Itin talentingo Palangos fotomeistro Aldo Kazlaukso nuotr.

Palangoje tradiciškai Kovo 11-osios minėjimo renginiuose pasirodymus rengia jaunieji palangiškiai. Tad šiemet Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų klausiame: „Kas Tau yra laisvė?“. Atsakymai įvairūs. Vieni muzikos kalba, kiti braukdami teptuką ar užsiimdami kita įdomia veikla pasakoja, ką jiems reiškia gyventi laisvoje Lietuvoje.

Jau kovo 1 d. Nepriklausomybės aikštėje įžiebta paroda – instaliacija „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“. Čia galima susipažinti su šiandienos Palangos jaunimo pulsu – ką jie veikia, galvoja ir jaučia. Visi projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11 dienos. Jie kuria ir kurs ateities Lietuvą. Simboliškai ir vieningai visi kartu laiko trispalvę – mūsų valstybę savo rankose. Kovo 11-ą dieną jų mintis apie laisvę galėsite ne tik perskaityti, bet ir išgirsti. 

Šventinę dieną vyksta Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtinių koncertas „Dainos Lietuvai“. Skamba užsienio ir lietuvių autorių kūriniai, kuriuos atlieka akordeono, saksofono, fleitos bei chorinio dainavimo klasių mokiniai. Renginys rodomas Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook paskyroje (www.facebook.com/Palangoskc). Koncertas prasidėjo 11 valandą.

Palangos kultūros ir jaunimo centras, bendradarbiaudamas su verslo ir lyderystės akademija „In corpore“, pernai rudenį kvietė jaunimą kalbinti senjorus apie jiems įsimintiniausias ir vertingiausias vietas Palangoje. Susitikimai ir diskusijos vyko kurhauze. Senjorų pasakojimus jaunieji projekto dalyviai aprašė bei įamžino, kaip šios vietos atrodo šiandien. Jaunimo iniciatyvų projektas „Kartų dialogas: išgirsk, pamatyk, atrask“ kviečia į fotografijų parodą, kuri šiandien eksponuojama Grafų Tiškevičių alėjoje.

O Šventosios naująją aikštę Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną papuošė moksleivių piešiniai apie laisvą Lietuvą. Konkursą „Laisva Lietuva“ laimėję jaunieji menininkai savo darbus eksponuoja naujosios aikštės pastato languose. Šventinę dieną aikštėje skambės dainos, skirtos Lietuvai.

„Vakarinės Palangos“, Palangos kultūros ir jaunimo centro inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: