Prieš savaitę Palangos meras Šarūnas Vaitkus buvo paskiepytas "AstraZeneca" vakcina. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

„Vakarinės Palangos“ paklaustas dėl palangiškių vakcinavimo ir ar daug miestiečių jau paskiepyta, kurorto meras Šarūnas Vaitkus teigia, jog Palanga pagal paskiepytų savivaldybės žmonių skaičių yra tarp pirmaujančiųjų Lietuvoje. Praėjusios savaitės pabaigoje paskiepytas buvo ir Palangos vadovas. „Ruošiausi tam, kad bus šalutinio paveikio, prisipirkau vaistų“, – „Vakarinei Palangai“ šiandien pasakojo Š.Vaitkus.

Palanga – tarp pirmaujančiųjų

Lietuvos statistikos departamentas žiniasklaidai kasryt, septynias dienas per savaitę, siunčia duomenis apie naujų susirgimų koronavirusu skaičius, situaciją ligoninėse ir tai, kaip vyksta skiepijimo procesas visoje šalyje.

Šio ryto duomenimis, Palanga pagal tai, kaip vyksta prioritetinės amžiaus grupės, t.y. 65 metų ir vyresnių, gyventojų vakcinacija tarp šalies savivaldybių užima 14 vietą. Mūsų mieste paskiepyta 1883 tokių miestiečių iš 3988 visų 65 – erių metų ir vyresnių. O tai reiškia, jog bent vieną vakcinos dozę gavo beveik 48 proc. šios amžiaus grupės palangiškių.

Beje, pirmąją vietą šalyje pagal šį vakcinavimo kriterijų užima Neringos savivaldybė, čia paskiepyta 466 iš 501 vyresnio nei 65 metų amžiaus gyventojo, arba daugiau kaip 90 proc.

Antroje vietoje Lietuvoje – taip pat kurortas. Birštone paskiepyta 623 iš 993, arba per 60 proc. minėtos amžiaus grupės vietos žmonių.

„Kiek mes Palangoje turime skiepų, tiek ir skiepijame. Pirmadienį vakcinų jau nebeturėsime. Žmonės labai skiepijasi, jei kas ir atsisako, iškart į jo vietą kviečiamas kitas. Su skiepais tikrai yra labai gerai, palangiškiai tikrai yra aktyvūs“, – „Vakarinei Palangai“ šiandien sakė kurorto vadovas Š.Vaitkus.

Kaip rodo žiniasklaidai siunčiami duomenys, vakar rytą Palanga dar buvo dvidešimta Lietuvoje pagal paskiepytų 65 – erių ir vyresnių žmonių skaičių. Per pastarąją parą vakcinavus dar 168 žmones, kurortas šoktelėjo, kaip minėta, į keturioliktąją vietą.

Rinktis vakcinos niekas neleido

Palangos vadovas šiandien „Vakarinei Palangai“ atskleidė, jog lygiai prieš savaitę, praėjusį penktadienį, buvo paskiepytas ir jis. Nors Š.Vaitkui dar toli iki dabar prioritetine tapusios amžiaus grupės, tačiau jis buvo pakviestas kaip kitos prioritetinės grupės atstovas – dabar tarp tų, kurie vakcinuotis kviečiami anksčiau nei vyks bendras srautas, yra ne tik Seimo, Vyriausybės nariai, bet ir Savivaldybių vadovai.

Palangos meras, kaip ir Prezidentas Gitanas Nausėda ar Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė, buvo paskiepytas pirmąja „AstraZeneca“ vakcinos doze.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus papasakojo, kaip jaučiasi paskiepytas „AstraZeneca“ vakcina. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

„Man pasakė, kad yra tik „AstraZeneca“, paklausė, ar tinka. Atsakiau, kad taip“, – pasakojo meras, teigdamas, kad niekas nesiūlė pasirinkti, kokio gamintojo vakcinos pageidautų – kokia vakcina yra, ta ir skiepijama.

„Praėjusį penktadienį 10 valandą ryto pasibeldžiu į gydytojos Sondros Kulikauskienės kabineto duris. Prieš skiepijant turėjau parodykite gerklę ir užpildyti reikiamą dokumentą. Šeimos centro personalas buvo labai mandagus, nusivedė į procedūrinį kabinetą ir bakstelėjo su švirkšto adata į petį. Net nepajaučiau, visai neskaudėjo, nors prieš tai jaučiausi šiek tiek kaip tas begemotas, kuris bijo skiepų“, – atviravo meras.

Nusipirko vaistų nuo temperatūros

Palangos vadovas teigė, kad, kaip ir daugelis žmonių, buvo skaitęs, kad po vakcinos gali būti šalutinio poveikio.

„Man pasakė, kad yra tik „Astra Zeneka“, paklausė, ar tinka. Atsakiau, kad taip“, – pasakojo meras, teigdamas, kad niekas nesiūlė pasirinkti, kokio gamintojo vakcinos pageidautų – kokia vakcina yra, ta ir skiepijama. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

„Buvau skaitęs ir ruošiausi tam, kad po skiepo naktį karščiuosiu, laužys kaulus, skaudės ranką. Todėl iškart po skiepijimo nusipirkau vaistų nuo temperatūros ir morališkai pasiruošiau laukti galimo šalutinio poveikio. Praėjo penktadienio diena, praėjo naktis ir šeštadienio diena. Temperatūros nebuvo, naktį kuo puikiausiai miegojau, o visą šeštadienį su žmona Vilma ir vaikais tvarkėme namus, grėbėme kiemą, nusivalėme langus – ruošėmės pasitikti Velykas“, – „Vakarinei Palangai“ apie savo savijautą po skiepo pasakojo Palangos vadovas.

Š.Vaitkus teigia, jog jokio šalutinio poveikio taip ir nepatyrė, nors praėjo jau savaitė.

„Šiandien jau savaitė po „AstraZeneca“ skiepo. Viskas gerai – jokios temperatūros, jokių skausmų ar kaulų laužymo. Skiepų tikrai neverta bijoti“, – tikina Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus.

2 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: