Vietos valdžia imasi priemonių sumažinti susibūrimus Naujųjų metų vakarą. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Tamara Zaiceva

Šiandien priešpiet posėdžiavusi Palangos savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimus, kaip sumažinti galimus žmonių judėjimo po kurortą srautus ir išvengti didesnių susibūrimų. Sprendimai gana drastiški, tačiau, įvertinant šių dienų koronaviruso paplitimo mastus, jie yra, ko gero, pateisinami.

Vakarop uždarys jūros tiltą

Šiandien ikipiet į posėdį rinkosi Palangos savivaldybės ekstremalių situacijų komisija. Kaip „Vakarinei Palangai” po posėdžio komentavo kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus, šiandien galutinai nuspręsta, kokių veiksmų imsis miestas tam, kad rytoj, paskutinįjį šių metų metų vakarą, būtų išvengta didesnio žmonių judėjimo tiek po miestą, tiek pajūrio link ar paplūdimiuose. Taip pat imamasi visų įmanomų priemonių susibūrimams išvengti.

Kaip jau rašėme vakar, gruodžio 31 – osios vakarą miestas uždarys jūros tiltą. Palangos vadovas šiandien patikslino, jog komisija nusprendė tiltą uždaryti nuo rytojaus 17 val. iki sausio 1 – osios ryto.

Patekimas ant jūros tilto bus užblokuotas specialiomis tvorelėmis, artėjant vidurnakčiui čia budės sustiprintos policijos pajėgos. Policija dar sprendžia, ar reikėtų užgesinti ir jūros tilto apšvietimą.

Policijos pareigūnai kurį laiką prieš vidurnaktį pradės budėjimus ir gatvėse bei pagrindiniuose takuose, vedančiuose pajūrio link, o taip pat lankysis ir paplūdimiuose. Tad, jei susiruošite Naujuosius sutikti prie jūros, būkite pasirengę tai padaryti policijos draugijoje.

„Žinoma, pareigūnai nestovės su automatais ir nevaikys žmonių. Bus stebima, kad žmonės nebandytų pažeisti draudimo patekti ant jūros tilto, o svarbiausia – nesibūriuotų nei mieste, nei pajūryje. Matant, jog nesilaikoma reikalavimų dėl atstumų laikymosi, dėl apsaugos priemonių dėvėjimo, žmonės bus įspėti. Tikiuosi, tokių įspėjimų pakaks”, – kalbėjo Š.Vaitkus.

Kelioms valandoms užges miesto eglės

Šiandien posėdžiavusi Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija didžiąja balsų dauguma nusprendė, jog likus kelioms valandoms iki Naujųjų metų būtina užgesinti ir miesto egles – Palangoje ties Kurhauzu ir Šventosios aikštėje.

Rytoj vakare, likus valandai iki vidurnakčio, Palangos eglės bus užgesintos. „Vakarinės Palangos” nuotr.

„Tokios nuomonės buvo ir dauguma komisijos narių, taip rekomendavo policijos atstovai, taip pat Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, įspėjęs, jog miesto eglės švenčiant Naujuosius yra pagrindinė žmonių susibūrimų vieta. Be to, uždarius jūros tiltą, žmonės natūraliai patrauktų link miesto eglės, tad siekiame to išvengti”, – „Vakarinei Palangai” komentavo meras Š.Vaitkus.

Miesto eglės bus užgesintos nuo rytojaus 23 valandos iki sausio 1 – osios 1 valandos, t.y. šventinis apšvietimas bus išjungtas dviem valandoms.

„Aš kiekvieną dieną ir šviesiuoju paros metu, ir vakarais praeinu po miestą ar priekopės miškų takais. Nėra žmonių nei mieste, nei takuose. Aš manau, žmonės, ypač patys palangiškiai, yra sąmoningi ir liks namuose. Žinoma, niekas prievarta namuose neuždarys ir nelaikys, bet visi suprantame, jog dabar pasirinkimas labai menkas – arba eini kažkur ir rizikuoji parsinešti virusą, arba elgiesi taip, jog pavyktų išvengti ligos”, – kalbėjo meras.

Š.Vaitkus linkėjo visiems gerų ir sveikų ateinančių metų. „Didžiausias mano palinkėjimas visiems – kad mes niekada nebeturėtume tokių negerų metų, kokie buvo 2020 – ieji, kad sutikdami 2022 – uosius mes jau galėtume susiburti prie eglių, ant jūros tilto, be baimės apkabinti vienas kitą ir grožėtis naujamečiais fejerverkais. Labai norėčiau ir linkiu, kad kuo greičiau sugrįžtų mums įprastas gyvenimas ir viskas atsistotų į savo įprastas vėžes”, – visiems linkėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Sustiprins patikrą tie įvažiavimais

Kaip jau anksčiau „Vakarinei Palangai“ yra sakęs Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis, kurorto pareigūnai gruodžio 31 – ąją itin sustiprins įvažiuojančių automobilių patikrą visuose penkiuose įvažiavimuose į Palangą, daug pareigūnų ekipažų patruliuos ir miesto gatvėse. Palangos pareigūnai į pagalbą pasitelkė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovus, ir kolegas iš kitų vidaus reikalų sistemos tarnybų, ir policijos rėmėjus. Dėmesys bus skirtas ir viešosioms kurorto erdvėms, ir pajūriui.

Taip pat skaitykite:

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: