Įvažiavimo į Palangą postas ties Oro uostu. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Šiandien policija pranešė, kaip vykdys judėjimo kontrolę tarp savivaldybių Vyriausybei leidus kurtis „socialiniams burbulams“ ir ką reikės pateikti pareigūnams, norint tuo tikslu išvykti bei kirsti kitos savivaldybės ribas.

Naujovė – „socialiniai burbulai“

Itin griežtame karantine jau turime šokių tokių pokyčių: leidžiami dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių artimi kontaktai, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai (įvaikiai, globotiniai, rūpintiniai), arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo. Šiuo tikslu galima vykti ir į kitą savivaldybę.

Tačiau tokiems artimų kontaktų turintiems šeimų ir (ar) namų ūkio nariams draudžiama turėti artimų kontaktų su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose. Taip pat pažymėtina, kad minimų artimų kontaktų metu jų dalyviai gali būti viešose vietose ar transporto priemonėse, net jei dalyvių yra daugiau kaip du.

Taip nusprendė Vyriausybė, trečiadienį priėmusi atitinkamą nutarimą dėl „socialinių burbulų“.

Papildomų dokumentų nereikia

Policija paaiškino, kaip spręs, išleisti jus į kitą savivaldybę ar ne ir ar būsite nubaustas.

Policija nurodo, jog siekiant pagrįsti savo teisę tokiems artimiems kontaktams, dokumentai nebūtini – tikrinantiems pareigūnams reikės žodžiu pateikti jų prašomas detales: vienišo žmogaus, pas kurį vykstate, vardą, pavardę, gimimo metus, gyvenamąją vietą ir pan., apie save ir (ar) kitą artimo kontakto dalyvį. Tuo atveju, jei jūsų pateikti faktai ir argumentai pareigūnų neįtikins, jums gali būti neleidžiama vykti toliau (arba liepta nutraukti artimą kontaktą) ir, įvertinus aplinkybes, pradėta administracinio nusižengimo teisena.

Policija atkreipė dėmesį, kad išvykus į kitą savivaldybę dėl čia nurodyto artimo kontakto, grįžtant į savo gyvenamosios vietos savivaldybę jums bus taikomi bendri reikalavimai, nurodyti dalyje „Vykimas į kitas savivaldybes asmeniniais tikslais“. Tad nepamirškite turėti įrodymų, kodėl norite įvažiuoti atgal į savo savivaldybę.

Kiekviename poste – posto vyresnysis

„Turbūt pagrindinis pokytis, kad atsirado pakeitimai Vyriausybės nutarime, atsirado sąvoka „socialinis burbulas“. Tai vėlgi pareigūnams turbūt bus šiek tiek sudėtingiau aiškintis vykimą į „socialinį burbulą“. Bet pareigūnams yra išaiškinta, kaip traktuoti tokius atvejus ir kaip jie taktiškai turėtų elgtis su žmonėmis“, – ELTAI šiandien sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Policijos departamento atstovas akcentavo, kad policija tiki žmonių sąmoningumu. Visgi, pasak jo, pareigūnams įtariant, kad žmogus meluoja, situacija bus nagrinėjama atidžiau, gali būti surašytas ir administracinio nusižengimo protokolas dėl karantino taisyklių pažeidimo.

R. Matonis ELTAI taip pat teigė, kad ateinantį savaitgalį išliks padidintas dėmesys pajūriui ir kitiems kurortiniams miestams.

„Vakarinė Palanga“ primena, jog kiekviename kontrolės poste yra paskirtas posto vyresnysis, kuris sprendžia visus klausimus. Policija pataria, jog, kilus nesutarimams dėl vykimo per postą ar esant ypatingiems atvejams, vykstantys žmonės gali prašyti sprendimus (nepraleisti ar pan.) spręsti dalyvaujant posto vyresniajam pareigūnui.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: