipažai, taip pat bus nuolat tikrinama, ar nepažeidžiami kelio ženklai bandant neleistinai įvažiuoti į Palangą šalutiniais keliais. Į pagalbą bus pasitelkti ir Klaipėdos apskrities pareigūnai, tad, komisaro teigimu, žmogiškųjų išteklių keliams į Palangą blokuoti pakaks.

Ką būtina žinoti?

  • Įvažiavimas į Palangą kitų savivaldybių gyventojams bus apribotas jau nuo šio vidurnakčio – įvažiavimuose į miestą bus įrengti fiziniai pareigūnų postai. Vykstantieji į kurortą darbo, sveikatos priežiūros ar kitais itin svarbiais klausimais, turi būti pasirengę įrodyti policijos pareigūnams atvykimo į Palangą būtinybę.
  • Fiziniai pareigūnų postai yra numatyti penkiuose pagrindiniuose įvažiavimuose į Palangą: centriniame Kretingos gatvėje, ties Nemirseta, kelyje iš oro uosto, dviejuose keliuose į Šventąją. Kiti įvažiavimai bus blokuojami kelio ženklais bei metalinių tvorų atitvarais.
  • Vykstantieji į Palangą bus tikrinami ypač preciziškai, ir tik atitikę visus reikalavimus bus įleidžiami į kurortą. Policijos pareigūnai organizuos darbą nenutrūkstamai.
  • Nepertraukiamą pareigūnų budėjimą padės užtikrinti Palangai papildomai skirtos policijos pajėgos.
  • Vykstantieji darbo reikalais pareigūnams privalės pateikti tai patvirtinančius dokumentus.
  • Apgyvendinimo paslaugų teikėjai bei poilsiautojai, rezervavę kambarius viešbučiuose ar privačiame apgyvendinimo sektoriuje, raginami rezervacijas atšaukti, kadangi vykimas į kurortą poilsio ir pramogų tikslais, viešbučio rezervaciją patvirtinantis dokumentas nebus laikomas pagrindu leisti įvažiuoti į kurortą. Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, jog tokie keliautojai į kurortą nebus įleidžiami.
  • Nepamirškite, jog už karantino reikalavimų pažeidimus yra numatyta atsakomybė. Fiziniams asmenims numatyta bauda siekia iki 1500 eurų, juridiniams asmenims – iki 6 tūkst. eurų.
  • Į Palangą norintys įvažiuoti čia gyvenantys asmenys ar turintieji čia nekilnojamojo turto, taip pat turi turėti tai patvirtinančius dokumentus.
  • Vyriausybės nutarimu, asmenų judėjimas šalies viduje šventiniu laikotarpiu nuo gruodžio 16 d. 00 val. iki sausio 3 d. 24 val.yra ribojamas. Į kitą, nei gyvenamosios vietos, savivaldybę vykti leidžiama tik išskirtiniais atvejais: jei vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl artimųjų giminaičių mirties; atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina. Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Išsamiau apie tai, kaip bus blokuojami keliai į Palangą, skaitykite čia:

2 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: