Šiemet pirmąsyk per keliolika metų Palangoje prie jūros nebus fejerverkų, o jūros tiltas bus uždarytas.

Tamara Zaiceva

Didžiausiems Lietuvos miestams vienas po kito pranešant, jog Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31 – ąją, ketinama išjungti pagrindinių eglių apšvietimą ir dekoracijas, Palanga dar sprendžia, kaip jai pasielgti.

Klaipėdoje išjungs apšvietimą, ribos eismą

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas šiandien savo Facebooko paskyroje pranešė, kaip uostamiestis ketina riboti norinčiųjų palikti namus ir Naujuosius pasitikti mieste skaičių.

„Siekiant išvengti būriavimosi, apsispręsta išjungti miesto šventinius papuošimus – kalėdinę eglę, instaliaciją „Šiaurinė žvaigždė“ bei kitus aikštės papuošimus. Gruodžio 31-osios vakarą šventiniai papuošimai nešvies ir Atgimimo aikštėje. Teatro bei Atgimimo aikštėse liks tik kasdienis apšvietimas.Teatro aikštėje, sutinkant Naujuosius metus, nebus ir pagrindinio šventinio fejerverko. Užtikrinant maksimalų saugumą, Naujųjų metų išvakarėse bus visiškai apribotas patekimas į Teatro aikštę tiek pėstiesiems, tiek automobiliams. Teatro aikštė bus uždaryta nuo gruodžio 31 dienos 17 val. iki sausio 1 dienos 8 val.“, – pranešė uostamiesčio meras.

„Turėjome priimti šį sprendimą, tačiau visa tai – tik tam, kad išvengtume dar didesnių problemų dėl COVID-19 plitimo netolimoje ateityje. Sutikime Naujuosius namie ir kartu pasistenkime, kad kuo greičiau visi galėtume grįžti į įprastinį gyvenimo ritmą. Ar jau visi drauge pasuksime link ribojimų ir draudimų švelninimo ir mažinimo, ar vis dar tūkstančiais skaičiuosime kasdien naujus COVD-19 infekcijos atvejus, kasdien dešimtimis skaičiuosime skaudžias netektis?“, – klausia Klaipėdos vadovas.

Klaipėdos Teatro aikštė bus uždaryta nuo gruodžio 31 dienos 17 val. iki sausio 1 dienos 8 val., čia negalės patekti nei pėstieji, nei ratuoti. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

V.Grubliauskas paragino solidarizuotis ir visus verslininkus, kurie šventinę naktį numato lauko prekybą kava ar užkandžiais – prašoma susilaikyti nuo šių planų arba užtikrinti, kad žmonės prie laikinų prekybos vietų nesibūriuotų. Sutinkant Naujuosius Teatro aikštės prieigose numatomi ir eismo ribojimai.

Kaip pranešė Klaipėdos meras, viešosiose uostamiesčio erdvėse budės sustiprintos pajėgos, bus užtikrinama viešoji tvarka, kontroliuojama, ar viešose vietose nevartojami alkoholiniai gėrimai, nėra neblaivių asmenų, ar žmonės laikosi ribojimų dėl buvimo viešose erdvėse. Pareigūnai Naujųjų metų naktį patruliuos iki 2 val. nakties.

Dėmesys bus skiriamas ir pajūriui. Taip pat sustiprinamas dėmesys eismo saugumui, numatomas vairuotojų blaivumo tikrinimas. Sustiprintos ir Naujametinę naktį reaguosiančių į įvykius policijos pareigūnų pajėgos, kad būtų tinkamai ir operatyviai užtikrinta reikalinga pagalba.

Meras V.Grubliauskas priminė, jog, kaip jau įprasta, bus vykdoma įvažiuojančių ir išvažiuojančių iš Klaipėdos asmenų kontrolė, kuri bus suintensyvinta gruodžio 31 d. iki 1 val. nakties, o sausio 1-3 dienomis iki 21 val. Šiuo laiku pareigūnai budės visuose 7 Klaipėdos miesto postuose, kitu laiku bus tikrinama pasirinktinai.

Naujųjų metų išvakarėse viešasis transportas darbą baigs anksčiau, o Naujųjų rytą pradės vėliau, sumažinamas ir reisų skaičius.

Jūros tiltą užtvers, dėl eglės spręs rytoj

Kokie apribojimai Naujųjų išvakarėse ir naujametę naktį laukia palangiškių ar tų, kurie turi čia nekilnojamojo turto nuosavybės ir atvyks 2021 – ųjų pasitikti Palangoje, galutinai dar nėra iki galo nuspręsta.

Tai bus padaryta rytoj, susirinkus Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijai.

Tačiau jau dabar žinoma, jog gruodžio 31 – ąją bus visiškai užtvertas jūros tiltas ir patekimas ant jo bus ne tik draudžiamas, bet ir neįmanomas.

Kaip „Vakarinei Palangai“ komentavo kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus, sprendimas uždaryti jūros tiltą jau praktiškai priimtas. Tiltą ketinama užblokuoti paskutiniąją šių metų dieną, tikėtina, kad nuo 16 val.

O gal bus nuspręsta išjungti ir jūros tilto apšvietimą?

Rytoj bus nuspręsta, ar verta Naujųjų metų išvakarėse užgesinti Palangos eglę. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

„Tiltą uždarysim gruodžio 31 d. apie 16 val., dėl tikslios valandos rytoj nuspręs Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija. Tilto, ko gero, neužgesinsime, jis bus tiesiog užtvertas. Ar bus užgesinta miesto eglė, su komisija taip pat tarsimės rytoj. Aš asmeniškai manau, kad tai labiau aktualu didmiesčiams. Pas mus niekada nebuvo stiprios tradicijos Naujus metus sutikti prie miesto eglės. Palangoje tradicija – eiti prie tilto, į pajūrį. Jeigu technologiškai galės išjungti ir tilto apšvietimą, gal bus priimtas sprendimas tai padaryti. Tačiau dabar konkrečiau pasakyti negaliu – ryt išklausysime visų Ekstremalių situacijų komisijos narių nuomones ir priimsime sprendimus“, – šįvakar žurnalistei sakė Palangos vadovas.

Rytoj bus tariamasi ir dėl policijos pareigūnų patruliavimo jūros tilto prieigose, Jūratės ir Kastyčio Skvere, tikėtina, ir visoje J.Basanavičiaus gatvėje.

Meras teigė suprantąs, jog dalis palangiškių ar oficialiai čia patekusių kurorto svečių artėjant Naujųjų vidurnakčiui vis dėlto patrauks prie jūros. „Svarbu, kad jie laikytųsi atstumo vieni nuo kitų, nesigrūstų. Bet, žinoma, geriau, kad liktų namie“, – sakė Š.Vaitkus.

Šiemet pirmąsyk per keliolika ar keliasdešimt metų Palangoje Naujuosius metus nepasitiks fejerverkai.

Policijos postas ties pagrindiniu įvažiavimu į Palangą Kretingos gatvėje. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Kaip jau anksčiau „Vakarinei Palangai“ yra sakęs Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis, kurorto pareigūnai gruodžio 31 – ąją itin sustiprins įvažiuojančių automobilių patikrą visuose penkiuose įvažiavimuose į Palangą, daug pareigūnų ekipažų patruliuos ir miesto gatvėse. Palangos pareigūnai į pagalbą pasitelkė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovus, ir kolegas iš kitų vidaus reikalų sistemos tarnybų, ir policijos rėmėjus. Dėmesys bus skirtas ir viešosioms kurorto erdvėms, ir pajūriui.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: