Vyriausybė leidžia atvirose erdvėse bendrauti jau dviejų namų ūkio nariams. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė atlaisvinti kai kurias karantino sąlygas. Sužinokite, kas keičiasi.

Būriavimasis. Nuo kovo 6 d. švelninami reikalavimai dėl asmenų bendravimo, leidžiant dviejų šeimos ar dviejų namų ūkio narių artimus kontaktus bei didinant besibūriuojančių asmenų skaičių atvirose erdvėse. Viešose atvirose vietose asmenys galės būti ne didesnėmis nei penkių asmenų arba dviejų šeimos ar dviejų namų ūkio narių grupėmis.

Taip pat nuspręsta leisti dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių artimus kontaktus atvirose erdvėse, šventes atvirose erdvėse, kai dalyvauja iki dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių.

Atsižvelgiant į tai, kad leidžiama teikti vis daugiau paslaugų, Vyriausybė leis asmenims palikti gyvenamąją vietą ne tik dėl būtinųjų paslaugų gavimo, bet kai jie palieka gyvenamąją vietą dėl bet kokių paslaugų gavimo.

Fizinis aktyvumas. Siekiant didinti asmenų fizinį aktyvumą, Vyriausybė nutarė didinti paslaugų bei užsiėmimų prieinamumą atvirose erdvėse ribotam asmenų skaičiui, užtikrinant operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas priemones.

Sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse bus galima teikti ne daugiau kaip penkiems asmenims.

Parkai, pažintiniai takai, kultūros įstaigos. Kartu bus leidžiama fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekose, taip pat veikti pažintiniams takams, parkams, muziejams, galerijoms ir kitoms ekspozicinėms erdvėms, zoologijos ir botanikos sodams esantiems atvirose lauko erdvėse.

Juose taip pat galės lankytis ne didesnės nei penkių asmenų ar dviejų šeimų grupės.

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtino, kad prioritetas teikiamas lauko veiklų atnaujinimui, o uždaras kultūros įstaigas būtų galima svarstyti atverti savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu yra mažesnis.

Tuo tarpu didžiuosiuose miestuose, taip pat vietovėse, kur padėtis blogesnė, būtų galima „ir toliau eiti pilotinių modelių ar specialių reikalavimų keliu“.

Renginiai. Taip pat pritarta leisti renginius, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei du asmenys arba vienos šeimos nariai.

Vairavimo egzaminai ir mokymai. Ministrų kabinetas nutarė nuo kovo 10 d. leisti teikti transporto priemonių vairavimo mokymo ir egzaminavimo paslaugas.

Neformalusis ugdymas. Nuspręsta leisti vykdyti neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip penki asmenys.

Pasimatymai pataisos įstaigose. Kartu nutarta leisti trumpalaikius pasimatymus pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu šis rodiklis Lietuvoje siekia 255 naujus atvejus 100 tūkst. gyventojų.

„V.P.“, lrytas.lt inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: