Taip sudegęs namas Palangos Lydekų gatvėje atrodė šįryt. Prano Žeimio nuotr.

Eglė Jūraitė

Šiandien paryčiui Palangoje, Lydekų gatvėje, kilęs didžiulis gaisras be pastogės paliko aštuonis žmones, tarp jų tris nepilnamečius vaikus. „Tai didžiulė nelaimė, aštuoni žmonės tik per plauką liko gyvi, sudegė absoliučiai visas jų turtas. Tačiau noriu pažymėti ir tai, kokia fantastiška yra Palangos bendruomenė: visi susitelkę padeda, kas, kaip ir kuo gali“, – šįvakar visai neseniai „Vakarinei Palangai“ sakė kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus.

Užsidegė paryčiui

„Šiandien 03.25 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Palangoje, Lydekų g. dega namas. Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos, Kretingos ir Klaipėdos rajonų priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. informacija apie įvykį perduota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočiai, Klaipėdos apskrities vyriausiam policijos komisariatui“, – šįryt pranešė Bendrasis pagalbos centras.

Kaip „Vakarinei Palangai“ sakė iš ryto situaciją dėl gaisro ir pagalbos nukentėjusiems žmonėms aiškinęsis meras Š.Vaitkus, panašu į tai, kad ugnis užsiplieskė gyvenamojo pastato antrajame aukšte.

Šis incidentas per plauką, pilna to žodžio prasme, vos netapo pragaištingas aštuoniems name gyvenusiems žmonėms. Viena iš gyventojų nusprendė naktį nueiti į tualetą ir tik tuomet pamatė, kad namas skendi liepsnose. Ji sugebėjo pažadinti kaimynus, ir visi, kas kaip buvo, taip ir bėgo iš degančio pastato. Žmonės lauke atsidūrė pusnuogiai, vos išlipę iš lovų, kas su šlepetėmis, o kas ir basi.

Jei ne ši moteris, miesto vadovas neabejoja, jog, ko gero, gyventojai būtų uždusę ir sudegę.

„Jie nespėjo nieko pasiimti, absoliučiai jokių daiktų, viskas sudegė – ir drabužiai, ir dokumentai, ir telefonai. Žmonės šoko būsenos lauke atsidūrė su apatiniais drabužiais“, – „Vakarinei Palangai“ šįvakar kalbėjo kurorto vadovas.

Ugniagesius iškvietė kaimynai.

Būstus nuomojosi

Anot Š.Vaitkaus, jo prašymu iš pat ryto į gaisro vietą nuvyko mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas ir patarėjas Pranas Žeimys. Jie aiškinosi ir gaisro padarytus nuostolius, ir tai, kaip galima padėti žmonėms. Su jais telefonu bendravo ir kurorto vadovas.

Name gyveno aštuoni žmonės: dvi šeimos ir du pavieniai vyrai.

Vienoje šeimoje yra du nepilnamečiai 11 ir 13 metų vaikai, kitoje moteris ir pradinukė dukrytė.

Visi gyventojai būstus name nuomojosi ilgalaikei nuomai, namas priklauso ne Palangos gyventojui ir šeimininkas jame negyvena. „Vakarinės Palangos“ žiniomis, namo savininkas po gaisro užsipuolė nuomininkus ir reikalavo, kad šie padengtų visus nuostolius. Tai pasakojo gaisrą patyrę žmonės.

Gaisras Palangos Lydekų gatvėje. Stop kadras iš kaimynų filmuotos medžiagos. „Vakarinės Palangos“ nuotr. (TV3 paskelbta filmuota medžiaga)

„Nelaimę patyrusiems žmonėms suteikėme laikinas gyvenamąsias patalpas Palangos socialinių paslaugų centre. Čia yra kambariai su individualiomis virtuvėlėmis, yra visi reikalingi virtuvės rakandai ir indai. Jei šie nukentėjusieji nuo gaisro yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Palangoje ir jei jų pajamos neviršija tam tikros nustatytos ribos, jiems Savivaldybė išmokės vienkartines socialines pašalpas“, – „Vakarinei Palangai“ sakė miesto vadovas. Jis teigė, jog visi sudegusio namo būstų nuomininkai iki šiol yra šoko būsenos.

Š.Vaitkus taip pat pasakojo, jog po žinios apie gaisrą bei kreipimosi socialiniuose tinkluose, jis sulaukęs begalės skambučių ir žinučių.

„Palangos bendruomenė tikrai yra fantastiška, žmonės masiškai skambino man, teiravosi, kuo gali padėti, kur vežti daiktus, kuriuos nori paaukoti. Skambučių buvo tikrai labai daug. Taip pat man paskambino Telšių vyskupijos atstovai, jie pranešė, jog gali šeimoms paaukoti nemažai baldų. Dabar šios dovanos padegėliai neturėtų kur dėti, bet, kai tik jiems bus reikalingi baldai, jie gali būti atvežti“, – pasakojo meras.

Savo auklėtiniams suskubo padėti ir Palangos mokyklos.

Padėti galite ir jūs

Šįvakar kalbėdamas su „Vakarine Palanga“ kurorto vadovas akcentavo, jog šioje situacijoje, kai aštuoni žmonės liko praktiškai basi, pagalbos nebus per daug.

„Kreipiuosi į kiekvieną Palangos miesto bendruomenės narį – nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms labai reikalinga Jūsų pagalba. Naktį Palangoje įvykęs gaisras šeimą su dviem mažamečiais vaikais paliko be nieko – be namų, be daiktų, be drabužių… Palangos miesto savivaldybė, kiek leidžia teisės aktai, skubiai suteikė šeimai pagalbą – nukentėjusieji apgyvendinti geromis sąlygomis, jiems bus skirta vienkartinė piniginė išmoka. Padėsime viskuo, kuo galėsime, kad tik šeima kuo greičiau vėl atsistotų ant kojų. Tačiau vien Savivaldybės pagalbos šiuo sunkiu metu yra per maža – naktį kilusio gaisro metu žmonės liko be nieko. Todėl kviečiu visus Palangos miesto gyventojus – būkime bendruomeniški, susitelkime ir kas kuo gali padėkime šeimoms su vaikais, visiems šiąnakt be namų likusiems žmonėms. Būkime tikra bendruomenė – ištieskime pagalbos ranką tiems, kuriems to labai labai reikia. Ačiū už Jūsų supratingumą ir gerumą“, – kalbėjo miesto vadovas.

Dabar ypač skubiai reikalingi įvairūs rūbai ir daiktai:

berniukui – ūgis 1,64 m (13 metų), stambokas (70 kg), dydis M, L; batų dydis 41;

moteriai – ūgis 1,70 m, drabužių dydis XL; batų dydis 41-4;

mergaitei – ūgis 1,58 m (11 metų), drabužių dydis XS, batų dydis 37.

Vyrui reikalingas dviratis (iki darbo nuo krizių centro apie trys km), moteriai – dviratis su vaikiška kėdute.

Kreiptis tel.: 8 61 551299; drabužius galite vežti adresu Klaipėdos pl. 76 (miesto ligoninės pastatas), Palangos m. socialinių paslaugų centras arba Gintaro g. 34 (miesto Savivaldybės kiemas).

Norintieji ir galintieji šeimą su dviem vaikais paremti piniginėmis lėšomis, tai galite padaryti pervesdami Jūsų pasirinktą sumą į sąskaitą: Sonata Gailiūnaitė, LT297181600442724658, Šiaulių bankas.

Artimiausiu metu paskelbsime, kur galima pravesti piniginę pagalbą ir likusiems šiąnakt gaisre nukentėjusiems žmonėms.

1 KOMENTARAS

  1. Kodėl rašoma neteisinga informacija? Apie šeimą su dviem vaikais, gal ir teisinga, bet kita šeima yra moteris su pirmokėliu sūnumi, o ne dukra, kaip rašoma straipsnyje . Puikiai žinau, nes tai yra mano dukra ir anūkas. Nepatikrinate informacijos ir klaidinate žmones.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: