Judėjimo kontrolės postas ties Palanga. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Nuo rytojaus iki balandžio 6 – osios vidurnakčio visoje Lietuvoje vėl įsigalioja judėjimo tarp savivaldybių draudimai. Taip šiandien nusprendė Vyriausybė. Tai reiškia, jog ir Velykas negalėsime išvykti už savo savivaldybių ribų. Karantinas šalyje pratęstas dar mėnesiui – iki gegužės pradžios.

Judėjimo ribojimai

Asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimas atnaujinamas laikotarpiu nuo 2021 m. kovo 27 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24:00 valandos.

Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, bus galima judėti tarp žiedinių savivaldybių ir didmiesčių, vykti darbo reikalais, keliauti į oro ir jūrų uostus bei autobusų stotis ar iš jų ir dėl kitų svarbių priežasčių.

Judėjimas „žiedinėse“ savivaldybėse – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių, jiems judėjimo apribojimai netaikomi. Jei nesate deklaravęs gyvenamosios vietos vienoje iš minėtų besiribojančių savivaldybių, rekomenduojame su savimi turėti dokumentus, kurie pagrindžia faktinę gyvenamąją vietą (pavyzdžiui, būsto nuomos sutartį).

Judant „žiedinėse“ savivaldybėse ir toliau taikomi visi karantino reikalavimai. Transporto priemonėje, išskyrus miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto priemones ar transporto priemones, kuriomis vykstama į darbo vietą ar iš jos, vienu metu leidžiama būti ne daugiau kaip 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėmis.

Bus leidžiamas judėjimas tarp skirtingų savivaldybių, jei vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtina. Šis ribojimas taip pat netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

„Atrodys taip, kaip atrodė ir per Kalėdas, ir kaip per savaitgalius atrodo (judėjimo ribojimų kontrolė, – aut.past.). Mūsų institucijos, policija, taip pat ir tos institucijos, kurios talkina policijai – šauliai ar kitos pajėgos – tiesiog klaus žmonių, judančių iš vienos savivaldybės į kitą, kokiu tikslu yra judėjimas. Jeigu tai yra svarbi priežastis, žinoma, judėti bus leidžiama, o tiems, kurie tokių priežasčių neturi, labai rekomenduočiau likti savo namų savivaldybėje“, – ragino I.Šimonytė. Karantinas.

Kartu Vyriausybė dar kartą pratęsė karantino režimą, kuris tęsis iki balandžio 30 dienos 24 valandos. Antras visuotinis karantinas šalyje įvestas pernai lapkričio 7 dieną.

„Vakarinės Palangos”, lrytas.lt, Delfi inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: