Palangos lopšelio - darželio "Nykštukas" archyvo nuotr.

Eglė Jūraitė

Per pastarąją parą Palangoje fiksuota 17 naujų susirgimų koronavirusu, iš viso dabar kurorte COVID-19 serga 315 asmenų. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šiandien pranešė, jog naujas koronoviruso židinys fiksuotas Palangos lopšelyje – darželyje „Nykštukas“.

Susirgimai – visuose darželiuose

„Taip pat registruoti atvejai (po du ar kelis), siejami su protrūkiais Varėnos lopšelyje-darželyje „Pasaka“, Raseinių rajono Ariogalos lopšelyje-darželyje, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje, Palangos lopšelyje-darželyje „Nykštukas“, Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje, Šiaulių lopšelyje-darželyje „Voveraitė“, Jurbarko lopšelyje-darželyje „Nykštukas“, Marijampolės lopšelyje darželyje ,,Rūta”, Vilniaus Fabijoniškių gimnazijoje“, – šiandien pranešė NVSC.

Palangos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė nesutiko žurnalistei atskleisti, kiek tiksliai susirgimų fiksuota Palangos „Nykštuke“, tačiau teigė, jog susirgo ne ugdytiniai. Kelios šio lopšelio – darželio grupės, rekomendavus Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, jau yra uždarytos, o jose dirbęs personalas ir vaikai turės tam tikrą laiką praleisti karantinuojantis namuose.

„Visose Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vienu ar kitu metu fiksuoti koronaviruso atvejai, „Nykštukas“ nėra išimtis“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Švietimo skyriaus vadovė.

Pastarąją savaitę karantinui buvo uždarytas visas Šventosios darželis „Sigutė“, čia koronavirusą diagnozavus dviem darbuotojams, kurie dėl savo darbo pobūdžio galėjo turėti kontaktų beveik su visa įstaigos bendruomene. Anot L.Valužienės, jau rytoj iš karantino grįžta viena grupė, o pirmadienį – antroji.

Kiek anksčiau susirgimų fiksuota tarp personalo ir „Žilvine“, „Pasakoje“, „Gintarėlyje“.

„Žilvine“ karantinui buvo uždarytos dvi vaikų grupės, ugdytiniai bei juos prižiūrėjęs personalas namuose laiką leido nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 3 – osios. Įstaigoje virusas nustatytas vienai personalo atstovei, tačiau ji darbuojasi dviejose grupėse, tad tiek vaikų ir teko išlydėti į namus.

„Gintarėlyje“ visa grupė buvo priversta būti namų karantine nuo lapkričio 9 iki lapkričio 23 dienos dėl koronaviruso, kuris buvo nustatytas suaugusiam žmogui.

Iš karantino visai ką tik, gruodžio 14 d., grįžo „Ąžuoliuko“ ugdytiniai. Čia koronavirusas buvo diagnozuotas vienam vaikui.

Paprašė būti itin atsakingais

Iš viso Palangos lopšelius – darželius lanko 791 vaikas. Šiandien juose buvo 23 proc. visų ugdytinių, arba 173 vaikai.

„Lankomumą stebime ir fiksuojame kiekvieną dieną. Visų tėvelių prašome, kad pagal galimybes kuo mažiau vaikų vestų į darželius. Įstaigų vadovai žino, dėl kokių priežasčių konkretūs tėveliai nepalieka savo atžalų namuose, o veda juos į grupes. Norisi tikėti, kad visi tėveliai labai atsakingai įvertina visą situacijos rimtumą ir vaikučius atveda tik tuomet, kai tai neišvengiama dėl jų darbo pobūdžio“, – kalbėjo Palangos švietimo skyriaus vadovė.

L.Valužienė kreipėsi į švietimo bendruomenes būti supratingais ir ypač atsakingais. „Visi dabar patiriame didžiulę įtampą ir nerimą dėl galimybės užsikrėsti koronavirusu. Labai prašau visų pabūti namuose ir saugoti save bei tuos, kurie kasdien eina į darbus ugdyti vaikų“, – į darželių darbuotojus ir ypač tėvelius kreipėsi Švietimo skyriaus vadovė.

Ir mokytojai, ir moksleiviai jau pavargo nuo nuotolinio mokymo

Paklausta apie tai, ar daug susirgimų nustatyta tarp mokytojų ir moksleivių, L.Valužienė teigė, jog, kadangi mokinių ugdymas dabar vyksta nuotoliniu būdu, tokie susirgimai nėra fiksuojami Švietimo skyriuje.

Nuotolinis mokymas pratęstas iki sugriežtinto karantino pabaigos – iki sausio 31 d., po to bus sprendžiama priklausomai nuo Vyriausybės nutarimų ar situacijos mieste.

„Mūsų mokyklų vadovai ir mokytojai padarė didžiulį įdirbį, mes labai džiaugiamės tuo, kad pavyko tinkamai organizuoti nuotolinį mokymą. Bet visas tas bendras nerimas palietė kiekvieną ir nuotaikos nėra geros. Jaučiamas didžiulis nuovargis tiek vadovų, tiek pedagogų, tiek pačių moksleivių, jie išsekę nuo nuotolinio mokymo“, – „Vakarinei Palangai“ sakė Palangos Švietimo skyriaus vadovė Laima Valužienė.

Šiais mokslo metais miesto mokyklose iš viso ugdomi 1905 moksleiviai.

L.Valužienė, kuri vienintelė Švietimo skyriuje darbuojasi savo darbo vietoje, o ne nuotoliniu būdu, žurnalistei pasakojo, jog šiandien vyko nuotolinė vaizdo konferencija tarp Lietuvos švietimo skyrių vadovų. „Panevėžio rajono švietimo skyriaus vedėjas liūdnai pajuokavo, jog mums visiems dabar reikia rašyti laiškus Kalėdų seneliui su prašymu, kad kuo greičiau baigtųsi ši košmariška koronavirusinė situacija“, – kalbėjo pašnekovė.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: