Palanga naktį. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Šiąnakt, prieš pirmą valandą, dalyje Palangos dingus elektros energijos tiekimui naktį iš lovos pakilti teko ir kurorto vadovui Šarūnui Vaitkui. Gavęs gyventojos žinutę dėl elektros tiekimo gedimo, meras kibo į paieškas. Tačiau sužinoti, kas nutiko ir kada gyventojų būstuose vėl užsižiebs lemputės, merui taip ir nepavyko. Kaip ir prisikviesti į pagalbą ESO atstovus.

„Stresinė naktis Palangoje. Ar normalu, kad daugiabutyje naktį įvykus rimtam elektros tinklų gedimui, prisiskambinti atsakingoms tarnyboms tampa misija neįmanoma? Būtent tokią streso ir nusivylimų kupiną bemiegę naktį šiąnakt teko išgyventi kartu su Kretingos g. 57 namo ir dalies Vasaros g. esančių daugiabučių gyventojais“, – neseniai savo Facebooko paskyroje parašė Palangos vadovas Š.Vaitkus.

Meras pasakoja pastarąją naktį sulaukęs vienos gyventojos, advokatės J.R., žinutės, kad Klaipėdos pl. 57 name dingo elektra. Jos nebuvo ir dalyje Vasaros g. daugiabučių. Daugelis šių namų šildomi elektra.

„Skambinau naktį kam tik išmaniau – ESO, komunalininkams, bet niekas neatsiliepė. Suprantu, kad naktį žmonės miega, bet juk turi būti budintys darbuotojai, kad, nutikus ekstra situacijai, būtų į ką kreiptis. Jaučiausi absurdiškai, kai turėjau galimybę kalbėtis ne su specialistais, o tik su su kompiuteriu. Nešildomi daugiabučiai, už lango temperatūrai nukritus iki maždaug 20 laipsnių šalčio, pradėjo vėsti, o prisiskambinti ar kitaip susisiekti su atsakingomis tarnybomis bei su jų vadovais nesisekė: ESO prisiskambinti nepavyko, komunalinio vadovas telefono nekelia…“, – socialinių tinklų paskyroje teigia kurorto vadovas.

Š.Vaitkus pasakoja, jog prisiminęs, kad mesendžerio drauguose turi ESO vadovą Klaipėdoje. Skambino naktį ir jam, bet šis ragelio nepakėlė. Nieko negelbėjo ir išsiųsta žinutė.

„Nebeišmanydamas, kaip padėti žmonėms, prisiminiau, jog ESO yra dirbęs šiuo metu energetiku Palangos baseine dirbantis Bronius Balsys. Skambinu jam – buvo jau po pirmos. Atsiliepia Bronius, pakėliau žmogų iš miegų: „Broniau, atsiprašau, kad naktį skambinu, bet daugiau niekas nekelia“. Išsakau problemą, žmogus sako: ir aš bandysiu skambinti visais, kokius turiu iš seniau telefono numeriais. Toliau bendraujam su be šildymo likusia gyventoja, raminu ją. Galvoju – na, nebūna situacijų be išeičių. Jurita rašo, lyg kažkas buvo įsijungę ir vėl dingo. Galvoju – jau tada gerai, kažkas jau tvarko elektrą. Po kelių minučių rašo Jurita, kad elektrą įjungė, ESO vyrai sureagavo ir sutvarkė. Po kelių minučių sulaukiu Broniaus Balsio skambučio – žmogaus, kuriam pavyko prisiskambinti naktį ESO, nors jis šioje bendrovėje jau seniai nedirba. Bronius per šaltį užsivedė savo mašiną ir nuvažiavo prie tos pastotės. Gaunu žinutę: „Elektra, mere, jau yra“, – pastarosios nakties įvykiais Facebooke dalijosi meras ir dėkojo palangiškiui B.Balsiui, kad šis be didelių kalbų ėmėsi veiksmų padėti gyventojams.

Kaip toliau pasakoja meras, atsiradus elektrai jis sulaukęs ESO regiono vadovo žinutės – pastarasis paaiškino, kad vidurnaktį įvyko aukštos įtampos kabelio gedimas. ESO darbuotojai atliko perjungimus ir išvedė sugedusį kabelį iš tinklo, o vartotojams elektros įtampa buvo atkurta per nepilną valandą.

„Kaip sakoma, viskas gerai, kas gerai baigiasi, bet sutikite – situacija, kai, iškilus rimtai problemai, neįmanoma prisiskambinti jokiai atsakingai tarnybai, yra nenormali, ir ją būtina spręsti. Pirmadienį grįšime prie šio klausimo“, – teigė meras.

„Vakarinė Palanga“ dėl situacijos komentaro šiandien kelis kartus skambino ESO specialistui, atsakingam už ryšius su žiniasklaida, tačiau jis telefono ragelio nepakėlė.

„V.P.“ inf.

4 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: