Palangą ir Lietuvą su šimtmečiu sveikina Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Premjerė Ingrida Šimonytė. "Vakarinės Palangos" stop kadras

Eglė Jūraitė

„Mūsų valstybei Palanga svarbi ne tik geopolitiniu požiūriu – ji nepamainoma Lietuvos tapatybės dalis“, – sako Premjerė Ingrida Šimonytė, sveikindama palangiškius ir visą šalį su Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečiu. Specialiai šiai progai parengtoje vaizdo dokumentikoje – ir Palangos mero sveikinimas, istorijos, kurią primena garbūs miesto žmonės, apžvalga, nuotaikingi moksleivės Mūzos pasakojimai.

Palangos savivaldybės bei miesto Kultūros ir jaunimo centro parengtame specialiame šventiniame vaizdo įraše pirmasis į miestiečius ir Lietuvą kreipiasi kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus. „Kartu su jaunąja karta Mūza ir Kristupu skelbiame šventės atidarymą, kada Palanga buvo grąžinta Lietuvai. Su švente, mielieji!“, – sveikina kurorto meras, keldamas Palangos vėliavą ties miesto ženklu Kretingos gatvėje, žyminčiu, jog važiuodami automobiliu jūs pasiekėte didžiausią šalies kurortą.

Palangą ir Lietuvą sveikina Premjerė Ingrida Šimonytė. „Vakarinės Palangos“ stop kadras

„Mūsų valstybei Palanga svarbi ne tik geopolitiniu požiūriu – ji nepamainoma Lietuvos tapatybės dalis. Palangos progimnazijoje mokėsi keturi būsimieji Nepriklausomybės akto signatarai: Steponas Kairys, Antanas Smetona, Jurgis Šaulys ir Kazimieras Steponas Šaulys. Palanga – pirmosios nacionalinės operos gimtinė, užburta Birutės parko nakties serenadų su grafų Tiškevičių puoselėjamu palikimu, gintarų kolekcija, Anapiliu ir, žinoma, Palangos tiltu (…). Sveikinu palangiškius ir visą Lietuvą su šia solidžia sukaktimi“, – specialiai parengtame vaizdo įraše – meninėje dokumentikoje „Palangos kelias į Lietuvą“ sako Premjerė Ingrida Šimonytė.

1921 m. kovo 30 d. Į Palangą įžengia Lietuvos kariuomenė. Archyvo nuotr.

Palangos istorijos puslapius apžvelgia profesorius, habilituotas daktaras Vladas Žulkus. Jis yra ir Palangos garbės pilietis. „Lietuva laimėjo Palangą, laimėjo kurortą, laimėjo pajūrį. Ir už tai turime dėkoti Jamesui Youngui Simpsonui, profesoriui iš Edinburgo“, – primena žinomas istorikas.

Profesorius Jamesas Youngas Simpsonas. Archyvo nuotr.

Apie tai, kas vyko lygiai prieš šimtą metų – 1921 – ųjų kovo 30 dieną, kaip palangiškiai pasitiko į Palangą įžengiančius lietuvius, priminė Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas.

1921 m. kovo 30 d. Į Palangą įžengia Lietuvos kariuomenė. Archyvo nuotr.

Talentinga gimnazistė Mūza Svetickaitė padėjo pasižvalgyti po dabartinės Palangos gražiausius kampelius.

Palangą ir Lietuvą sveikina Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Vakarinės Palangos“ stop kadras

„Gerbiami Lietuvos gyventojai, mieli palangiškiai ir šventojiškiai, kokia šiandien būtų Lietuva, jei tuomet, 1921 – aisiais metais, Tarptautinė arbitražo komisija būtų priėmusi nepalankų Lietuvai sprendimą ir Palanga būtų atitekusi Latvijos teritorijai? Matyt, sunku atsakyti vienareikšmiai į šį klausimą, bet šiandien Lietuva be Palangos būtų kitokia. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad jau šimtą metų šis nuostabus gamtos kampelis yra Lietuvos sudėtinė dalis (…). Mylėkime Palangą, puoselėkime ją ir palikime ateities kartoms dar gražesnę. Su švente, mielieji!“, – sveikina Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Visus palangiškius, šventojiškius, o taip pat visus, mylinčius gražuolę Palangą, su išskirtine švente sveikina ir „Vakarinė Palanga“.

Visą šventinį vaizdo įrašą žiūrėkite čia:

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: