Šiandien pagrindiniame įvažiavime į Palangą Kretingos gatvėje. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Tamara Zaiceva

Šiandien popiet kartu su Palangos vadovu Šarūnu Vaitkumi apsilankėme visuose penkiuose pagrindiniuose kurorto įvažiavimuose, kuriuose, vykdant Vyriausybės nurodymą riboti judėjimą tarp savivaldybių, jau nuo trečiadienio įrengti policijos postai ir visomis dienomis tikrinamas kiekvienas, kas atvyksta į miestą. Kaip „Vakarinei Palangai“ komentavo pareigūnai, norinčiųjų nesant tam svarios priežasties įvažiuoti į Palangą buvo nemažai, vienam itin aršiam vairuotojui net surašytas Administracinės teisės pažeidimų protokolas.

Didžioji dauguma – iš anksto pasirengė

Pirmiausia apsilankėme pagrindiniame įvažiavime į Palangą Kretingos gatvėje. Čia prieš 14 valandą automobilių srautas buvo nedidelis, transporto priemones stabdė ir tikrino trys pareigūnai.

„Šiandien važiuojančiųjų nelabai daug, vakar, penktadienį, norinčiųjų įvažiuoti į Palangą srautas buvo itin intensyvus“, – komentavo pareigūnai.

Palangos policijos atstovai teigė, jog ir šiandien, ir vakar buvo nemažai vairuotojų, kuriems nepavyko patekti į kurortą ir jiems teko apsisukti bei važiuoti atgal. Tačiau pasakyti skaičių, kiek tokių galėtų būti, pareigūnai nesiryžo: „Tai geriau žino ir komentuoti galėtų mūsų vadovybė“.

Šiandien pagrindiniame įvažiavime į Palangą Kretingos gatvėje. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Kretingos gatvės poste šiandien budėję pareigūnai sakė, jog incidentų ar nesusikalbėjimo buvo išvengta: dauguma norinčiųjų įvažiuoti į Palangą jau iš anksto turėjo pasiruošę policijos atstovams pateikti dokumentus, įrodančius teisę įvažiuoti į kurortą, ir laikė juos greta savęs, nesirausė rankinėse ar kur kitur. Kaip teigė pareigūnai, ypač drausmingi palangiškiai – sustabdyti jie ilgai neužlaiko tikrintojų, iškart pateikia reikalingus dokumentus.

Reikalavo nurodyti ir interviu laiką

Padėkoję už skirtą laiką ir darbą, Palangos vadovas įsėdo į savo automobilį, „Vakarinės Palangos“ žurnalistė – į savąjį ir išvažiavome iš Palangos į Klaipėdos pusę, kad po kelių kilometrų grįžtume atgal į kurortą pro Nemirsetą.

Įprastai tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais dvijuostis kelias į uostamiestį būna itin judrus, jame visada pilna ir lengvųjų automobilių, ir krovininio transporto. Šiandien kiek po 14 valandos abu keliai – tiek į Klaipėdą, tiek gretimai, žaliąja veja atskirtas priešingos krypties, nusidriekęs į Palangą, kiek akys matė, buvo absoliučiai tušti – vien šis vaizdas nuteikė pasijusti itin nejaukiai.

Privažiavę prie Nemirsetos kontrolės punkto, buvome vieninteliai tuo metu, panorę kirsti Palangos „sieną“. Čia budėjo dviejų žmonių policijos ekipažas. Nuotraukoje – apie situaciją poste su pareigūnais kalbasi Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Privažiavę prie Nemirsetos kontrolės punkto, buvome vieninteliai tuo metu, panorę kirsti Palangos „sieną“. Čia budėjo dviejų žmonių policijos ekipažas. Jei miesto merui jo „dokumentu“ tapo asmeninis atvaizdas pro atvertą automobilio langą, tai „Vakarinės Palangos“ žurnalistei parodytas spaudos pažymėjimas galimybės patekti į kurortą neatvėrė.

„Spauda? Kur važiuojat, pas ką, ar esate susitarę dėl konkretaus interviu laiko?“, – griežtai teiravosi pareigūnas. Ir tik paaiškinus ir pažymėjime parodžius smulkesnėmis raidėmis įrašytą darbovietės pavadinimą, buvo leista įvažiuoti į gimtųjų namų Savivaldybės teritoriją.

„Vakar buvo daugiau mašinų, šiandien ne toks didelis srautas, bet 13 automobilių šiandien jau neįleidome“, – kiek po 14 valandos pasakojo Nemirsetos poste budėję pareigūnai.

Jie teigė, jog visi tie, kuriems nebuvo leista įvažiuoti, buvo paklusnūs ir be didesnių išvedžiojimų apsisukdavo ir nuvažiuodavo atgal.

Neįleido ir dviratininkų

Kontrolės poste ties aplinkkeliu, kurį kirtus galima nuvažiuoti į Žibininkus, taip pat budėjo du policijos pareigūnai. Jie miesto vadovui teigė, jog srautai šiandien labai „banguoja“ – tai ganėtinai tuščia, tai vienu metu susidaro net eilė. Anot jų, iš ryto ir iki pietų norinčiųjų įvažiuoti į Palangą pro šį postą buvo gerokai daugiau, po 14 valandos, kaip įsitikinome patys, transporto priemonių judėjimas šiame kelio ruože buvo minimalus.

„Ar daug buvo tokių, kuriuos nepraleidote, kokias atvykimo priežastis jie nurodė?“, – teiravosi miesto vadovas pareigūnų. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

„Ar daug buvo tokių, kuriuos nepraleidote, kokias atvykimo priežastis jie nurodė?“, – teiravosi miesto vadovas pareigūnų. Pastarieji teigė, jog neįleistų automobilių vairuotojų šiame poste buvo vos vienas ar kitas, tačiau Palangos savivaldybės „sienos“ nepavyko kirsti trims pavieniams dviratininkams.

„Jie neturėjo jokių kelionės į Palangą tikslo pagrindžiančių dokumentų, aiškino, jog važiuoja apsipirkti į prekybos centrus. Šiems dviračių transporto priemonių vairuotojams teko apsisukti ir grįžti namo“, – informavo pareigūnai.

Pažeidėją teko vytis, surašė protokolą

Ties pagrindiniu įvažiavimu į Šventąją budėjo jau Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai. Pamatę iš kiek atokiau palikto automobilio išlipusį ir link jų einantį merą, gerai nusiteikę pasieniečiai jau iš tolo pradėjo sveikintis.

Paklausti, kaip sekasi, ar viskas gerai, pareigūnai, kaip ir anksčiau aplankytuose postuose, pasakojo, jog judėjimo intensyvumas šiandien antroje dienos pusėje nebuvo didelis. Tačiau, nepaisant to, Šventosios poste budėjusiems pasieniečiams teko tramdyti savavaliauti nusprendusį vairuotoją.

„Jis ne tik nesustojo raginamas, bet ir pralėkė padidinęs greitį. Teko šį vairuotoją vytis ir stabdyti prievarta“, – pasakojo pareigūnai.

Jau tolokai nuo posto sustabdytas Skuodo rajono savivaldybės gyventojas elgėsi arogantiškai ir tikino, jog važiuoja prie jūros, nes norįs išsimaudyti.

Vairuotojui surašytas Administracinės teisės protokolas dėl karantino taisyklių pažeidimo, o įteikus protokolą nurodyta grįžti atgal. Pažeidėjui teks sumokėti ir solidžią baudą.

Administracinių nusižengimų kodeksas fiziniams asmenims už karantino reikalavimų pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Šiandien poste ties įvažiavimu į Šventąją budėjusiems pasieniečiams teko vytis pareigūnams nepaklususį vairuotoją. „Vakarinės Palangos“ nuotr.
Išsitraukęs mobilųjį telefoną vairuotojas iš pradžių demonstratyviai nufotografavo žurnalistę ir tik po to ėmė ieškoti reikalingų dokumentų. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Mums bebūnant poste, keistai elgėsi ir sustabdyto prabangaus balto automobilio vairuotojas. Vyras iš pradžių bandė įtikinti pareigūnus, jog vien žodinio jo paaiškinimo pakanka, kad jam būtų leidžiama įvažiuoti į Šventąją. Tačiau pareigūnas paragino vairuotoją vis dėlto parodyti dokumentus, patvirtinančius kelionės tikslą. Jaunas vyras ėmė itin piktintis ir tuo, jog žurnalistė fotografuoja jo patikros procedūrą. Išsitraukęs mobilųjį telefoną jis iš pradžių demonstratyviai nufotografavo žurnalistę ir tik po to ėmė ieškoti reikalingų dokumentų.

Pareigūnai atsižvelgė ir į orlaivių skrydžių laikus

Dar vienas postas, kuriame fizižkai budi pareigūnai, įrengtas už oro uosto, kur Liepojos plentas susikerta su Palangos aplinkkeliu. Čia šiandien popiet iš pradžių budėjo trys pareigūnai, kiek vėliau jau du.

Čia atvykome tuomet, kai transporto priemonių, norinčių įvažiuoti į Palangos savivaldybės teritoriją, buvo itin daug. Kurorto vadovas, nenorėdamas trukdyti, labai trumpai pakalbėjo su pareigūnais ir išvyko į miestą pasižvalgyti, kokia situacija jame.

Žurnalistė, nuvairavo automobilį kiek toliau nuo posto ir, pareigūnams leidus, pasiliko padaryti nuotraukų, o vėliau ir pakalbinti čia budėjusius policijos atstovus.

Dar vienas postas, kuriame fizižkai budi pareigūnai, įrengtas už oro uosto, kur Liepojos plentas susikerta su Palangos aplinkkeliu. Čia šiandien popiet iš pradžių budėjo trys pareigūnai, kiek vėliau jau du. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Po kurio laiko, kai važiuojančiųjų srautas sumažėjo ir į Palangą norėjo įvažiuoti vos viena ar kita mašina, pareigūnai „Vakarinei Palangai“ komentavo, jog toks automobilių antplūdis susijęs su tuo, kad kaip tik tuo metu oro uoste turėjo nusileisti lėktuvas iš Kopenhagos. Tad beveik visi įvažiuojantieji vyko pasitikti bei parsivežti į namus atskridusiųjų savo artimųjų.

„Visi į oro uostą važiavę vairuotojai buvo įleisti, visi turėjo tvarkingus dokumentus ir buvo šiai kelionei iš anksto pasirengę. Jie turėjo keleivių, kuriuos važiavo pasitikti, bilietų kopijas, giminystę patvirtinančius dokumentus. Jei, tarkime, pasitikti važiavo tėvai, jie turėjo ir savo dukters ar sūnaus lėktuvo bilieto bei jų asmens tapatybių kortelių kopijas, tas pats pasakytina, jei važiavo pasitikti vyrą ar sutuoktinę. Jokių nesklandumų dėl tokių vairuotojų nebuvo“, – pasakojo pareigūnai.

Jie teigė, jog, kaip ir kituose postuose įvažiuojant į Palangą, čia budi nuo ryto ir jų budėjimo pamaina truks iki 21 valandos.

Tuo metu, kai oro uoste turi nusileisti lėktuvas ir laukiama įvažiuojančių automobilių antplūdžio, dviem pareigūnams į pagalbą iš budėjimo mieste atskuba pagalbininkas.

Šiandien Palangos oro uoste leidosi trys orlaiviai. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Šiandien lėktuvai Palangos oro uoste leidosi tris kartus: prieš 15 val. atskrido „SAS“ orlaivis iš Kopenhagos, prieš 17 val. – „Wizz Air“ keleivius atskraidino iš Londono Lutono, prieš 18 val. – iš Londono Stanstedo keliaujančiuosius atgabeno „Ryanair“ bendrovė.

Kvietė būti bendruomeniškais ir drausmingais

Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus, šiandien nusprendęs apsilankyti postuose ir sužinoti, kokia situacija juose, ar pareigūnams nereikia pagalbos, tuo pačiu ten budintiems policijos bei VSAT atstovams atvežė ir karšto maisto bei karštų gėrimų. Meras teigė, jog nesijaustų gerai, jei, norėdamas susirinkti informaciją apie padėtį postuose iš pirmųjų lūpų, atvažiuotų čia lyg koks kontrolierius.

„Nuvežėme šiltų gėrimų, karšto maisto, bent taip galime prisidėti palaikydami pareigūnus ir padėkoti jiems už jų darbą“, – sakė Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

„Nuvežėme šiltų gėrimų, karšto maisto, bent taip galime prisidėti palaikydami pareigūnus ir padėkoti jiems už jų darbą. Mums visiems dabar labai svarbu būti bendruomeniškais ir palaikyti vieni kitus ir ypač tuos, kurie dirba dėl mūsų. Tiek aš, tiek Vilma suprantame, kaip sunkiai šiuo metu dirba gydytojai, slaugytojai, policijos pareigūnai, pasieniečiai ir kitos tarnybos. Juk jie stengiasi dėl mūsų visų, dėl to, kad viskas greičiau pasibaigtų ir mes vėl galėtume sugrįžti į normalų gyvenimą, bendrauti, lankyti renginius ir vienas kitą, apkabinti savo tėvus, senelius, draugus. Pareigūnai kelių postuose stovi po dvylika valandų ir užtikrina, kad tie, kurie elgiasi neatsakingai ir lengvabūdiškai, paisytų tokių, atrodytų, labai paprastų taisyklių – liktų namuose ir saugotų save bei kitus. Būkime drausmingi ir bendruomeniški, laikykimės šiuo metu galiojančių taisyklių ir supraskime, kad žmonės sunkiai dirba, stengiasi, kad kuo greičiau tai viskas baigtųsi. Vertinkime tai“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo meras. Kartu su juo į postus važiavo ir sutuoktinė Vilma.

Patikrino per 6000 automobilių, surašyta protokolų

Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis, „Vakarinės Palangos“ paprašytas pakomentuoti vakar ir šios dienos situaciją įvažiavimo į Palangą postuose, paprašė lukterėti iki 20.30 val., kuomet pareigūnai jau turės ir susistemins naujausius duomenis.

Sutartu laiku paskambinęs žurnalistei Reagavimo skyriaus vadovas informavo, jog šiandien nuo ryto iki 20 val. Palangos postuose buvo sustabdyta daugiau kaip 2500 automobilių, kurių vairuotojai norėjo įvažiuoti į kurortą. Per dvylika vakar dienos valandų patikrinta per 3500 transporto priemonių. Tad per dvi pastarąsias dienas kurorto policijos bei VSAT pareigūnai postuose ties įvažiavimais į miestą iš viso sustabdė per 6000 transporto priemonių.

Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Šiandien į Palangą neleista įvažiuoti 55, vakar – 45, t.y. iš viso 100 automobilių. Anot D.Mockaičio, tų, kurie norėjo patekti į Palangą su viešbučių rezervacijos lapais, jau buvo ganėtinai mažiau, tokių užfiksuota 5 atvejai, daugiausiai norinčiųjų buvo su vaikais pasivaikščioti prie Palangos eglutės ar pajūriu. Būta ir tokių, kurie važiavo apsipirkti į prekybos centrus, vienas vairuotojas pareiškė vykstąs į Palangą, nes norįs plovykloje nusiplauti automobilį, kitas teigė, jog labai norįs pažvejoti nuo jūros tilto. Visiems minėtiems automobiliams teko apsisukti ir grįžti.

Pareigūnai šiandien surašė 9 protokolus: vieną dėl karantino režimo (atvejis Šventosios poste), 8 – dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Vakar dėl pastarosios priežasties surašyti 6.

„Pareigūnai, tikrindami transporto priemonių judėjimo pagrįstumą, tuo pačiu patikrina ir kitus dokumentus. Per dvi dienas surašyta 14 KET pažeidimų protokolų: dėl pasibaigusios transporto priemonės techninės apžiūros, keli vairuotojai nebuvo apdraudę automobilio privalomuoju civiliniu draudimu, buvo tokių, kurie važiavo su pasibaigusio galiojimo vairuotojo pažymėjimu, vakar nubausti du vairuotojai, nes važiavo apskritai neturėdami teisės vairuoti – jiems tokia teisė tam tikram laikui atimta“, – šįvakar prieš 20.30 val. „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis.

Jis priminė, jog pareigūnai budi ne tik postuose, bet ir pačiame mieste, ir gali bet kada sustabdyti ne tik transporto priemonę, bet ir pėsčiuosius bei pareikalauti įrodyti buvimo Palangoje pagrįstumą.

Per dvi pastarąsias dienas kurorto policijos bei VSAT pareigūnai postuose ties įvažiavimais į miestą iš viso sustabdė per 6000 transporto priemonių. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Apie situaciją Palangos kontrolės postuose pastarąjį sekmadienį, gruodžio 21 d., ir patį nelaimingiausią Palangos svečią skaitykite čia:

Apie situaciją visos Klaipėdos apskrities įvažiavimo į savivaldybes postuose skaitykite čia:

4 KOMENTARAI

  1. Visas šitas cirkas reikalingas žmonėms įbauginti , susilpninti tiek fiziškai tiek morališkai tie socialiai , fašizmas už durų , net negalvokite ,kad jis išnyks savaime , tai mus išnaikins baudomis ir draudimais , o ko vertos vakcinos , oi bus riesta , juk organizmas atpratintas kovoti su virusu .

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: