Kurorto meras Šarūnas Vaitkus ir generalinis komisaras Renatas Požėla šiandien susitiko Palangoje. "Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Policija ketina Palangai skirti išskirtinį dėmesį tiek šį savaitgalį, tiek vasaros sezono metu. Apie tai šiandien atvykęs į kurortą žurnalistams sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus tikina, jog toks dėmesys nereikš, jog pareigūnai sieks į kurortą atvykusius svečius vien bausti ar drausminti baudomis. „Tikrai taip nebus, kad policija visur stovės ir visus tikrins“, – teigė meras.

Padidinamos policijos pajėgos

Anot policijos generalinio komisaro R.Požėlos, atlaisvinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, natūralu, kad žmonės, pasiilgę pajūrio ir jūros, suskubs pasinaudoti galimybe čia atvykti. Nuogąstavimų, jog pastarasis savaitgalis Palangai gali būti sudėtingesnis, išsakė ir kurorto meras Š.Vaitkus. Turimi viešbučių rezervacijos duomenys rodo, jog jau užsakyta apie 80 proc. numerių, be to, kai ir įprasta, pajūrin suvažiuos ir antrųjų būstų savininkai, ir aplinkinių vietovių gyventojai, tad manoma, kad žmonių antplūdis bus tikrai nemažas.

„Esame nusimatę tam tikrus planus šiam savaitgaliui, kuriuos pristatėme tiek Palangos merui, tiek administracijos vadovams. Dirbs ne tik Palangos policijos komisariato, bet ir Kretingos rajono bei Klaipėdos policijos pareigūnai, taip pat planuojama pasitelkti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnus“, – kalbėjo policijos generalinis komisaras.

R.Požėlos teigimu, šį savaitgalį kurorte patruliuos ir viešąją tvarką prižiūrės 12 policijos ekipažų, įprastomis dienomis jų būna du ar trys. „Šį savaitgalį veiks tam tikras vasaros modelis, kurorte patruliuos ne tik policijos pareigūnai, bet ir mišrūs ekipažai, t.y. kartu su mūsų socialiniais partneriais, t.y VSAT pareigūnais“, – sakė Lietuvos policijos vadovas.

„Daugiausia dėmesio bus skiriama viešosioms erdvėms, čia pasitelkiant garso įrašus prevencinei informacijai priminti. Bus stebima, kad žmonės nesibūriuotų, laikytųsi saugaus atstumo. Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas prekybos centrams, o ypač privatiems vakarėliams būstuose, kad čia nebūtų būriavimosi. Policija preciziškai reaguos į pranešimus ir iš tokių vakarėlių išvažiuos užtikrinusi, kad jie yra pasibaigę“, – sakė R. Požėla.

Generalinis komisaras Renatas Požėla šiandien lankėsi Palangoje. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Atsakydamas į klausimus dėl policijos darbo šį savaitgalį Neringoje, R.Požėla teigė, jog čia darbuosis Neringos policijos komisariato pajėgos, esant reikalui pagalbą teiks Klaipėdos policijos komisariato. „Stebime situaciją, jei matysime, kad reikalingos papildomos pajėgos, Klaipėdos apskrities pareigūnai tikrai suteiks pagalbą“, – žurnalistams komentavo R.Požėla.

Generalinis komisaras kalbėjo, jog padidintas susidomėjimas poilsio galimybėmis šį savaitgalį stebimas ir kaimo sodybose.

Dronai, keturračiai, stebėjimo kameros

„Be šio savaitgalio aktualijų su Palangos vadovais aptarėme ir kitus klausimus, visų pirma, susijusius su viešosios tvarkos palaikymu vasaros sezono metu. Aptarėme tam tikrus niuansus, patikinome merą, kad Palangai tikrai bus maksimalus dėmesys“, – atvykęs į pajūrį kalbėjo generalinis komisaras.

Anot jo, šią vasarą policija pasitiks atsinaujinusi.

„Palangą pasieks keletas naujų automobilių, tikimės, kad naudosime dronus, galbūt pavyks Palangai nupirkti keletą papildomų keturračių tam, kad būtų galima efektyviai patruliuoti paplūdimiuose. Šią vasarą bus sustiprintas vaizdo stebėjimo kamerų panaudojimas, pasitelkiant policijos rėmėjus“, – informavo generalinis komisaras.

Atsakomybė yra visų

Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus žurnalistams sakė, jog toks padidintas policijos dėmesys kurortui nereikš, jog pareigūnai sieks į kurortą atvykusius svečius vien bausti ar drausminti baudomis. „Tikrai taip nebus, kad policija visur stovės ir visus tikrins“, – teigė meras.

„Nieko išskirtinio čia nėra. Kadangi dar tebegalioja karantinas, mes paprašėme policijos Palangoje „įjungti“ vasaros režimą Palangoje. Taip nebus, kad policija visur stovės ir visus tikrins. Paprasčiausiai bus sutelktas dėmesys į J.Basanavičiaus gatvę, Palangos tiltą“, – kalbėjo jis.

„Niekas nekelia klausimo, jog policija stebėtų ir baustų. Labai svarbu žmonių sąmoningumas. Jei atvažiavote, reikia suprasti vieną dalyką, jog ta atsakomybė yra visų žmonių. Tuos karantino reikalavimus, kurie šiandien galioja, reikia vykdyti. Jokių išskirtinių priemonių nėra: eikite, vaikščiokite mišku, pajūriu, kvėpuokite grynu oru. Svarbiausia nebūkite vakare daug šeimos narių ir kad nebūtų jokių vakarėlių, nes juose dažniausiai ir užsikrečiama“, – kalbėjo Palangos vadovas.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus šios dienos spaudos konferencijoje. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Pasisako už lauko kavinių ir baseinų atidarymą

Š.Vaitkus, atsakydamas į „Vakarinės Palangos“ klausimus, teigė manąs, jog jau laikas Vyriausybei leisti atsidaryti lauko kavinėms.

„Geriau ne kažkur eilėje stovėti ir laukti maisto išsinešimui, bet leisti verslui išsinešti staliukus į laką, nes vis vien tai vyksta. J.Basanavičiaus gatvėje žmonės laukia maisto išsinešimui, stovi eilėje, o vėliau susėda ant suoliukų ir valgo. Nebėra jokios racijos nepaleisti lauko erdvių“, – kalbėjo Palangos meras. Jis teigė, jog kurorto miesto Taryba jau priėmė sprendimą dėl lengvatų verslininkams – staliukai lauko kavinėse nebus apmokestinti mokesčiais.

Meras taip pat pasisakė už tai, kad būtų atidaryti SPA centrai ir baseinai.

„Aš jau kėliau šį klausimą Vyriausybei. Pavyzdžiui, Palangos baseine yra 4 tūkstančiai kvadratinių metrų. Aš manau, jei aštuoniuose takeliuose po vieną žmogų plaukiotų, nematyčiau tame jokios didelės tragedijos. Bet, aišku, viskas priklauso nuo Sveikatos apsaugos ministerijos, jos pozicijos. Aš manau, jie dabar dar žiūri, kokia bendra situacija, bet kadangi nei parduotuvės prekybos centruose neatidaromos, tai baseinai taip pat. Pernai tai buvo padaryta gegužės viduryje, žiūrėsime, kaip bus šiemet“, – komentavo Š.Vaitkus.

Palangiškiai skiepijasi itin aktyviai

„Vakarinės Palangos“ paklaustas dėl palangiškių vakcinavimo ir ar daug miestiečių jau paskiepyta, meras teigė, jog kurortas pagal paskiepytų savivaldybės žmonių skaičių yra tarp pirmaujančiųjų Lietuvoje.

„Kiek mes turime skiepų, tiek ir skiepijame. Pirmadienį vakcinų jau nebeturėsime. Žmonės labai skiepijasi, jei kas ir atsisako, iškart į jo vietą kviečiamas kitas. Su skiepais tikrai yra labai gerai, palangiškiai tikrai yra aktyvūs“, – sakė kurorto vadovas Š.Vaitkus.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: