"Vakarinės Palangos" nuotr.

Eglė Jūraitė

Šį savaitgalį per siūles braškėję tiek Palanga, tiek Klaipėdos pajūris pasimėgauti gamta ir gražiu pavasario oru pritraukė tūkstančius svečių. Tarp jų ir politikų, kurie stengėsi išnaudoti dar vieną galimybę pasirodyti viešumoje ir eilinį kartą sukelti aplinkinių aptarinėjimus. Tarp tokių buvo ir Seimo narys Petras Gražulis, šįsyk sekmadienio popietę pajūryje nusprendęs pabūti „kengūra“ ir vienu sykiu nušauti iškart ne mažiau kaip tris zuikius.

Filmavimas pritraukė būrius smalsuolių

Vakar antroje dienos pusėje tie, kas nusprendė pavasario saulės spindulių pagaudyti Klaipėdoje, ties Jono kalneliu, galėjo mėgautis ne tik Danės kaimynyste, bet ir stebėti šimtus pramogautojų, kurių vieni vaikštinėjo, kiti žvejojo, treti leido laiką vaikų ar krepšinio aikštelėse. Puikiai sutvarkytos Jono kalnelio prieigos tinka viskam ir visiems. Taip, regis, nusprendė ir Klaipėdoje viešėjęs Seimo narys Petras Gražulis su vieno uostamiesčio sporto klubo, veikiančio Manto gatvėje, palaikymo komanda.

Kol geltonai apsirengę sportininkai derino muzikos bei filmavimo įrangą, aptarinėjo būsimus judesius bei repetavo, kaip mat juos apspito smalsuolių būrys – ir dideli, ir maži. O paleistas muzikos įrašas iš pradžių privertė suklusti, o vėliau – vieni pritariamai lingavo galvomis, filmavo vyksmą savo telefonų aparatais, o kiti tiesiog kilnojo antakius.

„Kas nešokinės, tas p…s“, – visu garsu skambėjo įrašas, kuriame žodis „p…s“ reiškė tam tikrą seksualinę pakraipą, kurią įprastai vadiname netradicine.

„Kangoo jumps“  – dabar itin madinga ir vis labiau populiarėjanti neprofesionalaus sporto šaka, kuomet, apsiavus vadinamuosius slidininko batus su šokliukais, šokinėjama lyg ant spyruoklių, o išgaunami judesiai neretai primenu tuos šuolius, kuriuos daro kengūros. Teigiama, jog toks šuoliavimas, ėjimas su šokliukais ar net bėgimas bei šokiai stiprina viso kūno raumenis, lavina pusiausvyrą, gerina kraujotaką, degina kūno riebalus.

Petras Gražulis sekmadienį drebino Klaipėdą. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Spyruokliniais batais apsiavę sportininkai su P.Gražuliu priešakyje keitė vieną po kito savo judesius bei dislokavimo pozicijas ties Jono kalneliu, kad nufilmuotas vaizdas būtų kuo efektyvesnis. Šuoliuojant nuo sportininkų bandė neatsilikti ir Seimo narys, aktyviai demonstruodamas, jog sėdimas posėdžių darbas dar nepavartė jo visai sustabarėjusiu žmogėnu.

„Va, nusprendžiau pasportuoti…“

„Kas nešokinės, kas nešokinės, kas nešokinės, tas p…s“,  – darant jau keliasdešimtą filmavimo dublį visu garsu vis skambėjo ir skambėjo muzikos įrašas. Ko gero, tie, kas nežinojo egzistuojant tokį žodį „p…s“ ar jo nevartojo, pabuvoję prie Jono kalnelio dabar jau garantuotai įsikalė jį į galvą, tarp jų ir mažamečiai pramogautojai.

 „Ar yra Kaune tikrų vyrų? Ar yra Klaipėdoje tikrų vyrų?“, – skambant šiems muzikos takelio žodžiams geltonai apsirėdžiusios „kengūros“ vienbalsiai atsakinėjo, kad ne. O į klausimą, ar tikrų vyrų yra Vilniuje, šokinėjantis Seimo narys kėlė rankas į viršų ir tikino, jog visoje sostinėje yra vienintelis „tikras vyras“ – tai jis, Petras Gražulis.

Filmavimo Klaipėdoje epizodus galite pamatyti čia (N18):

 „Kokiu tikslu filmuojamas šis klipas? Panaudosite šį vaizdo įrašą savo reklaminei kampanijai?“, – pasibaigus filmavimui paklausėme seimūno, kuris, apimtas šokinėjimo azarto, vis nenustygo vietoje ir neskubėjo nusiauti sunkių slidininko batų su spyruoklėmis.

„Va, nusprendžiau pasportuoti… Tas karantinas… Juk visi per karantiną priaugome daug kilogramų, kiekvienas gal po du ar po tris, dabar štai reikia sportuoti“, – visiškai atsitiktinai prie Jono kalnelio laiką leidusiai žurnalistei aiškino Seimo narys.

Petras Gražulis sekmadienį drebino Klaipėdą. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Pasiteiravęs, iš kokio leidinio yra pašnekovė, seimūnas iškart paaiškino, kuo skiriasi žiniasklaidos reportažai nuo jo paties rengiamo reklaminio klipo: „Mes tai, ką nufilmuojame, irgi iškarpome. Tik mes geriausius kadrus paliekame, o jūs geriausius išmetate“.

I.Šimonytė uždraudė ir plaukioti

„Dabar yra karantinas, bet tos ribojimo priemonės tikrai yra neadekvačios. Pavyzdžiui, sporto klubai. Čia žmogus galėtų sportuoti, grūdintis, stiprinti savo imunitetą, jam gal tada nereikėtų nė skiepytis. O dabar per karantiną priaugome nemažai kilogramų, vadinasi, savo sveikatą tik griauname. Vyriausybė yra priėmusi labai daug nereikalingų sprendimų, kurie tik piktina žmones. Manau, kad sporto klubai tikrai turėtų būti atidaryti. Tai mes čia sportuojam, svorį metam ir protestuojam prieš sporto klubų uždarymą. Reikia, kad I.Šimonytė greičiau atidarytų sporto klubus ir kad ji pati pradėtų sportuoti“, – žurnalistei aiškino seimūnas.

Paklaustas, o kaip susijusi sporto klubų atidarymo idėja su filmuojamo klipo muzikinio takelio turiniu, P.Gražulis nedvejodamas atsakė: „Tai klasikinis turinys, kitaip sakant, liaudies išmintis. Aš esu prieš sporto klubų uždarymą, prieš vakcinas ir prieš homoseksualus. O anksčiau buvau prieš komunistus. Mes dabar atradome naują stabą – homoseksualumą, Dievo nebereikia. Ir skiepytis aš nenoriu – tegu kiti pasiskiepija, tada jie manęs neužkrės, o aš jų“.

Petras Gražulis sekmadienį drebino Klaipėdą. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

Paklaustas, kodėl savo protesto filmukui sukurti pasirinko Klaipėdą, Seimo narys patikino, jog pajūryje labai gražios vietos. „Ir Danė graži, visai nesijaučia tas kvapas, kurį čia prileido „Grigeo“, – tikino politikas.

P.Gražulis teigė, jog nufilmuotas vaizdo įrašas bus panaudotas ir jo, ir palaikymo komandos sporto klubo ir viso sporto pozicijai pareikšti. „Mes ir Seime nekartą apie tai kalbėjome, Seimas net priėmė nutarimą, kad Vyriausybė turėtų daugiau dėmesio skirti sportui, sveikatos prevencijai. Bet I.Šimonytė pati sako, kad nebalsavo už šį nutarimą, todėl jo nesilaikys. O dar ji teigia, kad ir sportuoti neturi laiko“, – piktinosi seimūnas.

Paklaustas, o pats ar sportuoja, P.Gražulis tikino, jog „seimūnai daugiausia sportuoja liežuvio laužymo varžybose“. „O be šitų varžybų, kartais pavažiuoju dviračiu, kartais motociklu, kartais baseine paplaukiodavau, bet dabar [I.Šimonytė] ir plaukioti uždraudė, o jūroje dar šalta. Vakar dalyvavau miško valymo akcijoje, smulkinau šakas, tai taip pat pasportavau“, – pasakojo P.Gražulis.

Petras Gražulis sekmadienį drebino Klaipėdą. „Vakarinės Palangos“ nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: