"Vakarinės Palangos" stop kadras

Eglė Jūraitė

„Oho!“, „Vau!“, „Nieko sau!“, – taip kelionę namo apsnigtais ir sunkiai pravažiuojamais Vilniaus keliais tiesioginės keliolikos minučių transliacijos Facebook paskyroje metu komentavo žinomas baleto šokėjas Nerijus Juška.

Eismo sąlygos – katastrofiškos

„Sėdėkit namuose, Vilnius, nemėginkit nosies kišti kur nors. Neįsivaizduojat, kas dedasi! „Furos“ stovi, mašinos pakelėse stovi, išvažiuoti negali! Dabar ką tik vienam daktarui padėjau išstumti – iš aikštelės išvažiuoti negalėjo, pusė mašinos buvo apsnigta. Eismo sąlygos – katastrofiškos. Neįsivaizduoju, kaip reikės grįžti namo?“, – transliacijos metu pasakojo garsus baleto primarijus.

„Vakarinės Palangos“ stop kadras

„Kam reikia sporto, galit drąsiai imti kastuvus ir važiuoti iki manęs – bus geriausias sporto klubas. Iš ryto valiau mašiną, ant stogo buvo per 20 centimetrų sniego. Žiūrėkit, kas čia dedasi, bet baisiausias dalykas, kaip man reikės privažiuoti prie namų. Kažkas man parašė, kad Palangoje ar Telšiuose nėra sniego, o čia (Vilniuje – red.past) baisu, baisu, baisu… Žieminės padangos, bet ratai kasasi, po apačia visur ledas“, – apie važiavimo apsnigtais, o vietomis stipriai pažliugusiais keliais ypatumus pasakojo garsus vyras.

„Vakarinės Palangos“ stop kadras

„Tuoj pamatysite, kas dedasi prie mano namų!, – žiūrinčiuosius iš anksto stebino šokėjas. – Netikėjau, kai sinoptikai sakė (kad tiek prisnigs – red.past.)“.

„Vajėzau, kokia košė! Svarbu į autobusą neįsimūryti. Vajėzau, „milimetrovkė“! Košė, tešlynas ant kelio!“, – komentavo N.Juška, išties labai nesaugiai pravažiuodamas visai greta priešais atvažiuojančio keleivinio autobuso.

Pašnekovas – navigacijos pranešėjas

„Palangoje šiandien žalia? Tai žinoma, ten pas jus visada vasara“, – juokavo vairuotojas, perskaitęs „Vakarinės Palangos“ žinutę.

„Vakarinės Palangos“ stop kadras

Beje, visą transliacijos laiką, kol N.Juška, vietomis kaip Dakaro ralio dalyvis, manevravo apsnigtais Vilniaus užmiesčio keliais, greta jo balso pasigirsdavo ir navigacijos įrenginio pranešėjo komandos.

„Namo su navigacija?“, – „Vakarinė Palanga“ paklausė šokėjo.

Nerijus, perskaitęs šį klausimą, ėmė juoktis.

„Buvau kitame Vilniaus gale filmavime. O dabar jau tingiu išsijungti navigaciją. Bet ir linksmiau mašinoje, yra su kuo pasikalbėti, nenuobodu važiuoti“, – juokavo baleto primarijus.

Kita vertus, anot N.Juškos, navigatorius jį, kaip ir visus vairuotojus, įspėja, kur kelyje yra greičio matuoklis.

„Vienoje vietoje, kai bandžiau pristabdyti, tiesiog ėmiau čiuožti“, – šiandien apie bandymą atsižvelgti į navigacijos pranešimą pasakojo garsus šokėjas.

„Vakarinės Palangos“ stop kadras

Liko be elektros

Kaip pranešė ESO, 12 val. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 18 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuojama Alytaus ir Vilniaus regionuose.

Šiuo metu dirba apie 90 ESO ir rangovų brigadų, šalinančių gedimus. Vartotojų be elektros regionuose skaičius: Alytaus regione – apie 6,5 tūkst., Vilniaus regione – apie 6,5 tūkst., Utenos regione – apie 4 tūkst., Kauno regione – apie 1,5 tūkst.

Kituose regionuose gedimai nefiksuojami.

Iškritus sniegui intensyvinamos pajėgos gedimams šalinti – sutrikimai šalinti visą naktį, o iš ryto pasitelktos papildomos operatyviosios pagalbos brigados. ESO specialistai dirba pilnu pajėgumu, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau.

Sausio 26-osios naktį iškritusi šlapio sniego apdraba susikaupė ant medžių, kurie neatlaikę sniego svorio lūžta ir virsta ant ESO skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

Palangos komunalininkai pasirengę

Vaizdai pro N.Juškos automobilio langus išties nuteikė stebėtis, ypač tuo metu, kai pas mus, pajūryje, kiemuose žaliuoja žolė, o vos pasirodžius snaigėms jos ir vėl pradingsta, nespėdamos padengti žemės nors minimaliu kritulių sluoksniu.

„Palangos komunalinio ūkio“ vadovas Gediminas Valinevičius „Vakarinei Palangai“ komentavo, jog kurorto komunalininkai snygiui yra pasirengę.

„Visą laiką atidžiai stebime orų prognozes, rodo, kad ir pas mus snigs, bet kiek bus to sniego ir koks intensyvumas, kol kas sunku pasakyti. Nė vienas nesame sudarę sutarties su gamta, tad kas žino, kaip bus. Tikimės, kad tiek, kiek Vilniuje, neprisnigs“, – kalbėjo G.Valinevičius.

Bendrovės direktorius teigė, jog daug darbo buvo ar pastarosiomis savaitėmis, kai ir pajūrio žmonės galėjo pasidžiaugti žiemos kritulių gausa.

„Palangos komunalinio ūkio“ nuotr.

„Darėme viską, ką galėjome. Gal buvo ir tokių, kurie liko nepatenkinti gatvių ar šaligatvių valymu nuo sniego, bet po valymo mašiną kiekvienoje Palangos gatvėje nepastatysi. Visumoje situacija yra kontroliuojama „, – komentavo „Vakarinės Palangos“ pašnekovas.

Palangos gatves nuo sniego valė ir, jei reiktų, valys 14 specialaus transporto mašinų, tarp jų 3 sunkvežimiai su sniego valymo peiliais priekyje ir druskos barstytuvais galinėje dalyje, taip pat ir mažieji analogiškos komplektacijos traktoriukai.

Iš viso valant gatves su mechanizuotomis transporto priemonėmis dirba 20 žmonių komanda dar 25 darbininkai rankiniu būdu sniegą valė kiemuose, praėjimuose tarp namų.

Šiai žiemai „Palangos komunalinis ūkis“ sudarė sutartį įsigyti 1200 tonų druskos. „Vienam išvažiavimui į miestą ir intensyviam gatvių ir šaligatvių valymui sunaudojama 25 tonos druskos. Išskirtiniais atvejais, kai druska nepajėgi sutirpdyti sniegą, panaudojamas žvyro ir druskos mišinys“, – pasakojo G.Valinevičius.

Anot bendrovės vadovo, įmonės vadybininkai nuolat stebi orų prognozes, esant dideliam snygiui ar prieš jį net naktimis važiuoja patikrinti, kokia situacija gatvėse. Būna atvejų, kai, prognozuojant daug žiemos kritulių, priimami sprendimai gatves druska pabarstyti dar prieš tai, kai pradės snigti. „Jei jau bus daug prisnigę, o mes tik tada barstysime druskos, neko gero nebus – patirpęs sniegas prilips prie asfalto dangos ir gausis baisi čiuožykla“, – paaiškino G.Valinevičius.

Kaip Nerijui Juškai sekėsi pasiekti namus, pamatysite čia:

https://www.facebook.com/nerijus.juska.37/videos/10162153851159988

„Vakarinės Palangos“ stop kadras
„Vakarinės Palangos“ stop kadras

1 KOMENTARAS

  1. Nebejuokinkit klaunai jūs!!!! Esat pasirengę sniegui? 😀 Praeitą kartą, kad ir kaip bebūtų liūdna, visos gatvės praktiškai nutirpo pačios. Buvo nuvalyta gal tik nedidelė dalis kelių. Ir jei sakot kad nespėjot valyti jų, tai galit nebeskiesti ir nebetriesti į kelnes, sniego buvo apie savaitę!!! Jei nusivalot gatves sau palankiose vietose, tai nereiškia, kad Palanga pasirūpinta ir galite galvoti ,,PX, gerai yra“.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: