Palangos pajūryje. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Šiandien Vyriausybė nusprendė karantiną pratęsti dar mėnesiui, iki kovo 31 dienos, tačiau kai kurie ribojimai yra atlaisvinami ir įsigalioja jau nuo rytojaus. Judėjimo tarp savivaldybių ribojimai pratęsiami iki kovo 15 dienos 24 valandos, tačiau atlaisvinama galimybė judėti žiedinių savivaldybių ribose.

Nuo rytojaus:

Karantinas. Vyriausybės sprendimu, karantino režimas pratęstas dar mėnesiui iki kovo 31 d. 24 val. Pagal anksčiau Ministrų kabineto priimtą nutarimą, karantinas Lietuvoje buvo pratęstas iki vasario 28 dienos. Ekspertų taryba antradienį pranešė rekomenduojanti režimą pratęsti, tačiau konkretaus laikotarpio tuomet nenurodė.

Judėjimo ribojimai. Judėjimo tarp savivaldybių ribojimas pratęstas iki kovo 15 dienos, tačiau nuspręsta leisti žmonėms, gyvenantiems besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, judėti tarp šių savivaldybių. Laisvas judėjimas tarp žiedinių savivaldybių bus galimas nuo ketvirtadienio.

Žiedinėmis savivaldybėmis vadinamos didžiuosius šalies miestus supančios savivaldybės, nepatenkančios į tų miestų sudėtį. Tai reiškia, kad rajonas turi atskirą savivaldybę. Būtent toks judėjimas ir bus atlaisvintas.

Kaukės. Vyriausybė taip pat priėmė kaukių dėvėjimo tvarkos pokyčius. Kaukes atvirose erdvėse nuo ketvirtadienio reikės dėvėti tik tuomet, kai neįmanoma užtikrinti dviejų metrų atstumo nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Reikalavimas dėvėti kaukes uždarose vietose nesikeičia.

Kartu su kaukių dėvėjimo lauke prievolės atšaukimu Vyriausybei buvo pateikta ekspertų tarybos rekomendacija nebeleisti dėvėti medžiaginių kaukių ar skydelių. Tokiu atveju ten, kur kaukės yra būtinos, tektų dėvėti tik medicinines kaukes arba respiratorius. Tačiau Vyriausybė nusprendė šio klausimo nesvarstyti.

Šiuo metu visose viešose vietose vyresniems nei šešerių metų amžiaus žmonėms privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai gali būti kaukės, respiratoriai arba kitos priemonės.

Išimtys taikomos neįgaliesiems, sportininkams ar esant už gyvenamųjų vietovių ribų.

„V.P.”, lrytas.lt inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: