"Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Nuo pirmadienio, kovo 22 d., 45 savivaldybėse į klases leista sugrįžti pradinių klasių mokiniams. Leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientams – grupėmis ne daugiau kaip po 5 mokinius. Pamažu atveriamas neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas. Taip šiandien nuspręsta Vyriausybės posėdyje. Kaip šis procesas bus organizuojamas Palangoje, komentuoja miesto valdžios atstovai.

Palangos pradinukai bus laukiami visose juos ugdančiose mokyklose

Pradinių klasių mokiniams leista grįžti į kontaktinį ugdymą tose savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų. Mokantis klasėse bus privaloma laikytis visų operacijų vadovo nustatytų reikalavimų – išlaikyti saugų atstumą, valdyti mokinių srautus, kad jie kuo mažiau maišytųsi, dezinfekuoti ir vėdinti patalpas, vaikams dažnai plautis rankas skystu muilu ir pan. Galima rinktis mišrų būdą, t. y. dalį laiko mokytis kontaktiniu būdu, dalį – nuotoliniu. Jei klasėse būtų fiksuojami susirgimai, klasė grįžtų į nuotolinį ugdymą.

Tarp tų savivaldybių, kurioms leista pradinukus grąžinti į klases, yra ir Palanga.

„Vakarinei Palangai” su miesto vadovais pavyko susisiekti likus vos keliolikai minučių iki darbo dienos pabaigos. „Kaip tik baigėme pasitarimą, kaip organizuosime pradinukų sugrįžimą į mokyklas, taip pat abiturientų konsultacijas ir neformalaus ugdymo užsiėmimus”, – „Vakarinei Palangai” sakė kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus.

Anot mero, nuo pirmadienio mokytis kontaktiniu būdu sugrįš tiek Pradinės mokyklos, tiek „Baltijos” bei V.Jurgučio progimnazijos ir Šventosios pradinukai.

Kol kas neaišku, ar pradinukams reikės klasėse ir visose mokyklų patalpose būti su apsauginėmis kaukėmis. „Manau, šis reikalavimas turėtų išlikti, kaip tai buvo ir pirmojo karantino metu”, – sakė meras.

Kaip bus laikomasi saugaus atstumo klasėse? Ar, sugrįžus pradinukams į klases, bus pastatyta daugiau suolų, o gal stalai bus išstumdyti, kad būtų reikiami atstumai tarp vaikų?

Savivaldybės administracijos vadovė Akvilė Kilijonienė komentavo, jog Savivaldybė dar negavo, bet tikisi vėliausiai penktadienį sulaukti operacijų vadovo išsamių išaiškinimų ir dėl kaukių dėvėjimo, ir dėl to, kaip turi būti užtikrinamas saugus atstumas tarp mokinių klasėse, ar teks stumdyti suolus ir tokiu būdu sudaryti saugias erdves vaikams. Kalbant apie testavimą, kuomet Vyriausybei šiandien siūlyta įpareigoti savivaldybes, jog ir vaikai, ir pedagogai privaloma tvarka būtų testuojami dėl koronoviruso kas 5 ar 7 dienas, anot A.Kilijonienės šis siūlymas išliko tik rekomendacinio pobūdžio. Tačiau gal ir dėl jo išsamiau bus pasisakyta laukiamuose operacijų vadovo išaiškinimuose.

Pastarosiomis dienomis Palangoje jau kelintą parą nefiksuotas nė vienas susirgimo COVID – 19 atvejis. Ar toks dalinis ugdymo atlaisvinimas nėra šiuo metu vis dėlto dar rizikingas ir ar nepadaugės Palangoje susirgimų skaičiai?

„Tikimybė užsikrėsti ir susirgti visada yra didelė. Žinoma, sugrąžinus pradinukus į klases, ši rizika gerokai išauga, nes kontaktas vyks ir tarp tėvų, ir tarp mokinukų bei pedagogų. Bet jau pripratome prie karantino reikalavimų, nelyginant, kaip tai buvo pirmojo karantino metu, jau žinome, kad privalome laikytis saugaus atstumo, svarbu ir higiena, suprantame savo atsakomybę saugotis patiems ir saugoti save. Žinoma, situacija visur yra labai trapi. Štai pažiūrėkime, kokia pastarosiomis dienomis drastiška padėtis Lenkijoje, kur per pastarąją parą fiksuota daugiau kaip 25 tūkstančiai susirgimų atvejų. O juk Lenkija visai šalia”, – kalbėjo meras Š.Vaitkus.

Šiuo metu Palangos mokyklų pradines klases lanko 190 moksleivių.

Abiturientams – atskiras mokyklos aukštas

Visi, išskyrus pradinukus, ir toliau mokysis nuotoliniu būdu, išskyrus tai, jog dvyliktokams bus leista dalyvauti kontaktinėse konsultacijose. „Vakarinės Palangos” nuotr.

Nuo pirmadienio leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientų grupėms iki 5 mokinių. Per konsultacijas mokyklose būtina laikytis operacijų vadovo nustatytų reikalavimų: laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas ir paviršius ir kt. Tai galioja visose savivaldybėse, nepriklausomai nuo sergamumo lygio.

Kaip kontaktinis abiturientų konsultavimas bus organizuojamas Palangoje?

„Šiandien kalbėjome tiek su Senosios gimnazijos vadovu Leonu Šidlausku, tiek su V.Jurgučio progimnazijos direktore Laimute Benetiene. Pradinukai šioje mokykloje turi atskirą korpusą su atskiru įėjimu, tad nusprendėme, jog abiturientai į konsultacijas rinksis V.Jurgučio progimnazijos pagrindinio korpuso trečiajame aukšte. Kitaip tariant, abiturientams atiduosime visą trečiąjį aukštą. Tačiau vienoje klasėje vienu metu galės būti ne daugiau 5 moksleivių”, – komentavo Palangos vadovas.

Anot jo, Senosios gimnazijos vadovybė turės taip sudėlioti konsultacijų tvarkaraščius, kad dėl skirtingų mokymo dalykų besirenkantys moksleiviai vienu metu neturėtų daug kitų kontaktų ir nesusidarytų mokinių srautai koridoriuose.

Abitūros klasėse šiais mokslo metais Palangoje mokosi 100 mokinių.

Jau pradės veikti Sporto centras, muzikos mokykla, moksleivių klubas

Šios dienos Vyriausybės nutarimu, savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų, leidžiamas kontaktinis neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai ar suaugusieji, ir užtikrinamas 30 kv.m. paslaugos teikimo plotas vienam vaikui ar suaugusiajam. Per užsiėmimus būtina laikytis operacijų vadovo nustatytų visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų.

Palangos savivaldybės administracijos direktorė A.Kilijonienė komentavo, jog nuo pirmadienio veiklą atnaujins Sporto centro visų sporto šakų treneriai, tačiau, kaip minėta, jie vienu metu galės treniruoti ne daugiau 5 vaikų.

S.Vainiūno meno mokykloje dėl labai nedidelių patalpų ir dėl to neįmanomo išlaikyti saugaus atstumo vyks tik individualūs užsiėmimai, kai pamokoje dalyvauja tik moksleivis ir pedagogas. „Daugų daugiausiai galės būti du mokiniai ir mokytojas. Jokie grupių ar ansamblių užsiėmimai dar negalimi”, – „Vakarinei Palangai” sakė A.Kilijonienė.

Palangos moksleivių klube taip pat bus būtina užtikrinti 30 kv. metrų ploto vienam pedagogui ar moksleiviui. Todėl kontaktiniuose užsiėmimuose galės dalyvauti iki 5 mokinukų, o grupiniai užsiėmimai ir toliau vyks nuotoliniu būdu.

Jau anksčiau visose savivaldybėse leista neformaliojo švietimo teikėjams dirbti 5 žmonių grupėmis atvirose erdvėse.

Ne visi pedagogai sutiko skiepytis. Ar jiems bus leista dirbti?

Palangos meras Šarūnas Vaitkus šįvakar „Vakarinę Palangą” informavo, jog šios dienos duomenimis Palangoje nuo koronaviruso pasiskiepijo apie 70 procentų visų pedagogų. Likusieji apie 10 procentų jų jau persirgo ir įgijo natūralų imunitetą, tačiau apie 20 procentų mokytojų skiepytis atsisakė.

Nemažai pedagogų paskiepyti dabar jau laikinai sustabdyta „AstraZeneca” vakcina. „Jokių išskirtinių šalutinių poveikių fiksuota nebuvo”, – sakė meras.

Ar tiems pedagogams, kurie atsisakė skiepytis, bus leista dirbti su mokiniais kontaktiniu būdu?

Kaip „Vakarinei Palangai” šįvakar sakė Savivaldybės administracijos vadovė A.Kilijonienė, mūsų šalyje nėra jokio įstatymo, kuris draustų dirbti tiems, kurie skiepytis nenori. „Gal kažkokių išaiškinimų ar rekomendacijų rasime laukiamame operacijų vadovo išaiškinimuose, tačiau tokios nuostatos mūsų šalies įstatymuose nėra”, – kalbėjo Administracijos direktorė.

Į mokyklas leista grįžti 45 savivaldybėse

Šiuo metu šioje grupėje yra Akmenės rajono, Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Skuodo rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono, Zarasų rajono savivaldybės.

Galėtų grįžti ir tose savivaldybėse, kur susirgimų skaičius didesnis

Tose savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų siekia 200 atvejų, pradinių klasių mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu arba šių savivaldybių pasirinktose ugdymo įstaigose – mišriu būdu, periodiškai atliekant mokinių, jų šeimų ir mokyklose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų bandomąjį profilaktinį tyrimą.

Mokykloms, kurios 26 savivaldybėse jau anksčiau buvo pasirinkusios saugaus sugrįžimo modelį ir pasiryžusios periodiškai testuotis kaupinių metodu, rekomenduojama toliau dirbti tokiu pat būdu. Pažymima, kad šios mokyklos, o jų yra daugiau kaip 60, turės didesnę galimybę kontroliuoti situaciją, išlikti saugios ir išvengti užsidarymo.

1 KOMENTARAS

Taip pat skaitykite: