Policijos kontrolės postas ties įvažiavimu į Palangą. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Šiandien Vyriausybei nusprendus nuo šio vidurnakčio iki balandžio 6 – osios 24 val. sugrąžinti draudimą judėti tarp savivaldybių, naujiems sugriežtinimams rengiasi ir Palangos policija. „Bus taip, kaip buvo gruodžio viduryje”, – apie judėjimo ribojimų kontrolę „Vakarinei Palangai” sakė Palangos komisaras Algirdas Budginas.

Šį savaitgalį – postai ties įvažiavimais

Šiandien Vyriausybė nusprendė asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimus atnaujinti laikotarpiu nuo kovo 27 d. 00:00 val. iki balandžio 6 d. 24:00 valandos. Naujiems sugriežtinimams šiandien ja rengiasi ir Palangos policija.

Kaip „Vakarinei Palangai” sakė Palangos policijos viršininkas A.Budginas, Palangoje, kaip ir gruodžio viduryje, ties visais pagrindiniais įvažiavimais į miestą bus įrengti policijos patikros postai. Ar teisėtai vykstama į kurortą bus tikrinama penkiose vietose: Palangoje Kretingos gatvėje, Nemirsetoje, ties Oro uostu, ties Darbėnų keliu bei Šventojoje.

Paklaustas, ar judėjimo kontrolės postai veiks ištisai visas 17 dienų, kuomet galios atnaujintas draudimas kirsti kitos savivaldybės ribas, komisaras teigė, jog tai bus sprendžiama atsižvelgiant į situaciją.

„Dabar esame aptarę, jog postai ties įvažiavimais į miestą tikrai bus šį savaitgalį, dėl ateinančios savaitės spręsime po šio savaitgalio – gal postai išliks, gal jie bus tik tam tikromis valandomis, kai yra didesni judėjimo srautai”, – kalbėjo Palangos policijos vadas.

Akivaizdu, jog postai tikrai turėtų būti ir ateinantį ilgąjį savaitgalį, kuomet švęsime Velykas.

Paklaustas, nuo kelintos valandos rytoj keliuose ties Palanga jau budės pareigūnai, policijos viršininkas teigė, to tikrai neatskleisiąs.

„Tai neviešinama informacija. Laiko tikrai neišduosiu. Be to, galiu pasakyti vieną laiką ir jūs paskelbsite, o mes kontrolės eigoje pamatysime, jog mums reikia visai kitu laiku jau būti ties įvažiavimais. Draudimai įsigalioja šį vidurnaktį, nepatariu manyti, jog policija naktį ties įvažiavimai neatsistos. Neatmetu galimybės, jog judėjimo kontrolės postai ties įvažiavimais į Palangą bus įrengti jau šį vidurnaktį. Būkime drausmingi, jei nurodyta, jog judėti tarp savivaldybių negalima jau nuo šio vidurnakčio, vadinasi, tai daryti negalima”, – kalbėjo A.Budginas.

Kadangi šiandien dar galima netrukdomai įvažiuoti į Palangą, kaip elgtis tiems žmonėms, kurie atvyko šiandien ir galimai nusprendė čia pasilikti visam savaitgaliui, pailsėti pajūryje?

„Kaip minėjau, draudimas įsigalioja nuo šio vidurnakčio. Vadinasi, tie, kurie neturi teisės būti Palangoje po vidurnakčio, čia būti negali. Jei atvykote į Palangą šiandien, geriau iki 24 val. išvažiuokite, kitaip tapsite „nelegalais” ir galite būti nubausti”, – „Vakarinei Palangai” komentavo komisaras.

Papildyta 14:40 Palangos mero komentaru:

Palangos meras Šarūnas Vaitkus judėjimo į Palangą draudimą komentuoja kitaip. Jis teigia, jog tais atvejais, jei žmonės atvyko į Palangą iki šio vidurnakčio, jie gali pasilikti kurorte, bet privalo turėti ir esant reikalui policijos pareigūnams parodyti viešbučio rezervacijos lapą. Tokiems Palangos svečiams visą buvimo kurorte laiką negalima migruoti iš Palangos į kitą savivaldybę ir vėl čia grįžti. Išvažiuoti bus galima tik keliaujant namo.

Papildyta 15:05:

Savo poziciją patikslino ir Palangos komisaras A.Budginas. Pareigūnas teigia, jog tie, kurie atvyks į Palangą iki šio vidurnakčio, galės čia pasilikti, jei turės viešbučio rezervacijos lapą ar būsto nuomos pas privatininkus sutartį. Tokia sutartis būtina ir trumpalaikei nuomai. Visiems kitiems, kurie neturės panašių dokumentų ir neturi teisės nuo rytojaus būti Palangoje, būtina iš jos išvykti iki šio vidurnakčio.

Policijos kontrolės postas ties įvažiavimu į Palangą. „Vakarinės Palangos” nuotr.

Nuskaitys numerius nuotoliniu būdu

Šiam savaitgaliui Palangos policija kol kas nepaprašė kolegų pastiprinimo, ketinama išsiversti savo jėgomis. Tačiau, anot komisaro, esant reikalui į pagalbą gali būti pakviesti Kretingos, Klaipėdos rajono ar uostamiesčio pareigūnai.

Planuojama, jog šį savaitgalį visuose patikros postuose dirbs po du pareigūnus, dar keli ekipažai kontroliuos transporto judėjimą mieste. Policija, o ne VSAT pareigūnai, kaip buvo anksčiau, budės ir ties įvažiavimu į Šventąją.

Komisaras taip pat priminė, jog vairuotojams, kurie kažkokiu būdu vis dėlto prasmuks į Palangą, verta nepamiršti, jog jie gali būti aptikti bei patikrinti ir pačiame mieste.

„Nebūkime naivūs: policija dabar turi valstybinių numerių nuskaitymo įrangos, tad pareigūnams tikrai nesunku nuotoliniu būdu patikrinti pravažiuojančią mašiną ir gauti visą reikiamą informaciją apie transporto priemonę. Yra ir kitų būdų kontroliuoti, tačiau nenorėčiau apie juos pasakoti”, – „Vakarinei Palangai” kalbėjo Palangos komisaras.

Paklaustas, ar daug buvo surašyta Administracinio nusižengimo protokolų dėl judėjimo tarp savivaldybių draudimo nuo to laiko, kai tokie draudimai buvo įvesti gruodžio viduryje, A.Budginas sakė, kad masinio nusižengimo tikrai nefiksuota.

„Pareigūnai už neteisėtą atvykimą į Palangą ar buvimą joje surašė per 200 protokolų, tačiau kuo toliau, tuo su kiekviena diena tokių pažeidėjų buvo vis mažiau. Žmonės galiausiai suprato, jog taisyklių privaloma laikytis”, – „Vakarinei Palangai” komentavo kurorto komisaras.

A.Budginas prašė žmonių kantrybės, nepažeidinėti draudimų. „Išlaukime, kažkada juk pasibaigs visi tie suvaržymai”, – kalbėjo pareigūnas.

Kas gali atvykti?

Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, nuo rytojaus iki balandžio 6 – osios vidurnakčio, kai visoje šalyje vėl galios judėjimo tarp savivaldybių ribojimas, bus galima judėti tarp žiedinių savivaldybių ir didmiesčių, vykti darbo reikalais, keliauti į oro ir jūrų uostus bei autobusų stotis ar iš jų ir dėl kitų svarbių priežasčių.

Bus leidžiamas judėjimas tarp skirtingų savivaldybių, jei vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtina. Šis ribojimas taip pat netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Toks pat judėjimo tarp savivaldybių draudimas galiojo ir per praėjusias Velykas. Tai buvo pirmasis kartas Lietuvoje per pandemijos laikotarpį, kai taikytas itin griežtas judėjimo suvaržymas.

6 KOMENTARAI

  1. Trūksta žodžių.. Svoločiai…. Prisidengdami pandemija duchina žmones, nes kaip kitaip tai padarysi…. Kitu atveju bus pažeidžiama konstitucija, tik fakepandemija ir atriša šitiem išgamom rankas

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: