Palangos kultūros ir jaunimo centro nuotr.

Šiais metais Palangoje minint Sausio 13-osios įvykius jau tradicine tapusi šviesos eisena nebus organizuojama, tačiau miesto centre įsižiebs „Laisvės šviesos“ instaliacijos. Apie tai pranešė Palangos kultūros ir jaunimo centras.

Šviesos ir prisiminimų instaliacija sušvis sausio 12 d. Palangos istorijai svarbiose vietose: Nepriklausomybės aikštėje (10 instaliacijų) ir prie paminklo, skirto generolui Jonui Žemaičiui atminti (4 instaliacijos). Jos švies iki kovo 11 d.

„Laisvės šviesa“ įprasmina piliečių pasiaukojimą ir ryžtą dėl šalies laisvės. Keturiolika instaliacijų skirtos pagerbti keturiolika žuvusių laisvės gynėjų. Instaliacijose pateikiama žuvusiųjų asmenų nuotraukos, biografinės detalės, Palangos ir Šventosios gyventojų pasakojimai, patirtys, Palangos jaunimo piešiniai, mintys apie laisvės vertę, fotografijos, kuriose įamžinta per pastaruosius keletą metų vykę Laisvės gynėjų dienos minėjimai.

Rengėjai taip pat kviečia visus jungtis prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir sausio 13 d. 8 valandą savo languose uždegti atminimo žvakutes. Ties kiekvieno lango viduriu pastatykite po žvakę, kuri turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas neužstotų jų liepsnos. 8 val. dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir uždegamos žvakės.

Reikšmingų Lietuvai datų minėjimo proga Palangoje trispalve apšviesti Palangos Kurhauzo ir Palangos miesto savivaldybės pastatai.

Sausio 13 d. bus aukojamos Šv. Mišios už laisvės gynėjus.

Palangos kultūros ir jaunimo centro, „V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: