Taip Palanga atrodo pastarosiomis dienomis. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Per pastarąją parą Palangoje patvirtinti 3 nauji susirgimų koronavirusu atvejai. Šios dienos duomenimis, iš viso Palangoje šiuo metu COVID-19 serga 327 žmonės, pasveiko 218. Nuo pandemijos pradžios virusu buvo ar tebėra užsikrėtę 554 Palangos gyventojai.

Sergama globos namuose, užsikrėtė vaikas

„Vakarinės Palangos“ paprašyta, Savivaldybės administracijos direktorė paminėjo keletą ligos židinių, esančių mieste, tačiau ramino, jog situacija juose yra valdoma ir neprastėja.

Šios dienos duomenimis, Palangos globos namuose serga 13 globotinių ir 3 darbuotojai. Vienas iš globotinių gydomas Klaipėdos ligoninėje, kiti – jaučiasi gerai, daugelis yra besimptomiai. Jie izoliuoti atskirame bloke pačiuose Globos namuose.

„Rytoj vėl bus testuojami visi Globos namų globotiniai ir darbuotojai, tad poryt žinosime naujausius skaičius“, – šįvakar, darbo dienos pabaigoje, „Vakarinei Palangai“ sakė A.Kilijonienė.

Šiandien karantinuotis išsiųsta viena lopšelio – darželio „Gintarėlis“ grupė ir su ja dirbęs personalas – virusas patvirtintas vienam iš vaikų.

„Situacija ikimokyklinio ugdymo įstaigose kasdien labai kinta. Tai labai jautri sfera, ir mes, gavę pranešimų apie aptiktą užsikrėtimo atvejį, reaguojame nedelsiant. Štai praėjusį penktadienį iš karantino grįžo visas Šventosios darželis „Sigutė“, karantine „Nykštuko“ grupė bei kelios darbuotojos. Kita vertus, vaikų, kuriuos tėveliai atveda į darželius, labai sumažėjo, pavyzdžiui, šiandien visose miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose buvo tik 18 procentų ugdytinių, o visame „Gintarėlyje“ – iš viso tik 5 vaikai“, – komentavo A.Kilijonienė.

Savivaldybės administracijoje sergančiųjų nedaugėja

Stabili situacija koronaviruso židiniu tapusioje pačioje Savivaldybės administracijoje. Kaip teigė pašnekovė, šiuo metu infekcija yra užsikrėtę 15 Savivaldybės darbuotojų, tačiau gera žinia ta, kad čia jau dešimt dienų susirgimų skaičius nekinta. Anot A.Kilijonienės, tik vienas iš sergančiųjų jaučia sunkesnius infekcijos simptomus, kiti serga arba itin lengva forma arba apskritai yra besimptomiai. Didžioji dauguma sergančiųjų Savivaldybės darbuotojų net neėmė nedarbingumo lapelių ir darbuojasi iš namų nuotoliniu būdu.

Labiausiai virusas paveikė Architektūros ir teritorijų planavimo bei Ūkio ir turto skyrius.

Iš daugiau kaip 100 žmonių į darbo vietas Savivaldybėje ateina apie 30 darbuotojų, kurių atliekamos funkcijos šiuo metu neįmanomos nuotoliniu būdu.

Savo darbo vietose dirba Biudžeto, Švietimo, Socialinės rūpybos ir Civilinės metrikacijos skyrių vadovai.

Taip pat kasdien į savo darbo kabinetus atvyksta ir miesto vadovai: meras Šarūnas Vaitkus, Administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir jos pavaduotoja Violeta Staskonienė, taip pat mero patarėja Jurgita Vanagė.

Anot Palangos savivaldybės administracijos direktorės, Reabilitacijos ligoninėje, kurioje prieš kurį laiką koronavirusas gerokai siautėjo, dabar fiksuoti dviejų darbuotojų susirgimo atvejai.

4 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: