Policijos postas ties pagrindiniu įvažiavimu į Palangą Kretingos gatvėje. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Šiandien Palangoje nusprendęs apsilankyti Kretingos rajono gyventojas galėtų drąsiai pelnyti metų nelaimėlio arba metų nevykėlio titulą – sustabdytas viename iš judėjimo kontrolės postų, įrengtų ties įvažiavimu į kurortą, išsamiau patikrintas automobilio vairuotojas namo buvo išlydėtas iškart su šešiais Kelių eismo taisyklių pažeidimų protokolais.

Neva vežė vaistus močiutei

Šįvakar po 20.30 valandos Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis „Vakarinei Palangai“ pakomentavo, kokia šiandien situacija buvo postuose, kur tikrinti visi, panorę įvažiuoti į kurortą.

Šiandien iki 20 valandos visuose penkiuose postuose buvo sustabdyta ir patikrinta 2025 automobiliai, iš jų 80 buvo neįleisti ir vairuotojams teko grįžti atgal. Į kurortą nepavyko įvažiuoti ir dviems piliečiams, važiavusiems dviračiais.

Kaip ir kitomis dienomis, daugiausiai į kurortą buvo neįleista tų, kurie panoro apsipirkti Palangos prekybos centruose, apsilankyti prie eglutės, pasivaikščioti prie jūros ar čia pavedžioti savo keturkojį augintinį.

Reagavimo skyriaus vadovas paminėjo atvejį, kai į kurortą nebuvo leista įvažiuoti merginai, vairavusiai prabangų automobilį. Sustabdžius pareigūnams, vairuotoja pasakojo, kad neva labai negaluojanti jos Palangoje gyvenanti močiutė, todėl būtinai reikia patekti į Palangą – veža močiutei labai laukiamus vaistus. Merginai nelabai pavyko sugraudinti pareigūnus – šie paprašė parodyti vaistus, kurie neva turi būti skubiai pristatyti senolei. Deja, mergina neturėjo ką parodyti, tad buvo paprašyta apsisukti ir grįžti ten, iš kur atvažiavo.

Policijos postai įrengti ties penkiais pagrindiniais įvažiavimais į Palangą. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

„Mane pažįsta visa Lietuva“

Pareigūnams įstrigo ir dar vienas atvejis: poste ties įvažiavimu į Palangą sustabdytas vyras atidarė vairuotojo pusės automobilio langą ir iškišo savo mobilųjį telefoną, kuriame buvo atvykusiojo padidintas jo paties atvaizdas. Asmuo teigė esąs labai garsus gydytojas, kurį pažįsta kone visa Lietuva, ir turįs teisę įvažiuoti į Palangą.

Šiam vairuotojui teko išlipti iš savo transporto priemonės ir kulniuoti link policijos automobilio išsamiam patikrinimui.

Kaip „Vakarinei Palangai“ komentavo D.Mockaitis, patikrinus išaiškėjo, kad šis svečias turi nekilnojamojo turto nuosavybės Palangoje ir tikrai gali įvažiuoti į kurortą. Reagavimo skyriaus vadovas neatskleidė, iš kokio miesto atvyko šis pilietis, tik abstrakčiai nurodė, jog iš Žemaitijos regiono.

„Pareigūnai nustatė, jog pilietis turi nuosavybės ir savo vietovėje, ir Palangoje, tad gali lankytis kurorte. Svečias turėjo ir gydytojo darbo pažymėjimą, tad iš tikrųjų yra medikas“, – sakė „Vakarinės Palangos“ pašnekovas. Jis teigė, jog kelyje dirbusius pareigūnus nemaloniai nustebino toks arogantiškas išsilavinusio žmogaus elgesys.

Metų nelaimėlis iš kaimyninės savivaldybės

Šiandien nuo ryto iki 20 valandos postuose, įrengtuose ties įvažiavimais į Palangą, iš viso surašyta 10 Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų protokolų: du už važiavimą nesegėjus saugos diržus, tiek pat už važiavimą transporto priemone su pasibaigusia technine apžiūra.

Šiandien Palangoje nusprendęs apsilankyti Kretingos rajono gyventojas galėtų drąsiai pelnyti metų nelaimėlio arba metų nevykėlio titulą – sustabdytas viename iš judėjimo kontrolės postų, įrengtų ties įvažiavimu į kurortą, išsamiau patikrintas automobilio vairuotojas namo buvo išlydėtas iškart su šešiais Kelių eismo taisyklių pažeidimų protokolais.

Sustabdę į kurortą susirengusį vyriškį, pareigūnai pirmiausiai atkreipė dėmesį į tai, jog jis vairuoja automobilį, kurio vairas įrengtas dešinėje pusėje.

„Nuo šių metų pradžios, pagal KET 415 str. 6 d. motorinių transporto priemonių, kurios pritaikytos eismui kairiąja kelio puse ir turi vairą dešinėje pusėje, vairavimas yra draudžiamas, išskyrus labai ribotą laiką, reikalingą transporto priemonei pargabenti iki reikiamos vietos. Pareigūnus nustebino tai, jog sustabdytasis vairuotojas Lietuvos keliams nepritaikytą automobilį vairuoja jau labai seniai ir jau labai ilgą laiką. Be to, mašina nebuvo drausta privalomuoju civiliniu draudimu“, – pasakojo „Vakarinės Palangos“ pašnekovas.

Už šiuos du KET pažeidimus svečias užsidirbo pirmąjį protokolą ir nemažas baudas.

Pareigūnams išsamiau tikrinant vairuotoją ir transporto priemonę, sistemoje buvo aptikta tikra staigmena: šia mašina važiavęs asmuo net penkis kartus skirtinguose Lietuvos keliuose viršijo greitį ir tai užfiksavo greičio matuokliai.

„Kadangi transporto priemonė registruota Anglijoje, matyt, mūsų kolegos nerado, kur išsiųsti pranešimus apie greičio viršijimą ir kam surašyti protokolus. Dabar vairuotojas praktiškai pats atvažiavo tiesiai pareigūnams į glėbį, tad pasinaudojus šia proga jam buvo surašyti ir įteikti dar penki protokolai už greičio viršijimą“, – „Vakarinei Palangai“ šįvakar komentavo Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas D.Mockaitis, šį svečią pavadinęs „tikriausiai pačiu nelaimingiausiu atvykėliu“.

Kretingos rajono savivaldybės gyventojui noras sekmadienį apsilankyti Palangoje kainuos tikrai labai apvalią sumą.

Ilgąjį savaitgalį pareigūnų pajėgos bus dar sustiprintos

Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Šiandien penkiuose postuose ties įvažiavimais į Palangą budėjo kurorto policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, jiems talkino du Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai bei tiek pat policijos rėmėjų.

„Papildomos pagalbos iš apskrities nekvietėme, susitvarkėme savo pajėgomis. Jų užteko suvaldyti tiems srautams, kokie buvo šį savaitgalį. Ateinančiam ilgajam švenčių savaitgaliui bus pasitelktos didesnės pajėgos, dirbsime dar intensyviau“, – šįvakar „Vakarinei Palangai“ sakė D.Mockaitis.

Iš viso per tris pastarąsias dienas nuo penktadienio postuose ties įvažiavimais į Palangą sustabdyta ir patikrinta per 8000 automobilių, neįleista 180: penktadienį 45, vakar 55, šiandien 80.

Per tris dienas surašyta 24 protokolai dėl KET pažeidimų ir vienas pažeidus Administracinių nusižengimų kodeksą. Plačiau apie tai čia:

2 KOMENTARAI

  1. Cia tas pats kai atvaro apziuret/pirkt inkilo i ,,rezidencija“ (Palanga, salia J.Basanaviciaus g, nevisai legaliai stovintis buves 9aukstis, dabartinė griuvena) ir sako ,,nu vistiek žinai, juk motiejauskus pažystu “ = tada pirmasyk gyvenime su kolegomis pradėjome juoktis prieš klienta…. Reziumė : ne visi sugeba suprasti , kad dažniausiu atveju, esame svarbūs tik savo sukurtame darže 🙂

  2. Šūdina reklama,šūdais smirda !!! Tokį restoraną tik aplink apeitį.Kiek žmonių neturi maisto ant stalo,o čia tuos paršiukus šeria 🤮🤮🤮🤮🤮

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: