Skiepijami Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai. KUL nuotr.

Vakar Lietuvą pasiekė pirmoji skiepų nuo koronoviruso siunta, o šįryt 8 val. penkiuose šalies miestuose vienu metu pradėti skiepyti Lietuvos medikai.

Šiandien, pirmąją vakcinavimo dieną, nuo 8 iki 17 valandos paskiepyta 2270 medicinos darbuotojų: Vilniuje – 700, Kaune – 440, Klaipėdoje – 160, Šiauliuose – 120, Panevėžyje – 850 asmenų. Procedūra vyko 26 skiepijimo punktuose. 

Kaip pranešė Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL), šiandien paskiepyti 53 gydytojai, 76 slaugytojos ir akušerės bei 31 kito personalo darbuotojas.

Vakcina prioritetine tvarka skiriama rizikingiausiuose padaliniuose, skyriuose dirbantiems medikams, tiesiogiai kontaktuojantiems su COVID-19 sergančiais žmonėmis bei pagal tikimybę daugiausia rizikos užsikrėsti COVID-19 liga turintiems darbuotojams.

Skiepijami Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai. KUL nuotr.

Klaipėdos universitetinė ligoninė organizuoja sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą ir paslaugų organizavimą Klaipėdos ir Tauragės apskrityse. Nuolat bendraujama su šiame regione veikiančiomis pagrindinėmis stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Pirmieji pasiskiepiję KUL medikai vakciną įvardija didžiųjų metų švenčių stebuklu ir priemone, padėsiančia suvaldyti grėsmingą pandemiją. „Šventinis rytas. Džiaugiuosi, kad mes, dirbantys tiesiogiai su sergančiais koronavirusu pacientais, turėjome galimybę pasiskiepyti pirmieji. Skiepai, pagrįsti mokslu – viltis grįžti į įprastą darbo ritmą ir gyvenimą. Tai lyg žiburys itin įtemptais pastaraisiais mėnesiais. Tikiu, kad vakcina, medikų bendruomeniškumas, sutelktumas ir bendras darbas nugalės klastingą virusą“, – mintimis dalijasi sekmadienį pasiskiepijusi Infekcinių ligų korpuse dirbanti slaugytoja.Prasidėjęs skiepijimas ne tik palengvins medikų darbą, bet ir sumažins kasdienę psichologinę įtampą akis į akį susiduriant su koronavirusu. „Esame reikalingi pacientams. Pagaliau turime būdą, kaip apsisaugoti nuo COVID-19. Tai ženkliai sumažins psichologinę įtampą“, – skiepų reikšmę pabrėžia jau pasiskiepijęs KUL medikas.

Skiepijami Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai. KUL nuotr.

KUL pranešė, kad rytoj, pirmadienį, rytą vakcina bus transportuojama ir perduodama Klaipėdos Respublikinei, Jūrininkų, Vaikų, taip pat Kretingos, Gargždų, Šilutės, Šilalės, Tauragės ligoninėms.

Tarp apskrities ligoninių, kurioms rytoj atveš vakcinų, Palanga neminima. Tikėtina, jog Jūrininkų ligoninė vis dėlto yra numačiusi kažkiek vakcinos dozių ir Palangos departamentui, kuris yra pavaldus šiai uostamiesčio gydymo įstaigai. Apie tai sužinosime rytoj.

„Vakarinės Palangos” inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: