Policijos pareigūnai Naujųjų metų naktį budi J.Basanavičiaus gatvėje. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Tamara Zaiceva

„Tokių Naujųjų metų nakties mes, Palangos policijos pareigūnai, niekada nesame matę ir tikriausiai, jei pavyks pažaboti virusą, niekada daugiau nepamatysime“, – taip apie darbą naujametę naktį „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis.

Policijos daugiau nei praeivių

Akivaizdu, kad tiek šalies bei kurorto vadovų, tiek policijos vadovybės raginimai likti namuose bei apriboti ne tik judėjimą tarp savivaldybių, bet ir pačių savivaldybių ribose, davė apčiuopiamų rezultatų.

Paskutiniąją praėjusių metų dieną, o ypač vakarą ir visai prieš vidurnaktį Palangos centras, Kurhauzo aikštė, kur buvo įrengta miesto eglė, visa J.Basanavičiaus gatvė ir centrinės prieigos prie jūros buvo visiškai tušti, o sutiktus praeivius galėjai suskaičiuoti ant rankos pirštų.

Palangos valdžia iš anksto paskelbė, jog valandą iki vidurnakčio užgesins miesto eglę, o prieš tai, 17 val., buvo užtvertas ir praėjimas link jūros tilto. Net ir mes, žurnalistai, žinantys visokias šalutines landas link labiausiai Palangoje lankomo objekto, pasinaudoti savo ankstesne patirtimi negalėjome – absoliučiai visur buvo aukštos metalinės tvoros su vaikščioti draudžiančiais ženklais, įmontuotos į betono stovus, tad į jūros tiltą galėjome pažvelgti tik pro vielos „grotas“.

Į jūros tiltą galėjome pažvelgti tik pro vielos „grotas“. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Prieš pat vidurnaktį Jūratės ir Kastyčio skvere, kuris užbaigia J.Basanavičiaus gatvę, ir jau galėtum kilti link jūros, pasirodė du policijos ekipažai, iškart po Naujamečio vidurnakčio atvyko ir trečiasis. Buvo akivaizdu – policijos pareigūnų susirinko kur kas daugiau, nei panorusių Naujuosius sutikti vaikštant J.Basanavičiaus gatve ar pajūriu ties tiltu.

Rinkosi švęsti prie jūros

Nusileidus prie jūros kitais takais paplūdimiuose, nors ir buvo visiškai tamsu, arčiau tilto galėjai pamatyti ir tuos, kurie nusprendė Naujuosius pasitikti taip, kaip yra įpratę daugelis palangiškių ar kurorto svečių – ant jūros kranto. Tačiau ir čia žmonių, nutarusių nelikti namuose, buvo vos kelios dešimtys.

Tiesa, vidurnaktį, kai jau buvo galima sveikinti su atėjusiais 2021– aisiais, tiek pačiame mieste, tiek paplūdimiuose, ištisai palei jūros krantą, pasipylė daugybės fejerverkų pliūpsniai. Žiūrint į pirotechnikos salves tiek čia pat, prie tilto, tiek atokiau į abi puses nuo jo, galima buvo susidaryti vaizdą, jog vis dėlto nemažai žmonių susirinko paplūdimiuose sutikti Naujųjų, tačiau tai tikrai nebuvo minios.

Naujamečiai fejerverkai Palangos paplūdimiuose. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Prieš vidurnaktį viskas sustojo

Jau nutiltus fejerverkams ir grįžus atgal į Jūratės ir Kastyčio skverą, aptikome, jog intensyviai Naujametei nakčiai pasirengę pareigūnai akivaizdžiai nuobodžiauja. Paklausti, ar neliūdna be darbo, pareigūnai žurnalistei patikslino: „Ne liūdna, o ramu“.

„Tokių Naujųjų metų nakties mes, Palangos policijos pareigūnai, niekada nesame matę ir tikriausiai, jei pavyks pažaboti virusą, niekada daugiau nepamatysime“, – „Vakarinei Palangai“ šįvakar komentavo ir Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis.

Palangos valdžia iš anksto paskelbė, jog valandą iki vidurnakčio užgesins miesto eglę. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Vakar, gruodžio 31 – ąją, nuo pat ryto iki vidurnakčio ir kiek po jo visuose penkiuose policijos postuose ties įvažiavimais į Palangą buvo sustabdyta ir patikrinta per 2250 automobilių.

Pareigūnai, jau turį patirtį, kad kiekvienais metais Palangoje gruodžio 31 – ąją kuo artyn vidurnakčio, tuo didesni būna atvykstančiųjų srautai, šiemet pamatė kitokią realybę, kuri taip pat privertė nustebti – šįsyk vakar vakare, kuo labiau laikrodžio rodyklės artėjo link 24 valandos, tuo mažiau buvo norinčių įvažiuoti į Palangą, o prieš vidurnaktį ir iškart po jo keliai apskritai buvo tušti.

„Prieš vidurnaktį tiek įvažiavimuose į Palangą, tiek pačiame mieste, jo centrinėse gatvėse, viskas absoliučiai sustojo – nei automobilių, nei žmonių, tik vienas ar kitas retas praeivis. Mes visi buvome nustebę, toks vaizdas tikrai buvo visiškai netikėtas. Kita vertus, labai džiaugėmės, kad žmonės vis dėlto išgirdo, ko jų prašoma, ir liko namuose“, – šiandien kalbėjo vienas iš Palangos policijos vadovų D.Mockaitis.

Naujųjų naktį J.Basanavičiaus gatvėje. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Norvegą išlydėjo atgal į Vilnių

Vakar nuo ryto iki pat vidurnakčio į Palangą buvo neleista įvažiuoti 88 transporto priemonių vairuotojams.

Anot Reagavimo skyriaus viršininko, paaiškinimai, kodėl vyksta į kurortą, buvo didžiąją dalimi pareigūnams jau žinomi mintinai: važiuoja į parduotuves, į vaistines, pavedžioti augintinio ir pan.

Ir vis dėlto būta ir savotiškai kuriozinių. Likus valandai iki Naujamečio vidurnakčio Palangos „sieną“ panoro kirsti Norvegijos pilietis. Jis parodė nuosavybės Vilniuje dokumentus ir teigė jau seniai gyvenąs Lietuvos sostinėje. Norvegas teigė, jog labai norįs paskutinįjį metų vakarą, paskutinėmis nueinančių metų minutėmis nusifotografuoti Palangoje ir ypač prie miesto eglės.

„Pareigūnai anglų kalba paaiškino užsieniečiui, kodėl negali įleisti jo į kurortą ir prie eglės, bei palinkėjo gero kelio grįžtant atgal į Vilnių. Panašu į tai, jog vyras Naujuosius pasitiko automobilyje kur nors autostradoje“, – pasakojo D.Mockaitis.

Nors ir kaip į Palangą prašėsi netoli esančio Kvecių kaimo gyventojas, į kurortą jau visai netoli vidurnakčio atvykęs dviračiu, tačiau ir jam teko pasukti atgal. Vyras policijos posto pareigūnams sąžiningai prisipažino labai norįs Naujuosius pasitikti ant jūros kranto ir ten iššauti šampano butelį. Norėdamas įtikinti, kad sako tiesą, žmogus net rodė savo transporto priemonės bagažinę, kurioje iš tikrųjų pūpsojo šventinis putojantis gėrimas. Ko gero, ir šiam svečiui Naujuosius teko sutikti minant dviračiu namo.

Visiškai nebuvo neblaivių

Kalbėdamas apie situaciją pačiame kurorte ir paplūdimiuose prie jūros, pareigūnas teigė: „Labai keistas jausmas matyti Naujametę naktį visiškai tuščią miestą. Prieš metus per Naujuosius mes vos spėjome suktis tramdydami įsismaginusius J.Basanavičiaus gatvėje, neblaivius pramogautojus, ypač prie kavinių, vos spėjome į komisariatą vežti tuos, kurie jau visai nepastovi ant kojų. Šiemet tokių absoliučiai nebuvo. Jei praėjusiais metais po Naujųjų vidurnakčio ir naktį turėjome 23 pranešimus ar iškvietimus, pastarąją buvo tik 8 – didžiąja dalimi dėl būriavimosi viešose erdvėse, tačiau ir tai ne visi pasitvirtino“.

Anot D.Mockaičio, pareigūnai kontroliavo ne tik miestą, bet ir paplūdimius Palangoje bei Šventojoje. „Tikrai nebuvo nei būriavimosi, nei neblaivių. Taip, kažkiek žmonių rinkosi Naujuosius pasitikti prie jūros, tačiau jie nepažeidinėjo nustatytų karantino reikalavimų – buvo tik vieno namų ūkio nariai, susirinkusieji laikėsi nuotolio vienas nuo kito“, – sakė pareigūnas.

Paklaustas, ar esant tokiai ramiai situacijai vietos policijai pravertė pasitelktas pastiprinimas, kuomet kontroliuojant tiek įvažiavimus į Palangą, tiek patį miestą talkino Valstybės sienos apsaugos tarnybos, FNTT pareigūnai, policijos rėmėjai, D.Mockaitis teigė: „Tai, jog visame mieste buvo labai daug pareigūnų, taip pat turėjo įtakos – žmonės matydami tokią kontrolę, taip pat buvo labiau drausmingesni“.

Policijos ekipažai ties įėjimu ant jūros tilto. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Įkliuvo keturi jaunuoliai

Jau anksčiau kalbėdamas su „Vakarine Palanga“ kurorto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas D.Mockaitis atkreipė dėmesį, jog pareigūnai jau pačiame mieste gali sustabdyti ne tik automobilius, bet ir praeivius, pareikalaudami pagrįsti savo buvimą Palangoje.

Tai, kad kurortas buvo visiškai tuščias, pakišo koją keturiems Palangos centre šiąnakt besilinksminusiems jaunuoliams. Pareigūnai atkreipė dėmesį, jog jaunuoliai akivaizdžiai yra viena kompanija ir nusprendė patikrinti, ar jie priklauso vienam namų ūkiui ir ar pagrįstai laiką leidžia Palangoje.

Kaip išaiškėjo, jaunimas į kurortą švęsti Naujųjų metų atvyko iš kitos apskrities. Patikrinus jų dokumentus, buvo akivaizdu, kad tai nėra vienos šeimos nariai.

Jaunuoliai negalėjo paaiškinti, kaip Naujųjų metų naktį pateko į Palangą. Iš pradžių jie tikino, jog jau seniai atvyko į kurortą ir yra išsinuomoję čia būstą, tačiau negalėjo pateikti pareigūnams jokių tai įrodančių dokumentų. Vėliau pramogautojai sugalvojo kitą versiją, bet ir vėl jos įrodyti dokumentais nepavyko.

Tad įtikinamos priežasties būti kurorte nepateikę Palangos svečiai Naujųjų metų naktį gavo pareigūnų „dovanėles“ – kiekvienam buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl karantino taisyklių pažeidimo. Baudos pagal ANK 45 str. prasideda nuo 500 eurų.

Daugiau protokolų pagal Administracinių nusižengimų kodeksą nei gruodžio 31 – ąją, nei pirmąją metų naktį niekam nebuvo surašyta.

Sausio 1 – oji, anot D.Mockaičio, taip pat praėjo labai ramiai: žmonių mieste buvo labai nedaug, o įvažiavimo į Palangą policijos postuose kiek daugiau darbo turėjo tik budintys Kretingos gatvėje. Kituose keturiuose įvažiavimuose visą dieną judėjimas buvo itin mažas.

Policijos kontrolė postas ties įvažiavimu į Palangą Kretingos gatvėje. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Gruodžio 31 d. postuose ties įvažiavimais į Klaipėdos apskrities miestus:

– Kretingoje penkiuose postuose patikrinta 1860 automobilių, neįleista 16.

– Palangoje patikrinta 2250 automobilių, neįleista 88, surašyti 5 protokolai už KET pažeidimus.

– Klaipėdos rajono postuose patikrinta apie 1303 automobiliai, neįleista 17, 2 protokolai už KET.

– Klaipėdos m. postuose patikrinti 6448 automobiliai, neįleisti 102,  neleista išvažiuoti iš Klaipėdos miesto be būtinos priežasties 5 automobiliams, surašyta 15 protokolų už įvairius KET pažeidimus. Sulaikyti trys karo prievolės vengiantys šauktiniai.

– Rietave patikrinti 615 automobiliai, neįleisti 49.

– Skuode patikrinta 630 automobilių.

– Neringoje patikrinta 178 automobiliai.

– Plungėje patikrinti 1984 automobiliai, neįleista 8, nustatyti 2 KET pažeidimai.

Taip pat skaitykite ir žiūrėkite vaizdo įrašą:

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: