Antanas Kalnius LRT nuotr.

Šįvakar Kretingos rajono meras Antanas Kalnius savo paskyroje socialiniame tinkle pasidalijo pranešimu apie tai, kaip nusprendė patikrinti, kiek iš tikrųjų žmonių rajone serga koronavirusu. Oficiali statistika, kuri vargu ar atitinka nūdienos realybę, gerokai nustebino kaimyninio miesto vadovą.

„Sekdami Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės pavyzdžiu, šiandien įdėmiai peržiūrėjome ir Kretingos rajone sergančiųjų koronavirusu oficialius sąrašus, pateikiamus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacinėje sistemoje.

Taigi, ką atradome?

Sistemoje nurodoma, kad šiuo metu Kretingos rajone serga beveik 450 asmenų. Tačiau tik kiek daugiau nei 230 koronaviruso atvejų patvirtinta šiemet, t.y. nuo sausio 1 dienos. Likusiems gi koronavirusas patvirtintas dar praėjusių metų gruodį, lapkritį ar net spalį.

Manau, kaip ir Jūs, taip ir aš netikiu, kad visi jie serga iki šiol. Tad šiandien pirmiausiai susisiekėme su rajono gydymo įstaigomis, kad šeimos gydytojai dar kartą sužiūrėtų, ar visi jų pasveikę pacientai yra suvesti į sistemą.

Tačiau labiau gilinantis į šią situaciją, ką šiandien man patvirtino ir Ž. Pinskuvienė, aiškėja, kad problema slypi ir giliau, nei tik šeimos gydytojų nesudėtose varnelėse grafoje „pasveiko“. Realu, kad tikslių sergančiųjų skaičių iki šiol nežinome ir dėl iki šiol tarpusavyje vis dar „nesusikalbančių“ skirtingų institucijų skirtingų sistemų“, – teigia meras A.Kalnius.

Anot jo, didžiausias krūvis išsiaiškinant šį sergančiųjų skaičiaus detektyvą ir vėl teks mūsų medikams.

Taip pat jis pranešė, kad dėl dalies karantino palengvinimų Vyriausybė spręs atsižvelgdama į situaciją kiekvienoje Savivaldybėje. Vienas iš kriterijų – ne bendras sergančiųjų skaičius, bet susirgusiųjų skaičius Savivaldybėje per paskutiniąsias 14 dienų. Pagal šį kriterijų Kretingos rajonas šiandien užima 27-28 vietas.

„Tad jau paprašiau specialistų itin įdėmiai peržiūrėti paskutinių 2 savaičių susirgusiųjų sąrašus“, – akcentavo Kretingos rajono vadovas, leisdamas suprasti, kad, galimai, iš tikrųjų statistinė situacija yra visai kitokia.

„V.P.“ inf.

Apie stulbinamus duomenų neatitikimus jau prakalbo ir daugiau merų (2021 02 09). Plačiau apie tai čia:

16 KOMENTARAI

  1. Reikėtų visiems miestų ir miestelių merams pasidomėti ta “ statistika“
    . Ko gero, po varnelių sudėjimo, Lietuva pateks į europos sąjungos šalių sąrašo galą ir lietuvaičiai vėl galės laisvai keliauti po šalis be jokios izoliacijos. Kuo greičiau tuo geriau. Jau nekalbant apie karantino ir kaukių dėvėjimo nutraukimą.

  2. nesuprantu,negi visi,tie idejiniai,,expertai,,medikai,,mokslininkai,,ir t.t.pardave sielas velniui,kaip jie,paziures savo vaikams ir anukams i akis,kada isaiskes visa melagiena

  3. Ną melas akivaizdus jau senai pirmo karantino metu buvo aišku,kad kovid tik priedanga visų oligarchų norų pildymams,tik gaila,kad turim tokį apgailėtiną dar save vadinantį Lietuvos prezidentu MELAGĮ.

  4. Prie ko cia prezidentas melagis,ka veikia pradedant ligonines vadovybe dirba nuotoliniu budu ir neziuri ka veikia darbuotojai administracija ligoniniu,savivaldybiu merai ligoniniu darbuotojai aisku laiko neturi juk sokiu mokintis reikia juk sokiai svarbiau net uz pateikiama statistika .dirba pagal daineles zodzius“kas nesokines tas pydaras“ tai ko cia prezidentas melagiena ,sveikatos ministre ikurti specialia grupe kuri turetu tikrinti ligonines ir skelbti tikrus faktus o ne kas ka parasyti pamirso ar nepamirso ,truksta pacios sveikatos ministerijos veiklumo,o ne prezidentas.pamastykim kas ka turi dirbti .

  5. Jums visiems problemos su teksto suvokimu? Jus kai skaitot – suprantat ka skaitot? Ar suvokiat apie ka eina kalba? Nei sis meras, nei Pinskuvieve negincyja susirgusiuju skaiciaus. Betvarke yra PASVEIKUSIUJU grafoje. T.y. visi sitie zmones sirgo, bet kai pasveiko – daktarai to nepazymejo sistemoje. Kad nutrauktu karantina, atlaisvintu judejima – reikia kad nebutu NAUJU susirgimu, o ne kuo daugiau pasveikusiuju. Nuo pasveikusiuju skaiciaus niekas nesikeicia, tik statistinis tikslumas. Skaitot knyga – matot spyga, Don Kichotai

  6. Korona neabejotinai nuveikė lb daug mūsų šalelėje: jau neskaitant smarkiai išaugusio mokytojų be diplomo skaičiaus ypatingai išaugo bediplomių daktarų skaičius. Jei ne daugiau tai kas antras tikrai dabar LR yra medikas (gaila – be diplomo), jaučiantis esąs pajėgus spręsti visas sveikatos problemas, kritikuoti visus medikus iš eilės ir be gailesčio ,,rašyti nuosprendžius“. Toks mano palinkėjimas visiems ,,specialistams“: kai tik užeis nenumaldomas noras eilinį kartą sulyginti visus medikus ar mokytojus su žeme – staigiai atsisukite į savo veiklos barą. Ar ten viskas ,,blizga“? Linkiu sėkmės gręžiojantis į savo daržą ir mokantis pagarbos kitų veikloms.

  7. Kad betvarke funkcionieriu galvose gal ir butu galima ,bandyti ,patiketi,bet deja Sia liga “serga “”naujo pasaulio” kurejai ,kuriu ideologija yra statoma tik ant melo pamatu.O kad koloborantu buvo yra ir bus,tai aisku ,upscale mums uzaugusiems prie sovietu….

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: