Skiepijamas Klaipėdos jūrininkų ligoninės personalas. KJL nuotr.

Tamara Zaiceva

Sekmadienį Lietuvoje prasidėjęs šalies ligoninėse dirbančių medikų vakcinavimas nuo COVID-19 šiandien pasiekė ir Jūrininkų ligoninės Palangos departamentą. Čia ikipiet paskiepyta keturiasdešimt gydymo įstaigos medikų ir pagalbinio personalo atstovų.

Skiepyti pradėjo sekmadienį

Sekmadienį pirmieji Klaipėdos apskrityje naująja vakcina nuo COVID-19 buvo paskiepyti uostamiesčio Universitetinės ligoninės medikai ir pagalbinis personalas. Kaip pranešė Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL), tądien  paskiepyti 53 gydytojai, 76 slaugytojos ir akušerės bei 31 kito personalo darbuotojas.

Vakar rytą tam tikros vakcinos dozės buvo išvežiotos ir perduotos Klaipėdos Respublikinei, Jūrininkų, Vaikų, taip pat Kretingos, Gargždų, Šilutės, Šilalės, Tauragės ligoninėms.

Pirmoji skiepų nuo COVID-19 siunta Lietuvą pasiekė šeštadienį. SAM nuotr.

„Šiandieną ligoninės medikus pasiekė pati didžiausia kalėdinė dovana – COVID-19 vakcina. Per tris darbo dienas pagal prioritetines grupes privalome paskiepyti 405 ligoninės ir jos padalinių darbuotojus. Pirmąją dieną vakcinavome 110. Tai didžiulis džiaugsmo šaltinis ne vien mums, bet, svarbiausia, mūsų pacientams. Dabar jau tikiu, kad kartu įveiksime pandemijos negandas. Likime stiprūs, saugokime kitus ir save“, – vakar savo Facebooko paskyroje parašė Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga.

Palangai – 45 vakcinos dozės

Šįryt vakcina pasiekė ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentą. Kurorto gydymo įstaigai iš 405 visai Jūrininkų ligoninei skirtų dozių atiteko 45, tačiau panaudota penkiomis mažiau. Kaip „Vakarinei Palangai“ sakė Departamento vadovė Laimutė Ežerinskienė, skiepų liko ir penkios dozės grįžo atgal į Klaipėdą, nes keli darbuotojai šįryt tiesiog persigalvojo ir atsisakė skiepytis.

„Atsisakiusieji savo sprendimą motyvavo tuo, jog vakcina per daug greitai sukurta, dar nėra gerai žinomas jos šalutinis poveikis, neaišku, kas pasiskiepijus gali būti po metų ar kelerių“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos departamento vadovė.

Paklausta, ar tarp tų keturiasdešimties, kurie šiandien pasiskiepijo pirmieji Palangoje, buvo ir ji pati, L.Ežerinskeinė atsakė teigiamai.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovė Laimutė Ežerinskienė. KJL nuotr.

„Taip, ir aš pasiskiepijau. Nebeturime, kur trauktis,  kitos išeities nėra – arba skiepai, arba persirgti. Tačiau susirgus, niekas nežino, kokia forma mes sirgsime – ar tai bus besimptomė, ar pateksime į reanimaciją. Tai yra labai klastinga ir sunki liga, apie kurią mes dar labai mažai žinome. Todėl būtina skiepytis. O tie, kas atsisako skiepytis argumentuodami tuo, jog neaišku, kas, suleidus vakciną, bus po metų, koks pasireikš šalutinis poveikis, galiu pasakyti – mes nė vienas nežinome, kas su mumis bus po metų ar po penkerių“, – sakė gydytoja.

Tarp atsisakiusių šiandien skiepytis buvo ir medikai, ir ligoninės pagalbinio personalo atstovai.

Pirmasis Palangos ligoninėje buvo paskiepytas kardiologas profesorius Geriuldas Žiliukas.

Šiandien buvo vakcinuoti tie, kurie iš anksto buvo pareiškę norą pasiskiepyti. Kadangi buvo gauta, palyginti, nedidelis kiekis vakcinos dozių, anot L.Ežerinskienės, pirmajame etape nebuvo paskiepyti visi, to pageidavę. Tai bus daroma vėliau, kai Lietuva gaus daugiau vakcinos dozių.

Šiandien Palangoje buvo paskiepyti Priėmimo, Reanimacijos, Slaugos skyrių medikai ir personalas. „Medikai turi pirmoje eilėje suprasti, kad šis veiksmas būtinas“, – teigė „Vakarinės Palangos“ pašnekovė.

Vakcinavimą vykdė iš Klaipėdos Jūrininkų ligoninės atvykę specialiai tam parengti medikai.

Slaugos skyriuje – koronaviruso židinys

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 infekcija persirgo per 270 Klaipėdos jūrininkų ligoninės, kuriai priklauso Palangos departamentas, darbuotojų, dalis jų serga ir dabar.

Kaip „Vakarinei Palangai“ teigė Jūrininkų ligoninės viešųjų ryšių specialistė Jolanta Juškevičienė, ligoninėje pastaruoju metu praktiškai nebėra dienos, kad COVID-19 nebūtų nustatomas pacientams ar medikams. Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir jos departamentuose vakar dienos (2020-12-28) duomenimis COVID-19 serga 72 darbuotojai, iš jų – 10 gydytojų, 33 slaugytojos.

Psichiatrijos departamente Švėkšnoje šiuo metu COVID-19 serga 4, Klaipėdoje – 65 darbuotojai, 7 yra saviizoliacijoje.

Jūrininkų ligoninės Palangos departamentas. VLM nuotr.

Šiuo metu Palangos departamente koronavirusu serga 3 darbuotojai ( iš jų 1 gydytojas) ir 1 yra saviizoliacijoje.

Nustatyta susirgimų koronavirusu ir tarp Palangos ligoninės pacientų, daugiausia jų – Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje. J.Juškevičienė „Vakarinę Palangą“ informavo, jog šios dienos duomenimis, šiame skyriuje ištyrus visus 43 pacientus, COVID-19 nustatyta 14. 11 iš jų – besimptomiai atvejai.

Praėjusią savaitę vienas pacientas Slaugos skyriuje mirė.

Ligoninė ėmėsi visų priemonių infekcijos plitimui suvaldyti perskirstant pacientų srautus. Ištirti visi pacientai ir personalas.

Serga per 300

Palangos departamento vadovė L.Ežerinskienė „Vakarinei Palangai“ sakė, jog yra numatyta antruoju etapu vakcinuoti visus Slaugos skyriuje gydomus pacientus. „Tačiau tai nebus taip paprasta – beveik visi pacientai dėl savo būsenos patys negali priimti sprendimų, turėsime apklausti jų artimuosius, gauti jų raštiškus sutikimus“, – sakė gydytoja.

Šios dienos duomenimis, šiuo metu visoje Palangoje sergančiųjų koronaviruso infekcija yra 331.

Bendras Palangos miesto savivaldybės gyventojams patvirtintų ligos atvejų skaičius nuo karantino pradžios – 621, pasveikusių – 278, mirusių asmenų – 7, mirusių dėl kitų priežasčių – 5.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: